KRC Genk legt 20 miljoen klaar: "Werd al 14 jaar over gesproken"

door
KRC Genk legt 20 miljoen klaar:

KRC Genk presteert zeer goed op het veld, maar ook daarnaast zet de club enorme stappen. Vandaag gaf de club officieel het startschot van de bouw van het nieuwe trainingscomplex: het H. Essers Training Center. "Uniek in België en zelfs Europa", klinkt het. Racing Genk is klaar voor de toekomst.

Tijdens de heel druk bijgewoonde persconferentie, met daarbij Bryan Heynen, Hendrik Van Crombrugge, de Genkse burgemeester Wim Dries, Thorsten Fink, Peter Croonen, Sem Franssen en Dimitri De Condé, gaf voorzitter Croonen als eerste wat extra uitleg.

LEES OOK: Speeltijd voorbij: Hayen maakt transferstatement bij Genk

Werken H. Essers Training Center officieel gestsart

"We zijn ongeveer 10 jaar geleden begonnen met een locatiestudie en na heel veel locaties te hebben onderzocht, besloten we om te blijven waar alles is begonnen in Genk. Dit is onze grond, de grond van de mijnen en waar de fans zich mee identificeren", verklaart Croonen. 

We spraken met architect Peter Cornoedus van PCp Architects over het gebouw. "We hebben uiteraard inspiratie gehaald uit voetbalstadions. Je kan zien dat er drie grote gebouwen zijn met afgeronde hoeken, zoals een voetbalstadion. Inzake vorm hebben we de 'vorm' van een voetbalstadion wat overgenomen. Daarnaast haalden we ook heel veel inspiratie uit de omgeving. Het complex ligt net naast een natuurgebied." 

"Het grootste deel van het gebouw zie je niet, dat zit in de grond. Het prachtige heidelandschap loopt mooi over het terrein zelf. De drie lobvormige gebouwen zijn ook duidelijk kenbaar en het is geen droge rechthoek, maar eentje waarbij heel veel nadruk is gelegd op integratie in de mooie omgeving. Of Genk bepaalde eisen had? We hebben veel vrijheid gehad van de club. KRC Genk heeft gezegd: 'kijk Peter, dat is het bouwprogramma. Dat is het budget." En voor de rest werd er rekening gehouden met de bovengenoemde parameters zoals de omgeving en een gebouw dat ook gezien mag worden. Het is ook heel duurzaam." Het complex zou medio 2026 ongeveer klaar moeten zijn.

Wat is er aanwezig?

  • Totale oppervlakte: 6006 m2 + kelder van 810 m2 + 7.217 m2 ‘voortuin’
  • Aantal voetbalvelden: 3 (3 hybride velden waarvan 2 verwarmd)
  • Oppervlakte indoorhal: 1.400 m²
  • 1 zwembad met verstelbare bodem (6m x 3m)
  •  Oppervlakte eetruimte: 177,08 m²
  • Oppervlakte kantoren en vergaderruimtes: 415,00 m²
  • Oppervlakte kleedkamer spelers: 147,96 m²
  • Oppervlakte aula: 103,34 m²

(Lees verder onder de onderstaande foto's)

Trotse Peter Croonen

Peter Crooonen was uiteraard in zijn nopjes. "Hier staat uiteraard een heel gelukkige en trotse voorzitter. In ons masterplan hebben we drie componenten: het eerste is het trainingscentrum, waar we nu aan de bouw zijn begonnen. Het tweede is een stadion voor Jong Genk en de Genk Ladies, dat er dan zou komen op het A-veld van onze jeugd. Het derde is dan het moderniseren van de Cegeka Arena. We gaan daar de komende jaren de infrastructuur actualiseren en 'futureproof' maken, plus de hospitalitymogelijkheden vergroten", verklaarde hij aan onze redactie.

Dat alles kost handenvol geld, maar door een zeer goed beleid heeft Racing Genk een goed spaarpotje. "Het oefencomplex kost 20 miljoen euro en het totale plaatje is 80 miljoen euro." Dat is ook de businesass die er op termijn gaat komen.

"Het is inderdaad een uniek project. We combineren die businessas met het voetbalaspect. Die businessas ligt er vandaag nog niet. Wanneer we het B- en C-veld, waar onze A-ploeg traint, naar het nieuwe oefencomplex kunnen brengen, dan kunnen we op die site de doorsteek gaan maken naar het Thor Park. Er zullen tegen dan ook 5.000 parkeerplaatsen zijn. Dat alles dan samenligt, is toch een uniek gegeven in het voetbal. Er zullen er nog wel een aantal zijn, maar het zullen toch weinig ploegen zijn die zoiets kunnen realiseren."

Genk is klaar voor de toekomst en het is duidelijk: de Limburgers zijn een blijver aan de Belgische top. "Sportief zijn wij de laatste vijf jaar de nummer twee of drie in België. We slagen er nog niet in om elk seizoen die top drie te halen, maar dat is wel de ambitie. De volgende stap die we moeten zetten is om de komende vier, vijf jaar telkens een Europees ticket te bemachtigen. Genk is een stad van 67.000 inwoners en we moeten opboksen tegen ploegen uit grootsteden als Brussel, Antwerpen of Gent. Wij moeten scherp blijven en creatief handelen. We willen structureel in Europa spelen en deze investeringen moeten ons in staat stellen om dit te kunnen realiseren. Uiteraard, het zijn bakstenen en die maken geen goals (lacht). Het zal ons wel helpen om nationaal en internationaal de beste talenten aan te trekken."

(Lees verder onder de video)

Aantrekkingskracht voor KRC Genk

Het slotwoord was voor Head of Football Dimitri De Condé. "Tien jaar geleden waren wij al top met onze infrastructuur, maar nu begint alles een beetje te verouderen. Wij moeten mee en dat we nu het meest moderne complex van het land gaan hebben, dat gaat een boost geven. Zeer zeker ook aan jonge talenten uit binnen-en buitenland die we naar Genk willen halen in de toekomst. Die moeten extra getriggerd worden door de op-en-top professionele accommodatie, waarin ze terechtkomen. Een beetje zoals je als kind overweldigd wordt als je Disneyland binnenrijdt. Dat gaat nog meer honger geven aan spelers om naar Racing Genk te komen We praten hier over een site, waar we ons stadion hebben, onze jeugdafdeling én het oefencomplex. Dat wordt uniek."

"Onze buren van Borussia Mönchengladbach hebben dat ook, maar dat is nog net iets anders omdat het daar nog iets meer verspreid is, al ligt alles er ook dicht bij elkaar. Zij hebben niet één as zoals wij dat nu gaan hebben in Genk. Dat dit in België kan, is gewoon uniek. Iedereen weet hoe moeilijk het is om vergunningen vast te krijgen in ons land. Ik zit nu veertien jaar in Genk en er wordt al veertien jaar over gesproken (lacht). Er zijn veel locaties bekeken. Dat het nu allemaal van start gaat, is simpelweg geweldig voor Genk. Ik kijk er nu al naar uit om er aan de slag te gaan", besluit De Condé aan VoetbalNieuws.

Prachtig gedaan van KRC Genk?

Meest recent

'Club mag kruis maken over mogelijke opvolger Ordoñez'

Club Brugge lijkt in de nabije toekomst afscheid te zullen moeten nemen van Joel Ordoñez. De ...

2
2
Vrancken zet STVV meteen weer met voetjes op de grond

STVV blijft dit seizoen maar verbazen. De Kanaries gaan ook in 2026 verder op hun elan in de ...

29
29
'Atletico Madrid legt miljoenen klaar voor verrassende Belg'

Atletico Madrid lijkt nu al bijna een kruis te mogen maken over de titel, want het heeft al een ...

21
21
Kantelpunt voor AA Gent? Baro en De Mil reageren

AA Gent heeft zondag een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de top zes. Het nam immers revanche ...

57
57
Stayen ontploft: STVV wint opnieuw en wipt over Club

Stayen beleefde andermaal een prachtige avond. STVV rekende af met OH Leuven en profiteerde optimaal ...

61
61
'Lang verrast iedereen met knaltransfer naar topclub'

Afgelopen zomer versierde Noa Lang eindelijk zijn langverwachte transfer naar een Europese ...

102
102
Choc Wallon kleurt zwart-wit, Standard valt uit top zes

De Choc Wallon leverde vanavond voor de Zebra's nieuwe glorie op. Sporting Charleroi zette zijn ...

46
46
Hoe Anderlecht en Hasi énorm probleem hebben

RSC Anderlecht verloor met 4-2 van AA Gent. De tweede helft in de Planet Group arena was van een ...

244
244
‘Club Brugge verrast: topmove voor nieuwe spits’

Club Brugge zit niet stil in het wintermercato. Achter de schermen wordt gewerkt aan een verrassende ...

338
338
Zomeraanwinst spreekt zich uit over snel RSCA-vertrek

RSC Anderlecht verloor alweer. Deze keer met 4-2 van AA Gent. Paars-Wit zit toch in de problemen na ...

123
123
Belgische wonderboy staat op bij Nederlandse topclub

In Nederland is er dit jaar geen strijd voor de titel. PSV is oppermachtig en Ajax en Feyenoord ...

66
66
'Anderlecht waagt poging voor zeer straffe transfer'

RSC Anderlecht heeft een gebrek aan kwaliteit om mee te doen voor de landstitel. Dat is nu wel ...

318
318
Antwerp tuimelt van roze wolk: Oosting trekt harde conclusie

Antwerp FC weet opnieuw wat verliezen is. Sinds het ontslag van Stef Wils als hoofdcoach had de ...

208
208
Crisis Feyenoord compleet na megablunder en krankzinnig slot

Bij Feyenoord is de crisis stilaan compleet. De Rotterdammers leken zondag op weg naar een ...

38
38
Ook Hasi houdt zich niet in: Lardot krijgt tik op vingers

RSC Anderlecht heeft de tweede seizoenshelft in de Jupiler Pro League opgestart op dezelfde manier ...

387
387
De Roeck zwalpt bij Club NXT, Beerschot recht rug in CPL

In de Challenger Pro League gaat het stilaan van kwaad naar erger met Club NXT. Ook na de ...

100
100
Antwerp ziet droomreeks instorten tegen stuntend Dender

Antwerp kwam met vertrouwen en een sterke reeks op zak naar Denderleeuw, maar vertrok met een nieuwe ...

101
101
Coosemans haalt fors uit na penalty: "Gent mag Hein danken"

Net zoals na hun onderlinge bekerduel, leverde ook de competitiematch tussen AA Gent en RSC ...

527
527
'Ajax vol voor stunttransfer, Juve verkoopt Openda nieuwe klap'

De winterse transfermarkt is nog een tweetal weken open en verschillende Europese clubs willen zich ...

119
119
Anderlecht pakt door op mercato: laatste match gespeeld in Gent?

RSC Anderlecht blijft druk in de weer op de winterse transfermarkt. De Brusselaars hopen eerstdaags ...

538
538
Unieke beelden: camera's leggen zege-speech De Mil vast

Rik De Mil heeft zijn grootste succes tot dusver geboekt als hoofdcoach van KAA Gent. Zondag nam hij ...

162
162
"Pak je boeltje" - Fans Anderlecht duiden zondebok aan

RSC Anderlecht heeft geen gepast vervolg kunnen breien aan de bekertriomf van afgelopen donderdag. ...

464
464
Bayern-sterren onthullen: dít zei Kompany in kleedkamer na rothelft

Bayern München heeft zaterdagavond andermaal een statement gemaakt in de Bundesliga. Zo ging de ...

654
654
AA Gent wreekt bekerfrustratie met heroïsche comeback

Revanche hing in de lucht in de Planet Group Arena. Wat eerder deze week nog woede en frustratie had ...

206
206
Hayen hard na nieuwe dreun: "Zo kan je geen punten pakken"

De trainerswissel van KRC Genk heeft voorlopig nog niet het gewenste effect opgeleverd. Zo verloren ...

247
247

Meer sportnieuws