Na een hoopgevende competitiestart, staat Antwerp FC weer met beide voeten op de grond. Zo werd in de recente wedstrijden slechts een 1 op 9 gepakt. Bovendien renderen bepaalde aanwinsten niet zoals gehoopt.
De Great Old heeft er woelige zomer achter de rug. Eerst was er de soap rond de overname van de club. Eenmaal de nieuwe eigenaars geïnstalleerd waren, moest de opgelopen achterstand op de mercato ingehaald worden. En de nieuwe trainer werd pas daags voor de competitiestart aangesteld.
LEES OOK: Vermeeren meteen titularis: kranten beoordelen grote rentree
Met beide voeten op de grondDesondank schoot de landskampioen van 2023 sterk uit de startblokken. De eerste twee competitieduels werden telkens gewonnen, waarna een spectaculaire comeback volgde tegen KRC Genk (4-4). Maar sindsdien is de Antwerpse motor aan het sputteren gegaan.
Op eigen veld werd immers met duidelijke 1-4-cijfers verloren van STVV. Afgelopen weekend ging de ploeg van coach Marvin Compper dan weer onderuit op Standard. En de schade had veel hoger kunnen oplopen dan de 1-0-eindstand. Werk aan de winkel dus bij de Great Old.
Salah laat het afweten
Daarbij wordt het ook zaak om de aanwinsten zo goed mogelijk te laten renderen. Wat momenteel zeker niet bij iedereen het geval is. Ibrahim Salah bijvoorbeeld, valt voorlopig dik tegen. "Het valt me op dat hij het ongelofelijk moeilijk heeft. Hij worstelt met zichzelf, omdat hij het te goed wil doen", stelt analist Patrick Goots.
In Luik startte de oud-aanvaller van AA Gent weliswaar in de basiself. Maar dat werd opnieuw geen succes, waarna hij met een gezicht op onweer de bus opstapte. "Ik kan dat begrijpen. Hij moest, als tweede spits, te veel in het duel spelen tegen die grote verdedigers van Standard. Da’s zeker niet op zijn lijf geschreven", aldus Goots bij Gazet van Antwerpen.
Kobe K