Hij werd zopas 80 jaar oud, fileert nog met plezier de voetbalactualiteit en heeft blijkbaar ook nog steeds een blik waar menig oma voor smelt. Jan Mulder is nog steeds een graag geziene gast in de Belgische voetbalstudio's en blijkt ook nog goed te scoren bij een heel specifieke doelgroep.
Bloedend Paars-Wit hart
Jan Mulder voetbalde in zijn actieve carrière bij Ajax en Anderlecht. Zijn Paars-Wit hart bloedt dan ook regelmatig, aangezien de recordkampioen nu al langere tijd op de sukkel is.
Jan Mulder. 80 jaar. ♔
— RSC Anderlecht (@rscanderlecht) May 3, 2025
Het icoon van Royal Sporting Club Anderlecht viert op zondag 4 mei zijn 80ste verjaardag. pic.twitter.com/bHPck3xDpk
Mulder zelf werd zowel in Nederland als België een gevierd analist. Vroeger zagen we hem nog vaak bij de openbare omroep, waar hij onder meer schitterde in Extra Time en de omkaderingsprogramma's rond de grote toernooien.
Zo maar, voor niks, gekregen van Jan. Mulder. Nogmaals dikke merci ! pic.twitter.com/akQ80XFi80
— Van der Elst Franky (@DerFrvde) July 9, 2018
"Weg met het systeem!"
Ondertussen heeft de ex-voetballer zijn lot al enkele jaren verbonden aan de DPG-groep. Waarbij hij dus voornamelijk nog te zien is bij VTM en vaak opduikt in de studio van onder meer Aster Nzeyimana.
Zijn aanwezigheid zorgt duidelijk nog voor heel wat 'opwinding'. “Als ik het hotel uitloop op het Mediaplein in Antwerpen, word ik altijd heel hartelijk begroet door vrouwen tussen 70 en 80 jaar. Voetbalkenners dus, zoals ook mijn moeder er één was. Die hebben een zwak voor mij omdat ik hun taal spreek”, aldus de Nederlander bij Humo.
Ook het televisiewerk gaat hem nog best goed af. “Dat kun je leren: je kunt je trainen op opletten. Ik heb geleerd om snel naar woorden te zoeken. Televisie hangt vaak af van één uitspraak, één moment van leukigheid. ‘Weg met het systeem!’ riep ik in 2014 toen weer eens iemand over tactiek begon. Moest iedereen om lachen: 'Hèhè, íémand zegt het.' Dat is wat televisie doet.” Zo lijkt Mulder zeker nog niet aan stoppen te denken.