KRC Genk legt 20 miljoen klaar: "Werd al 14 jaar over gesproken"

door
KRC Genk legt 20 miljoen klaar:

KRC Genk presteert zeer goed op het veld, maar ook daarnaast zet de club enorme stappen. Vandaag gaf de club officieel het startschot van de bouw van het nieuwe trainingscomplex: het H. Essers Training Center. "Uniek in België en zelfs Europa", klinkt het. Racing Genk is klaar voor de toekomst.

Tijdens de heel druk bijgewoonde persconferentie, met daarbij Bryan Heynen, Hendrik Van Crombrugge, de Genkse burgemeester Wim Dries, Thorsten Fink, Peter Croonen, Sem Franssen en Dimitri De Condé, gaf voorzitter Croonen als eerste wat extra uitleg.

LEES OOK: 'Maat is vol bij KRC Genk: misnoegd bestuur grijpt in'

Werken H. Essers Training Center officieel gestsart

"We zijn ongeveer 10 jaar geleden begonnen met een locatiestudie en na heel veel locaties te hebben onderzocht, besloten we om te blijven waar alles is begonnen in Genk. Dit is onze grond, de grond van de mijnen en waar de fans zich mee identificeren", verklaart Croonen. 

We spraken met architect Peter Cornoedus van PCp Architects over het gebouw. "We hebben uiteraard inspiratie gehaald uit voetbalstadions. Je kan zien dat er drie grote gebouwen zijn met afgeronde hoeken, zoals een voetbalstadion. Inzake vorm hebben we de 'vorm' van een voetbalstadion wat overgenomen. Daarnaast haalden we ook heel veel inspiratie uit de omgeving. Het complex ligt net naast een natuurgebied." 

"Het grootste deel van het gebouw zie je niet, dat zit in de grond. Het prachtige heidelandschap loopt mooi over het terrein zelf. De drie lobvormige gebouwen zijn ook duidelijk kenbaar en het is geen droge rechthoek, maar eentje waarbij heel veel nadruk is gelegd op integratie in de mooie omgeving. Of Genk bepaalde eisen had? We hebben veel vrijheid gehad van de club. KRC Genk heeft gezegd: 'kijk Peter, dat is het bouwprogramma. Dat is het budget." En voor de rest werd er rekening gehouden met de bovengenoemde parameters zoals de omgeving en een gebouw dat ook gezien mag worden. Het is ook heel duurzaam." Het complex zou medio 2026 ongeveer klaar moeten zijn.

Wat is er aanwezig?

  • Totale oppervlakte: 6006 m2 + kelder van 810 m2 + 7.217 m2 ‘voortuin’
  • Aantal voetbalvelden: 3 (3 hybride velden waarvan 2 verwarmd)
  • Oppervlakte indoorhal: 1.400 m²
  • 1 zwembad met verstelbare bodem (6m x 3m)
  •  Oppervlakte eetruimte: 177,08 m²
  • Oppervlakte kantoren en vergaderruimtes: 415,00 m²
  • Oppervlakte kleedkamer spelers: 147,96 m²
  • Oppervlakte aula: 103,34 m²

(Lees verder onder de onderstaande foto's)

Trotse Peter Croonen

Peter Crooonen was uiteraard in zijn nopjes. "Hier staat uiteraard een heel gelukkige en trotse voorzitter. In ons masterplan hebben we drie componenten: het eerste is het trainingscentrum, waar we nu aan de bouw zijn begonnen. Het tweede is een stadion voor Jong Genk en de Genk Ladies, dat er dan zou komen op het A-veld van onze jeugd. Het derde is dan het moderniseren van de Cegeka Arena. We gaan daar de komende jaren de infrastructuur actualiseren en 'futureproof' maken, plus de hospitalitymogelijkheden vergroten", verklaarde hij aan onze redactie.

Dat alles kost handenvol geld, maar door een zeer goed beleid heeft Racing Genk een goed spaarpotje. "Het oefencomplex kost 20 miljoen euro en het totale plaatje is 80 miljoen euro." Dat is ook de businesass die er op termijn gaat komen.

"Het is inderdaad een uniek project. We combineren die businessas met het voetbalaspect. Die businessas ligt er vandaag nog niet. Wanneer we het B- en C-veld, waar onze A-ploeg traint, naar het nieuwe oefencomplex kunnen brengen, dan kunnen we op die site de doorsteek gaan maken naar het Thor Park. Er zullen tegen dan ook 5.000 parkeerplaatsen zijn. Dat alles dan samenligt, is toch een uniek gegeven in het voetbal. Er zullen er nog wel een aantal zijn, maar het zullen toch weinig ploegen zijn die zoiets kunnen realiseren."

Genk is klaar voor de toekomst en het is duidelijk: de Limburgers zijn een blijver aan de Belgische top. "Sportief zijn wij de laatste vijf jaar de nummer twee of drie in België. We slagen er nog niet in om elk seizoen die top drie te halen, maar dat is wel de ambitie. De volgende stap die we moeten zetten is om de komende vier, vijf jaar telkens een Europees ticket te bemachtigen. Genk is een stad van 67.000 inwoners en we moeten opboksen tegen ploegen uit grootsteden als Brussel, Antwerpen of Gent. Wij moeten scherp blijven en creatief handelen. We willen structureel in Europa spelen en deze investeringen moeten ons in staat stellen om dit te kunnen realiseren. Uiteraard, het zijn bakstenen en die maken geen goals (lacht). Het zal ons wel helpen om nationaal en internationaal de beste talenten aan te trekken."

(Lees verder onder de video)

Aantrekkingskracht voor KRC Genk

Het slotwoord was voor Head of Football Dimitri De Condé. "Tien jaar geleden waren wij al top met onze infrastructuur, maar nu begint alles een beetje te verouderen. Wij moeten mee en dat we nu het meest moderne complex van het land gaan hebben, dat gaat een boost geven. Zeer zeker ook aan jonge talenten uit binnen-en buitenland die we naar Genk willen halen in de toekomst. Die moeten extra getriggerd worden door de op-en-top professionele accommodatie, waarin ze terechtkomen. Een beetje zoals je als kind overweldigd wordt als je Disneyland binnenrijdt. Dat gaat nog meer honger geven aan spelers om naar Racing Genk te komen We praten hier over een site, waar we ons stadion hebben, onze jeugdafdeling én het oefencomplex. Dat wordt uniek."

"Onze buren van Borussia Mönchengladbach hebben dat ook, maar dat is nog net iets anders omdat het daar nog iets meer verspreid is, al ligt alles er ook dicht bij elkaar. Zij hebben niet één as zoals wij dat nu gaan hebben in Genk. Dat dit in België kan, is gewoon uniek. Iedereen weet hoe moeilijk het is om vergunningen vast te krijgen in ons land. Ik zit nu veertien jaar in Genk en er wordt al veertien jaar over gesproken (lacht). Er zijn veel locaties bekeken. Dat het nu allemaal van start gaat, is simpelweg geweldig voor Genk. Ik kijk er nu al naar uit om er aan de slag te gaan", besluit De Condé aan VoetbalNieuws.

Prachtig gedaan van KRC Genk?

Meest recent

Revanche na nederlaag: Anderlecht slaat slag bij Club

Voor Anderlecht dreigen de play-offs alweer een ontgoocheling te worden. Zondag werd het door Club ...

16
16
'Lukaku is terug: D-Day voor toekomst bij Napoli'

Er was de voorbije weken zeer veel te doen over Romelu Lukaku. Dat de Rode Duivel ervoor koos om in ...

19
19
'Antwerp trekt nieuw blik met talenten open'

Antwerp kreeg vorig weekend een absolute mokerslag. Het werd op de eigen Bosuil compleet vernederd ...

76
76
Bondsparket beslist over schorsingen Mac Allister en Burgess

Bij Union likken ze maandag hun wonden na een pijnlijk weekend. De landskampioen verloor zijn ...

220
220
'Club Brugge druipt af in transferstrijd'

Het bleef tot dusver nog stil bij Club Brugge wat betreft aanwinsten voor volgend seizoen, maar er ...

107
107
'OHL gaat transferstrijd aan met Athletic Bilbao'

Voor OH Leuven werd het alweer een grijs seizoen. Het wist maar op het nippertje de play-downs te ...

16
16
'Eindelijk witte rook: Anderlecht heeft nieuwe TD'

De voorbije maanden waren er heel wat vraagtekens bij Anderlecht. Begin februari werden zowel ...

350
350
'STVV krijgt belangrijk nieuws over vertrek Vrancken'

STVV pakte vorig weekend een stuntzege tegen Union. Daarmee is het stilaan helemaal zeker van de ...

111
111
"Ik was beschaamd" - Hazard met de grond gelijk gemaakt

Anderlecht werd zondag nog maar eens pijnlijk met de neus op de feiten gedrukt door Club Brugge. Dat ...

334
334
Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

De Belgische voetbalbond pakte zopas uit met een opvallende en vooral humoristische video die meteen ...

31
31
Godts ondanks heldenrol aangepakt: "No f*cking way"

Ajax sprokkelde afgelopen weekend op de valreep nog een punt tegen PSV en daarvoor mocht het nog ...

54
54
Geen medelijden met Union: "Als je met vuur speelt..."

Het is een bewogen weekend geweest in de Champions' Play-Off. Daarin werd Club Brugge de nieuwe ...

236
236
TRANSFERUURTJE: 'Club vindt nieuwe Ordoñez, De Bruyne beslist'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

261
261
Ruben Van Gucht klapt uit de biecht: derde vrouw in spel

Ruben Van Gucht blijft verbazen. De bekende sportjournalist zette afgelopen weekend de stap naar ...

62
62
Vandenbempt: "Historische pandoering voor Anderlecht"

RSC Anderlecht verloor net als tegen Union SG met 1-3 van Club Brugge. Maar deze partij verliep ...

259
259
Coosemans en Kana voeren druk op: Anderlecht bibbert

RSC Anderlecht werd overklast door een veel sterker Club Brugge. De Brusselaars staan nog altijd ...

256
256
Standard leeft weer op: Euvrard vol lof

Standard droomt plots weer van een Europees ticket. De Rouches wonnen zeer knap met 0-5 van een ...

114
114
Vandenbempt maakt Burgess compleet met de grond gelijk

Union SG heeft al heel veel lof gekregen de afgelopen jaren, maar nu staan ze in het oog van de ...

544
544
Na vernedering Antwerp: Oosting komt met vreemde reactie

Royal Antwerp FC is afgezakt tot een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. Pijnlijk. Tegen ...

351
351
Hugo Vetlesen onder de indruk: “Hij stuurt ons”

Hugo Vetlesen is weer een vaste waarde bij Club Brugge. De Noor was met Club oppermachtig in het ...

435
435
'Anderlecht incasseert nieuwe klap: sterkhouder valt weg'

Bij RSC Anderlecht blijven ze ook dit jaar toch te veel blessures hebben. En dat in een seizoen ...

311
311
Bekerfinale Anderlecht - Union SG dan toch op televisie

RSC Anderlecht en Union SG spelen volgende week donderdag de bekerfinale. De Brusselse finale leek ...

162
162
Leko verrast: “Na ons de beste van België”

Club Brugge is bezig aan ijzersterke Play-Offs. Blauw-Zwart won bijzonder makkelijk met 1-3 van een ...

342
342
Keepersellende bij Club: onheilspellende update Leko

De keeperspositie bij Club Brugge lijkt dit seizoen wel vervloekt. Zondag viel Nordin Jackers ...

258
258
Union bestolen? Oud-refs unaniem na rode kaart Mac Allister

Union SG heeft een behoorlijk dramatisch weekend achter de rug. De titelverdediger verspeelde ...

1453
1453

Meer sportnieuws