Op de derde speeldag is Antwerp zijn maximum kwijtgespeeld, al zal het daar wellicht niet al te veel om malen. Het leek tegen Genk immers een zeer pijnlijke avond te gaan beleven, maar wist in een dolle slotfase nog voor een sensationele comeback te zorgen. Het sleepte nog een punt uit de brand door in de laatste tien minuten van 1-4 naar 4-4 te gaan.
Antwerp barstte van het vertrouwen na de zes op zes van de voorbije weken en begon ook tegen Genk uitstekend. Na een kwartier klom het al op voorsprong. Valencia, die vorige week nog twee keer scoorde, bevestigde zijn bloedvorm door te profiteren van slecht uitvoetballen bij de bezoekers.
LEES OOK: 'Antwerp heeft beet: smaakmaker keert terug'
Genk loopt na rust uit tot 1-4Dat was een koude douche voor Genk, dat na een halfuur echter wel weer langszij kwam. Kongolo knalde zijn eerste goal in de hoofdmacht binnen. Het antwoord van Antwerp mocht er echter ook zijn. Valencia deed een gooi naar de goal van het jaar, maar zag na een panna op Ito zijn verre knal op de paal uiteenspatten.
😳 | Anthony Valencia had bijna het doelpunt van het jaar aan zijn voeten! 🥅💥 #ANTGNK pic.twitter.com/IAHYcnlfzO
— DAZN België (@DAZN_BENL) August 22, 2026
Het bleef zo bij 1-1 halfweg en na rust leek Genk de match naar zich toe te trekken. Durosinmi kopte al heel snel een vrije trap binnen en toen ook Yokoyama en Bibout nog de trekker overhaalden, leek de wedstrijd zo'n 20 minuten voor tijd helemaal gespeeld.
Sensationele comeback bij Antwerp
Maar dat was buiten Antwerp gerekend, dat in de laatste tien minuten nog een waanzinnige comeback opzette. Jeugdproduct Tuypens bracht de hoop terug met een heerlijke knal en even later kreeg Antwerp ook nog eens een penalty na een fout op Mejia. Frey toonde zich een ijskonijn en zette die ook om.
Twee minuten voor tijd bekroonde de Zwitser de comeback nog helemaal door volledig vrijstaand een voorzet van Mejia binnen te koppen. In blessuretijd had er zelfs nog een negende goal van de avond kunnen vallen, want beide teams kregen nog kansen om te winnen. Salah stootte echter op Brughmans, terwijl aan de overkant Heymans en Sattlberger telkens nog een Antwerps been troffen.
Jannick Lanckriet