Bij KRC Genk is 2026 een belangrijk jaar. De Limburgers willen niet weer een seizoen kennen dat op niets uitdraait nadat ze het seizoen voordien sterk presteerden. Daarnaast is men achter de schermen ook bezig met de uitbouw van de club.
LEES OOK: Domper Hayen: meubelstuk per direct weg bij KRC Genk
Genk zoekt investeerderAan het einde van het jaar zal Racing Genk het mooiste oefencomplex van België hebben. De plannen kan je hier nog eens terugvinden. Maar CEO Luc Hooybergs liet in een zeer interessant interview met de podcast TerrilTalks weten dat Genk nog grotere toekomstplannen heeft.
Hooybergs maakte bekend dat KRC Genk een nieuwe investeerder zoekt nu de club deels een nv is geworden. Dat maakt het makkelijker om een kapitaalkrachtige partij te laten instromen. Maar de fans moeten niet vrezen, KRC Genk zal niet verkocht worden of dergelijke.
Modernisering van het stadion
De investeerder zou mee moeten instaan voor de modernisering van het huidige stadion. Zo hoopt Genk een promenade rondom het stadion te maken om de fanbeleving nog groter te maken. Daar wil men in Genk de komende jaren werk van maken en de totale modernisering van de Cegeka Arena kost al gauw 50-60 miljoen euro.
Genk wil dat geld niet uit het sportieve trekken en zoekt daarom een investeerder. Een nieuwe kapitaalkrachtige partij zou ook voor een buffer kunnen zorgen als Genk eens een minder financieel jaar kent. Hooybergs meldt ook dat de fans geen transfers van 10 miljoen euro of dergelijke moeten verwachten. Een investeerder zou er voornamelijk komen voor de uitbouw van de club naast het veld.
Op sportief vlak gaat Genk niets aan zijn beleid veranderen. Ze willen als opleidingsclub voor ploegen uit de G5-competities blijven fungeren (hier nog eens een overzicht), maar wél met een jaarlijks Europees ticket en af en regelmatig een prijs.
Claudio Reulens