KRC Genk legt 20 miljoen klaar: "Werd al 14 jaar over gesproken"

door
KRC Genk legt 20 miljoen klaar:

KRC Genk presteert zeer goed op het veld, maar ook daarnaast zet de club enorme stappen. Vandaag gaf de club officieel het startschot van de bouw van het nieuwe trainingscomplex: het H. Essers Training Center. "Uniek in België en zelfs Europa", klinkt het. Racing Genk is klaar voor de toekomst.

Tijdens de heel druk bijgewoonde persconferentie, met daarbij Bryan Heynen, Hendrik Van Crombrugge, de Genkse burgemeester Wim Dries, Thorsten Fink, Peter Croonen, Sem Franssen en Dimitri De Condé, gaf voorzitter Croonen als eerste wat extra uitleg.

LEES OOK: KRC Genk evenaart record: De Condé wil méér

Werken H. Essers Training Center officieel gestsart

"We zijn ongeveer 10 jaar geleden begonnen met een locatiestudie en na heel veel locaties te hebben onderzocht, besloten we om te blijven waar alles is begonnen in Genk. Dit is onze grond, de grond van de mijnen en waar de fans zich mee identificeren", verklaart Croonen. 

We spraken met architect Peter Cornoedus van PCp Architects over het gebouw. "We hebben uiteraard inspiratie gehaald uit voetbalstadions. Je kan zien dat er drie grote gebouwen zijn met afgeronde hoeken, zoals een voetbalstadion. Inzake vorm hebben we de 'vorm' van een voetbalstadion wat overgenomen. Daarnaast haalden we ook heel veel inspiratie uit de omgeving. Het complex ligt net naast een natuurgebied." 

"Het grootste deel van het gebouw zie je niet, dat zit in de grond. Het prachtige heidelandschap loopt mooi over het terrein zelf. De drie lobvormige gebouwen zijn ook duidelijk kenbaar en het is geen droge rechthoek, maar eentje waarbij heel veel nadruk is gelegd op integratie in de mooie omgeving. Of Genk bepaalde eisen had? We hebben veel vrijheid gehad van de club. KRC Genk heeft gezegd: 'kijk Peter, dat is het bouwprogramma. Dat is het budget." En voor de rest werd er rekening gehouden met de bovengenoemde parameters zoals de omgeving en een gebouw dat ook gezien mag worden. Het is ook heel duurzaam." Het complex zou medio 2026 ongeveer klaar moeten zijn.

Wat is er aanwezig?

  • Totale oppervlakte: 6006 m2 + kelder van 810 m2 + 7.217 m2 ‘voortuin’
  • Aantal voetbalvelden: 3 (3 hybride velden waarvan 2 verwarmd)
  • Oppervlakte indoorhal: 1.400 m²
  • 1 zwembad met verstelbare bodem (6m x 3m)
  •  Oppervlakte eetruimte: 177,08 m²
  • Oppervlakte kantoren en vergaderruimtes: 415,00 m²
  • Oppervlakte kleedkamer spelers: 147,96 m²
  • Oppervlakte aula: 103,34 m²

(Lees verder onder de onderstaande foto's)

Trotse Peter Croonen

Peter Crooonen was uiteraard in zijn nopjes. "Hier staat uiteraard een heel gelukkige en trotse voorzitter. In ons masterplan hebben we drie componenten: het eerste is het trainingscentrum, waar we nu aan de bouw zijn begonnen. Het tweede is een stadion voor Jong Genk en de Genk Ladies, dat er dan zou komen op het A-veld van onze jeugd. Het derde is dan het moderniseren van de Cegeka Arena. We gaan daar de komende jaren de infrastructuur actualiseren en 'futureproof' maken, plus de hospitalitymogelijkheden vergroten", verklaarde hij aan onze redactie.

Dat alles kost handenvol geld, maar door een zeer goed beleid heeft Racing Genk een goed spaarpotje. "Het oefencomplex kost 20 miljoen euro en het totale plaatje is 80 miljoen euro." Dat is ook de businesass die er op termijn gaat komen.

"Het is inderdaad een uniek project. We combineren die businessas met het voetbalaspect. Die businessas ligt er vandaag nog niet. Wanneer we het B- en C-veld, waar onze A-ploeg traint, naar het nieuwe oefencomplex kunnen brengen, dan kunnen we op die site de doorsteek gaan maken naar het Thor Park. Er zullen tegen dan ook 5.000 parkeerplaatsen zijn. Dat alles dan samenligt, is toch een uniek gegeven in het voetbal. Er zullen er nog wel een aantal zijn, maar het zullen toch weinig ploegen zijn die zoiets kunnen realiseren."

Genk is klaar voor de toekomst en het is duidelijk: de Limburgers zijn een blijver aan de Belgische top. "Sportief zijn wij de laatste vijf jaar de nummer twee of drie in België. We slagen er nog niet in om elk seizoen die top drie te halen, maar dat is wel de ambitie. De volgende stap die we moeten zetten is om de komende vier, vijf jaar telkens een Europees ticket te bemachtigen. Genk is een stad van 67.000 inwoners en we moeten opboksen tegen ploegen uit grootsteden als Brussel, Antwerpen of Gent. Wij moeten scherp blijven en creatief handelen. We willen structureel in Europa spelen en deze investeringen moeten ons in staat stellen om dit te kunnen realiseren. Uiteraard, het zijn bakstenen en die maken geen goals (lacht). Het zal ons wel helpen om nationaal en internationaal de beste talenten aan te trekken."

(Lees verder onder de video)

Aantrekkingskracht voor KRC Genk

Het slotwoord was voor Head of Football Dimitri De Condé. "Tien jaar geleden waren wij al top met onze infrastructuur, maar nu begint alles een beetje te verouderen. Wij moeten mee en dat we nu het meest moderne complex van het land gaan hebben, dat gaat een boost geven. Zeer zeker ook aan jonge talenten uit binnen-en buitenland die we naar Genk willen halen in de toekomst. Die moeten extra getriggerd worden door de op-en-top professionele accommodatie, waarin ze terechtkomen. Een beetje zoals je als kind overweldigd wordt als je Disneyland binnenrijdt. Dat gaat nog meer honger geven aan spelers om naar Racing Genk te komen We praten hier over een site, waar we ons stadion hebben, onze jeugdafdeling én het oefencomplex. Dat wordt uniek."

"Onze buren van Borussia Mönchengladbach hebben dat ook, maar dat is nog net iets anders omdat het daar nog iets meer verspreid is, al ligt alles er ook dicht bij elkaar. Zij hebben niet één as zoals wij dat nu gaan hebben in Genk. Dat dit in België kan, is gewoon uniek. Iedereen weet hoe moeilijk het is om vergunningen vast te krijgen in ons land. Ik zit nu veertien jaar in Genk en er wordt al veertien jaar over gesproken (lacht). Er zijn veel locaties bekeken. Dat het nu allemaal van start gaat, is simpelweg geweldig voor Genk. Ik kijk er nu al naar uit om er aan de slag te gaan", besluit De Condé aan VoetbalNieuws.

Prachtig gedaan van KRC Genk?

Meest recent

KRC Genk evenaart record: De Condé wil méér

We haalden gisteren aan dat KRC Genk zijn strafste Europese campagne ooit is aan het afwerken. Head ...

9
9
Bosz looft Belgische diamant: "Een zeer goede zaak"

Bij PSV hebben ze een geweldige geschiedenis inzake Belgische spelers. Eric Gerets, Luc Nilis, Timmy ...

7
7
Club Brugge is gewaarschuwd: "Zo gaan we niet spelen"

Sporting Charleroi speelt dit weekend in eigen huis tegen Club Brugge. Als ze nog een kans willen ...

70
70
"Van Ajax naar Anderlecht? Dat moet hij direct doen!"

RSC Anderlecht is op zoek naar een sportief directeur die dicht bij het eerste elftal staat en niet ...

127
127
Groot schandaal in Challenger Pro League: "Illegale praktijken"

Het voetbal is al vele jaren de weg kwijt. De verhalen van ‘opvallende’ figuren die in ...

134
134
Top zes? Taravel wijst naar één speler

Bij RSC Anderlecht kunnen ze mits een zege tegen OH Leuven zo goed als zekerheid verschaffen over de ...

93
93
François ontkent zeer opvallend gerucht over Wilmots

Bij Standard nam Marc Wilmots afscheid van zijn rol als lid van de raad ven bestuur bij Standard. ...

61
61
'Anderlecht gooit deur open: Vrancken naar Lotto Park?'

Wouter Vrancken duikt alweer op bij Anderlecht. Zijn naam valt bijna automatisch zodra paars-wit ...

518
518
STVV de strafste, KRC Genk dramatisch

Voor het seizoen spreken heel wat clubs altijd de ambitie uit om beter te doen. Zeker als er veel ...

85
85
Vrancken lacht 'probleem' weg: "Begint op een soap te lijken”

STVV neemt het dit weekend op tegen Royal Antwerp FC. De Kanaries zijn de grote favoriet in dit ...

80
80
'Anderlecht en JPL-rivalen zetten zinnen op nieuwe smaakmaker'

RSC Anderlecht heeft komende zomer heel wat werk. De nieuwe sportief directeur zal samen met de ...

162
162
'Club Brugge loopt jackpot mis: Inter casht op Stankovic'

Mede dankzij de fraaie campagne in de Champions League zal de kassa straks weer flink rinkelen bij ...

199
199
Oosting in vieze papieren: 5 voor 12 bij Antwerp

Na een schamele drie op 18 heeft Antwerp dringend nog eens nood aan een zege. Gemakkelijker gezegd ...

117
117
'Recordzomer wenkt: totale uitverkoop bij KRC Genk'

KRC Genk kwalificeerde zich donderdag voor de achtste finale van de Europa League, waar een aantal ...

114
114
'STVV houdt adem in: Vrancken richting Anderlecht?'

Het ziet er momenteel naar uit dat RSC Anderlecht de aanstelling van een nieuwe hoofdcoach dan toch ...

425
425
De Mil moet puzzelen: rampscenario AA Gent komt uit

Na de collectieve offday tegen Cercle Brugge rekent Rik De Mil op een reactie van zijn troepen. Dat ...

118
118
Bob Peeters krijgt warm eerbetoon na promotie

SK Beveren zorgde afgelopen weekend voor een huzarenstukje door al in februari de promotie naar de ...

283
283
'Miljoenen uit Manchester: kassa rinkelt bij Club Brugge'

Atlético Madrid bleek een maatje te groot, maar Club Brugge mag toch terugblikken op een ...

451
451
Taravel slikt bittere pil: twee wissels bij Anderlecht?

RSC Anderlecht gaat zaterdag tegen OHL eindelijk nog eens op zoek naar een overwinning in eigen ...

362
362
Van Gucht vs Olga Leyers: vonken vliegen in het rond

Dat Ruben Van Gucht niet vies is van wat vrouwelijk schoon, dat weten we ondertussen wel. De ...

221
221
De Mil slaat op tafel bij KAA Gent en grijpt drastisch in

KAA Gent kreeg vorige speeldag een mokerslag van jewelste in de strijd om een plek in de top 6. In ...

366
366
Lammens ‘hot’ bij United, maar merkt keerzijde

Senne Lammens is een fenomeen aan het worden in de Premier League. De transfer van Royal Antwerp FC ...

167
167
Onthulling over frustratie bij Standard: “Niemand wist dat”

Standard Luik doet dit seizoen nog volop mee voor een plek in de top 6. De Rouches wonnen vorige ...

110
110
Fans in extase: groot nieuws over Romeo Lavia

Romeo Lavia wordt gezien als één van de grootste Belgische talenten van het moment. ...

104
104
Nu al WK-drama: oorlog en 500 lijkzakken nabij stadion

Het WK 2026 komt dichterbij. De Verenigde Staten, Mexico en Canada zijn de gastheer van dienst. In ...

110
110

Meer sportnieuws