Gedonder in Genk: hoe Thorup nu al in nauwe schoentjes zit

2
Gedonder in Genk: hoe Thorup nu al in nauwe schoentjes zit

Na de onwaarschijnlijke instorting op het veld van Antwerp FC toonde Jess Thorup zich een gebroken man. Hoewel het seizoen amper drie speeldagen ver is beseft hij ook de ernst van de situatie bij KRC Genk. Moet de Deen nu al vrezen voor zijn positie als hoofdcoach?

Een jaartje geleden begon Genk nog met heel wat moed en ambitie aan het seizoen. Enkele maanden eerder waren de Play-Offs weliswaar tegengevallen, in de reguliere competitie had men onder Thorsten Fink een straf parcours afgelegd. De Duitser kreeg dan ook het vertrouwen en zijn selectie bleef grotendeels intact.

LEES OOK: Drie wissels bij Antwerp, Thorup maakt statement met basiself

Bliksemvertrek Hayen

Dat bleek uiteindelijk geen goede inschatting. Racing stelde teleur en begin december werd Fink alweer bedankt voor bewezen diensten. Genk vond echter snel een opvolger in de vorm van Nicky Hayen, die nog maar pas bij Club Brugge was ontslagen. Al was het vervolg van het seizoen ook met hem geen hoogvlieger.

De Genkse clubleiding erkende evenwel de moeilijke omstandigheden waarin Hayen moest overnemen en bleef in hem de juiste man zien om op voort te bouwen. Die plannen moesten echter helemaal omgegooid worden toen Burnley FC de trainer plots kwam wegplukken. De voorbereiding draaide al op volle toeren.

Herkansing voor Thorup

Omdat er weinig tijd te verliezen was besloot het bestuur een oude bekende terug in huis te halen. Tijdens zijn eerste ambstermijn was Jess Thorup nochtans al na enkele maanden zelf opgestapt om richting Kopenhagen te trekken. Hij kreeg dus een nieuwe kans, maar de prestaties in de oefencampagne waren niet overtuigend.

Die negatieve lijn werd doorgetrokken tijdens de competitiestart. Racing liet tijdens de openingsspeeldag al een eerste uitschuiver noteren. Ondanks een voorsprong en lange tijd controle over de partij, werd verloren op Zulte Waregem. Vervolgens leek Genk zich te herpakken met een fraaie comeback tegen KVC Westerlo.

Gebrek aan mentale veerkacht

Maar afgelopen weekend liep het andermaal mis. Op het veld van Antwerp FC gaf men in de laatste minuten nog een 1-4-voorsprong uit handen. Bijgevolg lieten de Limburgers na amper drie speeldag al 5 verliespunten noteren. En dat terwijl Genk hier en daar nog werd bestempeld als een mogelijke uitdager in de titelstrijd.

Vooral de mentaliteit en de gebrekkige veerkracht in de selectie is momenteel een groot probleem. Volgens Het Belang van Limburg mag dat voor een groot deel aan Thorup en zijn staff worden aangerekend. Zij slagen er blijkbaar niet in om de juiste snaren te raken en moeten de spelers 'strijdbaarder' krijgen.

Defensieve mankementen

Daarnaast maakte de Deen nog geen grootse indruk met zijn tactische keuzes. En ook de vele defensieve mankementen mogen de trainer gedeeltelijk aangerekend worden. "Thorup is bij AA Gent ontslagen na de eerste twee speeldagen omdat hij het defensief niet op orde kreeg. En nu krijgt hij het defensief ook niet op orde bij Genk", stelt journalist Koen Van Uytvange bij Sjotcast.

Ook Ludo Vandewalle, chef voetbal bij 'Het Nieuwsblad', heeft zijn twijfels bij Thorup als T1 voor dit Genk. "Ik blijf het raar vinden dat ze voor Thorup hebben gekozen. De defensieve problemen waren al bekend. En dan pakken ze toch een trainer waarvan ze moeten weten dat het bij hem ook een probleem is. Hij maakt tot hier toe geen al te beste indruk op mij", aldus Vandewalle.

Timing in het nadeel

De kentering zal dus niet te lang op zich mogen laten wachten. Wat dat betreft speelt de kalender niet bepaald in het voordeel van Thorup. Na de partij van vrijdagavond tegen promovendus SK Beveren, wacht een drieluik tegen RSC Anderlecht, Club Brugge en AA Gent. Drie clubs die vorig seizoen nog in de Champions' Play-Offs meededen. De echte grote test volgt dus dan pas.

Nadat drieluik volgt bovendien een uitzonderlijk lange interland-periode van een tweetal weken. Indien het bestuur beslist om in te grijpen, zou het dan dus ruim voldoende tijd hebben om een geschikte opvolger in huis te halen. Indien er snel geschakeld wordt, zou een eventuele opvolger zelfs nog flink wat trainingsdagen hebben om de ploeg naar zijn hand te hebben. Uitzonderlijk bij een trainerswissel midden in het seizoen.

Voorgeschiedenis niet vergeten

Bovendien speelt Thorup's voorgeschiedenis niet bepaald in zijn voordeel. Hij kreeg weliswaar een nieuwe kans, maar bij Genk zal men de manier waarop hij in 2020 de club zomaar inruilde voor FC Kopenhagen. Hij zal nu dus ook op niet al te veel medeleven moeten rekenen als de clubleiding van mening is dat er moet ingegrepen worden.

Anderzijds had Genk met Fink, Hayen en Thorup inmiddels al drie hoofdtrainers op amper één jaar tijd. Om maar te zwijgen van de vele trainerswissels in de voorbije seizoenen. Het bestuur zal een nieuwe trainerswissel dus zo lang mogelijk willen vermijden en pas overgaan tot actie als het echt niet anders meer kan. Voor Thorup zit er voorlopig dan ook niets anders op: resultaten halen en als het even kan ook nog eens met weinig tegengoals en voldoende winnaarsmentaliteit.

Thorup gaat dit Genk weer op de rails krijgen ...

Meest recent

Loting UCL: Club kent al zijn potentiële tegenstanders

De voorrondes van de Champions League zitten erop, de 36 deelnemers aan de League Phase zijn gekend. ...

91
91
Mbappé heerst in Madrid; pijnlijke bekerblamage Hayen

Real Madrid heeft zijn eerste thuiswedstrijd van het seizoen gewonnen. In de 4-1-overwinning tegen ...

32
32
UCL: Lukaku naar Champions League, verrassende debutant

Romelu Lukaku zal dit seizoen in de League Phase van de Champions League te bewonderen zijn. ...

143
143
Witte rook: 'Club Brugge heeft miljoenenaanwinst beet'

Club Brugge bereidt zich momenteel voor op het bezoek aan AA Gent van aanstaande zondag, wat in ...

500
500
Tielemans naar United: PL-icoon plakt straf cijfer op transfer

Youri Tielemans versierde in het tussenseizoen redelijk onverwacht een droomtransfer naar Manchester ...

71
71
"Grote fan" - Deschacht tipt JPL-smaakmaker bij Anderlecht

RSC Anderlecht lijkt grotendeels klaar met zijn transferwerk aan inkomende zijde. Maar ook bij ...

309
309
Courtois sneert na transfersoap: "Jammer voor hem"

Rodri Hernandez zorgde deze zomer voor één van de meest spraakmakende transfers. De ...

193
193
Hommeles op Bosuil: 'geen begrip' voor nukkige smaakmaker

Met een overwachte 7 op 9 kan Antwerp FC dik tevreden zijn over de start van het seizoen tot dusver. ...

696
696
Spectaculaire kaping Ordoñez: nieuwste details duiken op

Een dikke week voor het sluiten van de zomermercato, nadert ook de transfersoap rond Joel ...

411
411
'City blijft doordraven: nieuwe transferbom van 130 miljoen'

Manchester City rondde woensdag de komsty af van Ayyoub Bouaddi, die voor zo'n 100 miljoen euro ...

201
201
‘Mourinho duwt Courtois richting afscheid bij Rode Duivels’

José Mourinho maakt van Thibaut Courtois opnieuw een absolute steunpilaar bij Real Madrid. ...

698
698
De Mil meldt enorme opsteker voor Gent in Europese return

Club Brugge en Union zijn al zeker van de league phase van respectievelijk de Champions en Europa ...

208
208
Heel wat interesse voor Bundesliga-Belg: "Ik zou liegen..."

Deze zomer gaat heel veel aandacht uit naar de Rode Duivels die al een transfer gemaakt hebben of ...

91
91
CEO STVV gooit transferplannen op tafel

STVV zorgt dit seizoen sowieso al voor een primeur door voor de allereerste keer een Europese ...

132
132
Lierse pakt uit en haalt ex-speler van Man City

Voor Lierse is het een wisselvallig seizoensbegin geweest. Het kreeg in zijn openingsmatch in de ...

52
52
Cvetkovic spreekt klare taal over vertrek bij Anderlecht

Anderlecht heeft er al een zeer drukke transferzomer opzitten en het huiswerk is nog niet af. Na het ...

366
366
'Club krijgt wat het wil: straffe twist rond Ordoñez'

De kassa heeft bij Club Brugge deze zomer al stevig gerinkeld. Het kreeg van Inter 23 miljoen euro ...

424
424
Alvarez-saga speelt weer op: Barça en Atletico in de clinch

Het einde van de zomermercato nadert en dus kennen enkele dossiers nog hun laatste stuiptrekkingen. ...

93
93
Vitor Bruno vraagt om versterking: "Dat lijkt me duidelijk"

Anderlecht probeert donderdagavond de kwalificatie voor de league phase van de Europa League over de ...

602
602
'Genk schiet in actie: WK-ganger op komst'

Voor KRC Genk is de competitiestart met slechts vier op negen een tegenvaller geworden. De ...

641
641
Stankovic komt met héél lovende woorden over Club Brugge

Internazionale besloot de terugkoopoptie van 23 miljoen euro te activeren bij Club Brugge om ...

1121
1121
'Atlético Madrid informeer naar ex-topper Jupiler Pro League'

Atlético Madrid is op zoek naar een aanvaller. Ze probeerden al eens bij Matias ...

46
46
'Anderlecht hakt knoop door: twee talenten mogen weg'

Bij Anderlecht blijft de grote schoonmaak voortduren. Nadat eerder al verschillende spelers uit het ...

498
498
Play vuurt geweldig nieuws op Belgische voetbalfans af

Voor voetbalfans die de voorbije weken vruchteloos op zoek gingen naar de samenvattingen van de ...

714
714
'Union SG met zorgen: twee smaakmakers willen weg'

Union SG dreigt in de slotfase van de transferperiode nog twee belangrijke namen te zien vertrekken. ...

268
268

Meer sportnieuws