KRC Genk legt 20 miljoen klaar: "Werd al 14 jaar over gesproken"

539 stemmen
KRC Genk legt 20 miljoen klaar:

KRC Genk presteert zeer goed op het veld, maar ook daarnaast zet de club enorme stappen. Vandaag gaf de club officieel het startschot van de bouw van het nieuwe trainingscomplex: het H. Essers Training Center. "Uniek in België en zelfs Europa", klinkt het. Racing Genk is klaar voor de toekomst.

Tijdens de heel druk bijgewoonde persconferentie, met daarbij Bryan Heynen, Hendrik Van Crombrugge, de Genkse burgemeester Wim Dries, Thorsten Fink, Peter Croonen, Sem Franssen en Dimitri De Condé, gaf voorzitter Croonen als eerste wat extra uitleg.

LEES OOK: KRC Genk slaat enorme slag: contract tot medio 2030

Werken H. Essers Training Center officieel gestsart

"We zijn ongeveer 10 jaar geleden begonnen met een locatiestudie en na heel veel locaties te hebben onderzocht, besloten we om te blijven waar alles is begonnen in Genk. Dit is onze grond, de grond van de mijnen en waar de fans zich mee identificeren", verklaart Croonen. 

We spraken met architect Peter Cornoedus van PCp Architects over het gebouw. "We hebben uiteraard inspiratie gehaald uit voetbalstadions. Je kan zien dat er drie grote gebouwen zijn met afgeronde hoeken, zoals een voetbalstadion. Inzake vorm hebben we de 'vorm' van een voetbalstadion wat overgenomen. Daarnaast haalden we ook heel veel inspiratie uit de omgeving. Het complex ligt net naast een natuurgebied." 

"Het grootste deel van het gebouw zie je niet, dat zit in de grond. Het prachtige heidelandschap loopt mooi over het terrein zelf. De drie lobvormige gebouwen zijn ook duidelijk kenbaar en het is geen droge rechthoek, maar eentje waarbij heel veel nadruk is gelegd op integratie in de mooie omgeving. Of Genk bepaalde eisen had? We hebben veel vrijheid gehad van de club. KRC Genk heeft gezegd: 'kijk Peter, dat is het bouwprogramma. Dat is het budget." En voor de rest werd er rekening gehouden met de bovengenoemde parameters zoals de omgeving en een gebouw dat ook gezien mag worden. Het is ook heel duurzaam." Het complex zou medio 2026 ongeveer klaar moeten zijn.

Wat is er aanwezig?

  • Totale oppervlakte: 6006 m2 + kelder van 810 m2 + 7.217 m2 ‘voortuin’
  • Aantal voetbalvelden: 3 (3 hybride velden waarvan 2 verwarmd)
  • Oppervlakte indoorhal: 1.400 m²
  • 1 zwembad met verstelbare bodem (6m x 3m)
  •  Oppervlakte eetruimte: 177,08 m²
  • Oppervlakte kantoren en vergaderruimtes: 415,00 m²
  • Oppervlakte kleedkamer spelers: 147,96 m²
  • Oppervlakte aula: 103,34 m²

(Lees verder onder de onderstaande foto's)

Trotse Peter Croonen

Peter Crooonen was uiteraard in zijn nopjes. "Hier staat uiteraard een heel gelukkige en trotse voorzitter. In ons masterplan hebben we drie componenten: het eerste is het trainingscentrum, waar we nu aan de bouw zijn begonnen. Het tweede is een stadion voor Jong Genk en de Genk Ladies, dat er dan zou komen op het A-veld van onze jeugd. Het derde is dan het moderniseren van de Cegeka Arena. We gaan daar de komende jaren de infrastructuur actualiseren en 'futureproof' maken, plus de hospitalitymogelijkheden vergroten", verklaarde hij aan onze redactie.

Dat alles kost handenvol geld, maar door een zeer goed beleid heeft Racing Genk een goed spaarpotje. "Het oefencomplex kost 20 miljoen euro en het totale plaatje is 80 miljoen euro." Dat is ook de businesass die er op termijn gaat komen.

"Het is inderdaad een uniek project. We combineren die businessas met het voetbalaspect. Die businessas ligt er vandaag nog niet. Wanneer we het B- en C-veld, waar onze A-ploeg traint, naar het nieuwe oefencomplex kunnen brengen, dan kunnen we op die site de doorsteek gaan maken naar het Thor Park. Er zullen tegen dan ook 5.000 parkeerplaatsen zijn. Dat alles dan samenligt, is toch een uniek gegeven in het voetbal. Er zullen er nog wel een aantal zijn, maar het zullen toch weinig ploegen zijn die zoiets kunnen realiseren."

Genk is klaar voor de toekomst en het is duidelijk: de Limburgers zijn een blijver aan de Belgische top. "Sportief zijn wij de laatste vijf jaar de nummer twee of drie in België. We slagen er nog niet in om elk seizoen die top drie te halen, maar dat is wel de ambitie. De volgende stap die we moeten zetten is om de komende vier, vijf jaar telkens een Europees ticket te bemachtigen. Genk is een stad van 67.000 inwoners en we moeten opboksen tegen ploegen uit grootsteden als Brussel, Antwerpen of Gent. Wij moeten scherp blijven en creatief handelen. We willen structureel in Europa spelen en deze investeringen moeten ons in staat stellen om dit te kunnen realiseren. Uiteraard, het zijn bakstenen en die maken geen goals (lacht). Het zal ons wel helpen om nationaal en internationaal de beste talenten aan te trekken."

(Lees verder onder de video)

Aantrekkingskracht voor KRC Genk

Het slotwoord was voor Head of Football Dimitri De Condé. "Tien jaar geleden waren wij al top met onze infrastructuur, maar nu begint alles een beetje te verouderen. Wij moeten mee en dat we nu het meest moderne complex van het land gaan hebben, dat gaat een boost geven. Zeer zeker ook aan jonge talenten uit binnen-en buitenland die we naar Genk willen halen in de toekomst. Die moeten extra getriggerd worden door de op-en-top professionele accommodatie, waarin ze terechtkomen. Een beetje zoals je als kind overweldigd wordt als je Disneyland binnenrijdt. Dat gaat nog meer honger geven aan spelers om naar Racing Genk te komen We praten hier over een site, waar we ons stadion hebben, onze jeugdafdeling én het oefencomplex. Dat wordt uniek."

"Onze buren van Borussia Mönchengladbach hebben dat ook, maar dat is nog net iets anders omdat het daar nog iets meer verspreid is, al ligt alles er ook dicht bij elkaar. Zij hebben niet één as zoals wij dat nu gaan hebben in Genk. Dat dit in België kan, is gewoon uniek. Iedereen weet hoe moeilijk het is om vergunningen vast te krijgen in ons land. Ik zit nu veertien jaar in Genk en er wordt al veertien jaar over gesproken (lacht). Er zijn veel locaties bekeken. Dat het nu allemaal van start gaat, is simpelweg geweldig voor Genk. Ik kijk er nu al naar uit om er aan de slag te gaan", besluit De Condé aan VoetbalNieuws.

Prachtig gedaan van KRC Genk?

Meest recent

Puur spektakel! Engeland wipt Mexico na waanzinnige clash

Engeland heeft zich als vierde land geplaatst voor de kwartfinales van het WK 2026. Het moest ...

26
26
Wat een stunt! Onvermijdelijke Haaland velt Brazilië

Na Duitsland en Nederland is er zondagavond opnieuw een topland gesneuveld op het WK. Ook voor ...

79
79
Zéér misplaatste reactie Pochettino op Balogun-gate

De hele wereld zal dinsdag om 2u met argusogen kijken naar de wedstrijd tussen de Rode Duivels en de ...

388
388
Garcia geeft hint over opstelling: "3 twijfelgevallen"

De Rode Duivels hebben nog een dag om zich klaar te stomen voor hun achtste finale op het WK, waarin ...

105
105
'Strasbourg stelt waanzinnige eis voor Moreira'

Hij moest op dit WK lange tijd geduld oefenen, maar met een sterke invalbeurt tegen Senegal bewees ...

64
64
Ook Garcia schiet met scherp na beslissing van FIFA

Hét nieuws van de dag op het WK was een mokerslag voor de Rode Duivels. Zij moeten voor hun ...

165
165
Bom barst bij Antwerp: fans halen keihard uit

Het is een woelige week geweest voor Antwerp. Er stonden grote vraagtekens achter de toekomst van de ...

297
297
Verbijstering na ongezien Balogun-nieuws, KBVB haalt uit

Dinsdagochtend om 2u nemen de Rode Duivels in hun achtste finale op het WK op tegen gastland ...

404
404
'Monaco en Lille strijden om goudhaantje Charleroi'

Bij Charleroi hopen ze na een jaar vol pieken en dalen om komend seizoen weer aan te kunnen sluiten ...

27
27
Komt Axel Witsel in actie tegen de VS?

Axel Witsel speelde voorlopig nog geen minuut op dit WK. De ervaren middenvelder lijkt niet meteen ...

128
128
Hoefkens komt met héél verrassend OHL-verhaal

Carl Hoefkens leek op weg naar OH Leuven, maar uiteindelijk kozen ze daar voor Timmy Simons. ...

98
98
Bizarre wending: 'Witte Huis belt met Infantino in affaire-Balogun'

De Rode Duivels moeten maandagnacht dan toch Folarin Balogun vrezen. De Amerikaanse topschutter was ...

573
573
Anderlecht plant grote slag met ‘beste van de competitie'

Anderlecht speurt naar een nieuwe middenvelder en botst plots op een buitenkans. In Roemenië ...

658
658
'Persoonlijk akkoord gevonden: nieuwe jackpot Union'

Union SG toont zich bijzonder actief op de transfermarkt en haalde ondertussen al een zestal ...

88
88
FIFA verbaast: VS-topscorer wél inzetbaar tegen België

De Rode Duivels strijden maandagnacht in Seattle tegen de Verenigde Staten voor een plek in de ...

669
669
Zorgen in Duivelse defensie: Mechele uit basiself geknikkerd?

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het uittekenen van zijn tactische plannetje ...

319
319
'Mourinho lang niet voldaan: Real-transfer van 60 mil'

Real Madrid blijft nieuwe coach José Mourinho maar van versterking voorzien. Zo werd zondag ...

130
130
Adedeji-Sternberg naar Club? Vervanger staat klaar bij Genk

Club Brugge heeft zijn zinnen gezet op Noah Adedeji-Sternberg. Of het ook tot een akkoord zal komen ...

1066
1066
Portugese passie: nieuwe coach laat zich gelden bij Anderlecht

RSC Anderlecht is begonnen aan zijn oefencampagne. Zaterdagnamiddag bleven de Brusselaars steken op ...

968
968
WK wordt kerkhof: twee volgende bondscoaches vliegen

Het wereldkampioenschap blijft een ongezien voetbalfeest, maar voor bondscoaches is het ook een ...

170
170
Wissels bij Rode Duivels: drie titularissen moeten vrezen

In welke formatie gaan de Rode Duivels maandagnacht aan de aftrap verschijnen tegen de Verenigde ...

356
356
Alle lichten op groen: Duitsland krijgt droombondscoach

Duitsland werd één van de grote teleurstellingen op het WK 2026 en sneuvelde al in de ...

148
148
Lukaku in basisploeg? Gullit heeft boodschap voor Garcia

Romelu Lukaku toonde zich tegen Senegal opnieuw van goudwaarde als invaller voor de Rode Duivels. ...

691
691
"Vreselijk" - collectieve walging na Frankrijk-Paraguay

Topfavoriet Frankrijk heeft zich zaterdagavond verzekerd van een plekje in de kwartfinales van het ...

212
212
Union nu al onder stoom: tweede klinkende oefenzege

Union SG zal komend seizoen al snel aan de bak moeten in de voorrondes van de Champions League. De ...

146
146

Meer sportnieuws