Donderdag wordt weer een belangrijke avond voor de Belgische coëfficiënt in het algemeen en voor Anderlecht en AA Gent in het bijzonder. De twee teams moeten de kwalificatie voor hun respectievelijke Europese play-offs over de streep zien te trekken, nadat ze vorige week in de heenmatchen een goede uitgangspositie veroverden.
Anderlecht knokte zich naar een 0-1-zege op het veld van PAOK en ligt zo op koers voor de play-offs van de Europa League. In het Lotto Park is straks een gelijkspel voldoende tegen de Griekse topclub, al zal Vitor Bruno er ongetwijfeld op aandringen dat zijn spelers voor de overwinning gaan.
LEES OOK: De Mil houdt adem in: rampscenario voor AA Gent?
Geen nieuwe afwezigen bij AnderlechtDaarvoor kan de Portugees alvast rekenen op een zo goed als volledige spelerskern. Het Laatste Nieuws zag op de laatste training op woensdag geen nieuwe afwezigen. Enkel de langdurig geblesseerden Hey, Camara en Sardella waren er niet bij, verder was iedereen op de afspraak.
Dat kan helaas niet gezegd worden van AA Gent, dat eveneens een 0-1-voorsprong moet verdedigen in eigen stadion tegen IFK Göteborg in de Conference League. Rik De Mil dreigt het tegen de Zweden te moeten stellen zonder één van de leiders van zijn elftal.
AA Gent zonder Burgess?
Christian Burgess moest de laatste training immers aan zich voorbij laten gaan. De ervaren verdediger heeft last van een zwelling op het bovenbeen, nadat hij vorig weekend een stamp incasseerde in de wedstrijd tegen KV Mechelen.
"Het is eigenlijk een race tegen de tijd. Daarom willen we zo lang mogelijk wachten op de finale beslissing te nemen", zei De Mil op zijn persconferentie over de situatie. "De beslissing moet samen met de medische staf genomen worden. Het wordt een intense en stevige match. En dan kan je de kwaliteiten en de ervaring van Christian goed gebruiken. Anderzijds gaan we geen domme dingen doen. De kans dat hij donderdagavond speelt? Ik zou 40-60 zeggen."
Jannick Lanckriet