Na drie speeldagen werd Sclessin eindelijk in vuur en vlam gezet. Standard had in zijn vorige twee wedstrijden al uitzicht op drie punten, nu greep het die ook met beide handen. De Wolven bleken lange tijd een taaie klant, maar werden koud genekt door een invaller.
LEES OOK: Perfect rapport Gent: blunder Peano doet La Louvière das om
Standard aast op eerste driepunterStandard was het seizoen met twee gelijke spelen begonnen en had daarmee meteen twee keer een voorsprong uit handen gegeven. Tegen La Louvière wilden de Rouches daar eindelijk een overwinning tegenover zetten. Op Sclessin hoopte Vincent Euvrard dan ook op een reactie van zijn ploeg.
Ook de bezoekers waren nog op zoek naar de eerste punten van het seizoen. De Wolven hadden hun eerste twee wedstrijden verloren en wachtten bovendien al bijna 23 jaar op een overwinning bij Standard. De inzet was dus duidelijk voor beide ploegen. Fossey ontbrak bij de Rouches en werd vervangen door Lawrence. Bij de Wolven nam Lamego zijn plaats weer in.
Dans nos cœurs pour toujours. Repose en paix, Robert. 🕊️ pic.twitter.com/i0l7kieIUi
— Standard de Liège (@Standard_RSCL) August 21, 2026
Ayensa laat enorme kans liggen
De start van Standard was veelbelovend: de Rouches probeerden vooral via de flanken gevaar te creëren. Toch was het La Louvière dat dicht bij de openingstreffer kwam, maar Epolo hield Isah van een doelpunt. Even later kreeg Standard dé kans om op voorsprong te komen. Coulibaly speelde de bal te kort terug op Peano, waarna Ayensa alleen op doel af kon. De aanvaller knalde echter recht op de doelman, waardoor de 0-0 op het bord bleef.
Standard kreeg via Nguene nog een enorme kans, maar de aanvaller kopte volledig vrijstaand naast. Daarna nam La Louvière steeds meer de controle over. Epolo moest ingrijpen na een riskante opbouw en ook Lutonda zag zijn poging gestopt door de doelman. In de slotfase probeerde Standard het initiatief opnieuw over te nemen, maar een voorzet van Mortensen vond geen ploegmaat. Zo bleef het ondanks de vele kansen 0-0.
🛫 | De transferperiode van Standard de Liège zit erop, tenzij er een goed bod binnenkomt. 👀💰 #STARAL pic.twitter.com/LvKuKjKfn9
— DAZN België (@DAZN_BENL) August 21, 2026
Invaller van goudwaarde, horrorstart Still
Standard nam na rust meteen het initiatief, maar opnieuw bleek de afwerking een probleem. Nguene kwam net niet bij een voorzet van Mortensen en ook Karamoko liet een grote kans liggen met een kopbal over het doel. De Rouches dreigden zo opnieuw punten te verspelen, waarop Euvrard ingreep. Met Drammeh en Fossey bracht hij twee frisse krachten, en die wissels zouden uiteindelijk het verschil maken.
Amper vijf minuten later brak de ban dan toch. Nguene legde de bal klaar voor invaller Drammeh, die met een listig laag schot in de korte hoek voor 1-0 zorgde. En Drammeh was nog niet klaar: vijf minuten later zette hij zelf een knappe actie op, omspeelde zijn tegenstander en krulde de bal heerlijk in de verste hoek. Met twee doelpunten kroonde de invaller zich zo tot absolute held van de avond en loodste hij Standard naar de eerste driepunter van het seizoen. Voor de Wolven werd het andermaal een pijnlijke avond: het pakt 0/9 en verloor in blessuretijd nog Okou met een oliedomme (provoceren publiek) tweede gele kaart. Een rampstart voor Still.
73’ : DRAMMEEEEEEEEEEEH POUR LE DOUBLÉ ! 🎯
— Standard de Liège (@Standard_RSCL) August 21, 2026
🔴 2-0 🟢#STARAAL pic.twitter.com/YZpXgl7Exv
Scoreverloop:
1-0 (68') Drammeh, 2-0 (73') Drammeh
Bijzonderheid:
Okou (La Louvière) krijgt een tweede gele kaart (90+1')
Maarten Coenen