‘Duitsland ontploft: Kompany bereidt schoktransfer voor’

door
‘Duitsland ontploft: Kompany bereidt schoktransfer voor’

Kompany zet München op stelten: titel, trofee, en een recordstart die héél Europa wakker schudt. Wie zo domineert bij Bayern, belandt meteen op de shortlist van de allergrootste clubs — van Engelse topclubs tot nationale ploegen. De geruchtenmolen draait op volle toeren, maar de bestemming is niet zeker. Gaat hij voor de Pep Guardiola-route, bondscoach of een verrassende wending? Ontdek de patronen én wat ze voor Kompany kunnen betekenen.

LEES OOK: Kompany lacht vergelijking weg: "Je lacht er zelf mee"

Recordbreker met een doel: Kompany zet Bayern op de kaart

Vincent Kompany heeft in zijn eerste volledige seizoen meteen de landstitel terug naar München gebracht. De 33ste Bundesliga werd de eerste grote trofee voor Kompany als trainer in Duitsland. Daarna volgde nog zilverwerk met de Supercup.

Dit seizoen startte Bayern vervolgens historisch: 17 opeenvolgende zeges aan het begin van 2025/26 over alle competities heen — de beste seizoenstart ooit door een club uit Europa’s top-5 competities, waarmee het record van AC Milan (1992/93) sneuvelde.

Het gevolg laat zich raden: wie zó begint in München, komt meteen op alle shortlistjes. Kompany werd recent zelfs gefluisterd bij Manchester City, net voor zijn contractverlenging bij Bayern, en de kans is reëel dat andere grootmachten de komende maanden aan zijn mouw trekken.

Dan dringt de hamvraag zich op: wat doen coaches die Bayern níét moeten verlaten, maar kúnnen vertrekken — en dat ook nog eens met prijzen in de koffer? Het antwoord is verrassend consistent. Wie bij Bayern op eigen voorwaarden vertrekt, landt zelden klein.

Van München naar Manchester? De snelweg van succes

Kijk naar Pep Guardiola: drie titels, zijn stempel gedrukt op de Bundesliga — en dan de rechtstreekse snelweg naar de Premier League met Manchester City. Bayern naar de Premier League is de moderne snelweg: groter budget, grotere spotlights, dezelfde honger. Het past bij het profiel van een trainer die na München niet meer wil afbouwen, maar opschalen.

Een tweede route is de nationale ploeg. Hansi Flick won alles wat hij kon winnen, botste daarna met het bestuur, maar werd alsnog bondscoach van Duitsland. Het is een logische carrièreswitch voor coaches die na de Bayern-chaos even ademruimte willen, maar wel op het hoogste niveau willen blijven coachen. Bij succes in München komt dat telefoontje bijna vanzelf.

Wie Bayern verlaat, landt zelden klein

Ouder, maar nog steeds illustratief: Ottmar Hitzfeld. Hij ging na zijn Bayern-hoofdstuk niet naar een club, maar ging aan de slag bij de nationale ploeg van Zwitserland.

Er bestaat ook een elegantere uitweg: even stoppen op een hoogtepunt. Jupp Heynckes deed het na de treble in 2013 — een zeldzame case van iemand die effectief vol afscheid neemt en niet meteen in het volgende project springt. Pas later liet hij zich nog één keer verleiden voor een reddingsoperatie, maar zijn eerste keuze na de piek was afstand nemen.

En dan is er de zijdeur richting een andere Europese grootmacht of een eigen land. Giovanni Trapattoni won in München, stapte daarna over naar Fiorentina in Italië en bleef zo op topniveau, maar dichter bij huis, eigen cultuur en taal. Het onderstreept hoe timing en identiteit meespelen: na Bayern volgt niet per se een nóg rijkere club, soms is het gewoon de ‘juiste’ club.

Wat als Kompany zelf beslist om te vertrekken?

Wat betekenen die patronen voor Vincent Kompany, als hij bij Bayern slaagt en zélf beslist te vertrekken? Eén: de Premier League blijft de meest logische vervolgstap. De Guardiola-route — succes in München en dan een Engelse topclub — is vandaag de kortste klap tussen trofeeën en mega-exposure.

Twee: de stoel van bondscoach lonkt. Een Belgische trainer die bij Bayern wint en internationaal krediet veel tankt, komt automatisch in elke Rode-Duivels-shortlist zodra die stoel wankelt. Al is het ondertussen wel duidelijk te stellen dat Kompany sportief én financieel geen spek voor de bek is voor de Belgische voetbalbond.

Drie: een sabbatical zoals Heynckes — even afstand nemen, positioneren, en daarna kiezen. Vier: een Italiaanse of LaLiga-topper, zoals Flick’s latere passage bij Barcelona bewijst dat de Europese markt zelden lineair is.

Kort samengevat: wie Bayern verlaat mét prijzen, kiest meestal voor méér — meer macht, meer podium, of meer zeggenschap.

Wat wordt volgens jou de volgende stap van Vincent Kompany?

Meest recent

"Ongelooflijk" - Degryse legt groot probleem Genk bloot

De heenronde van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop en een aantal clubs ...

0
0
'Tzolis shockeert Club Brugge met spectaculaire exit'

In de zomer leek er geen vuiltje aan de lucht: Club Brugge sloeg 32 miljoen van Crystal Palace af en ...

123
123
Engelse pers spreekt straffe taal na derby-optreden Trossard

Wordt dit seizoen eindelijk het goede voor Arsenal FC? De Gunners hebben in ieder geval weer gouden ...

59
59
'Trainer Sporting gelooft ogen niet na scouting Club Brugge'

De vierde speeldag van de League Phase van de Champions League staat voor de deur. Club Brugge gaat ...

222
222
'Anderlecht richt transfervizier op smaakmaker JPL'

RSC Anderlecht lijkt in de goede flow te zitten en kan voor het eerst dit seizoen pronken met een ...

129
129
'Antwerp schakelt razendsnel: eerste kandidaat-coach gelekt'

Het kwakkelende Antwerp FC is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. De trieste nederlaag tegen rode ...

175
175
Ophef over Bounida en Mokio: Ajax-coach reageert

Het gaat bij Ajax alleen maar van kwaad naar erger. Ook een trainerswissel bracht geen zoden aan de ...

60
60
Club ontsnapte aan domper: "Als ik hem gezien had..."

Club Brugge heeft zaterdag zijn opdracht volbracht door te winnen van Charleroi. Daardoor blijft het ...

110
110
'Volgende trainerswissel in JPL? Fans eisen ontslag'

De reguliere competitie in de Jupiler Pro League is na dit seizoen halfweg en stilaan tekenen zich ...

197
197
Clement meteen met neus op feiten: "Geen mirakels"

Philippe Clement verraste vorige week vriend en vijand door plots weer aan de slag te gaan. Daar ...

58
58
Courtois krijgt enorme lofzang van Xabi Alonso

De Rode Duivels konden tijdens de voorbije interlands niet rekenen op Thibaut Courtois. De doelman ...

74
74
Biglia kondigt nu al nakend vertrek bij Anderlecht aan

Anderlecht hertekende afgelopen zomer drastisch zijn technische staf, waarbij ze enkele oude ...

587
587
Kompany lacht vergelijking weg: "Je lacht er zelf mee"

Bayern München maakte zaterdag nog maar eens indruk door Freiburg met spectaculaire 6-2-cijfers ...

99
99
STVV raast door en laat Mazzu verweesd achter

STVV kon een geweldige zaak doen en uitlopen op AA Gent. De Truienaars gingen op bezoek bij OH ...

89
89
Hasi haalt opgelucht adem: "Hopelijk is hij nu vertrokken"

RSC Anderlecht juichte, zonder uitfans, toch heel hard na 93 minuten voetballen. De Brusselaars ...

284
284
Pover Anderlecht viert in extra tijd alsnog feest

RSC Anderlecht speelde om 18u30 op het veld van La Louvière. De Brusselaars hadden een ...

219
219
Antwerp zet Stef Wils op straat

Royal Antwerp FC heeft zopas Stef Wils ontslagen. Dat volgt na de zwakke prestatie tegen FCV Dender, ...

395
395
KV Mechelen stunt: Vanderbiest ziet grote kwaliteit

KV Mechelen zorgde voor een geweldige stunt door te winnen op het veld van KRC Genk. Voor de eerste ...

188
188
Scorende Trossard geeft met Arsenal Tottenham pak slaag

In de Premier League stond om 17u30 de topper tussen Arsenal en Tottenham op het programma. Wat ...

45
45
Anderlecht bevestigt niet: "Wat staan we te doen?"

RSC Anderlecht is om 18u30 begonnen aan zijn partij tegen La Louvière. De eerste 45 minuten ...

150
150
C4 onvermijdelijk? Wils spreekt zich uit over ontslag

Antwerp FC heeft zondagnamiddag gezichtsverlies geleden op eigen veld. De Great Old ging immers met ...

211
211
Alwéér goud waard: Trossard beukt Londense derby open

In de Premier League waren de ogen zondagavond op het noorden van Londen gericht. Daar stond ...

48
48
CPL razend spannend: Beerschot weer volop in titelstrijd

In de Challenger Pro League heeft ook Beerschot VA optimaal geprofiteerd van het puntenverlies bij ...

163
163
Totale afgang Antwerp: Dender pakte eerste zege op Bosuil

Antwerp FC heeft zondagnamiddag een zoveelste dieptepunt bereikt. De Great Old verloor op eigen veld ...

252
252
La Louvière-Anderlecht: Hasi voert bijzondere wissel door

Na twee verdiende thuiszeges wil RSC Anderlecht zondagavond ook bevestigen op verplaatsing. Maar dat ...

232
232

Meer sportnieuws