November blijkt nu al de maand van de trainerswissels te worden. In de Jupiler Pro League sneuvelden deze week met Frédéric De Meyer en Lars Friis al twee coaches en ook in het buitenland wordt er gretig van trainer veranderd. Dat heeft ook gevolgen voor enkele bekende namen.
Zo heeft Zeno Debast een nieuwe trainer gekregen bij Sporting CP. De Portugese topclub had zondag afscheid genomen van Rui Borges en heeft nu een opvolger gevonden. Dat betekent wel slecht nieuws voor twee andere Rode Duivels.
LEES OOK: Godts in zevende hemel: Luis Enrique onthult primeur
Debast krijgt Fonseca als coachHet is immers Paulo Fonseca die de nieuwe coach in Lissabon wordt. Hij wordt weggekaapt bij Olympique Lyon, waar hij de voorbije maanden Loïs Openda en Julien Duranville onder zijn hoede had. Zij moeten nu dus afwachten wie hun nieuwe trainer zal worden.
Ook in Turkije draaide de trainerscarousel de voorbije dagen op volle toeren. Dinsdagavond kwam het nieuws dat Romelu Lukaku bij Fenerbahçe een nieuwe trainer krijgt. Zij kozen na het ontslag van Ismail Kartal voor clubicoon Emre Belözoglu, die als speler drie periodes bij Fener actief was.
Schreuder profiteert van wissel bij Fenerbahçe
Belözoglu was tot dusver echter aan de slag bij Kasimpasa en daar moesten ze dus plots een nieuwe trainer gaan zoeken. Volgens Turkse media is de keuze uiteindelijk gevallen op een bekende naam. Ze zouden een akkoord bereikt hebben met Alfred Schreuder tot het einde van het seizoen.
De Nederlander veroverde in 2022 nog de titel met Club Brugge en flirtte vorig seizoen nog lange tijd met Anderlecht. Schreuder zat sinds de zomer zonder job, nadat hij op het WK nog als assistent van Julian Nagelsmann gefungeerd had bij Duitsland.
Jannick Lanckriet