RSC Anderlecht heeft zich geplaatste voor de derde voorronde van de Europa League. In de return tegen Hammarby IF liep het in eerste helft nochtans helemaal mis. Maar met een sterke prestatie na de pauze trok RSCA het laken alsnog naar zich toe: 2-1
Paars-Wit wil er dit seizoen alles aan doen om het horror-scenario van een jaartje geleden te voorkomen. Toen zat de Europese campagne er eind augustus al op en beet RSCA zijn tanden stuk op BK Häcken tijdens zijn eerste Europese opdracht. Maar de heenmatch tegen Hammarby was niet bepaald geruststellend.
LEES OOK: Rampzalige start Anderlecht: "Slaapverwekkend B-ploegje"
Meteen op achterstandHoewel de ploeg van coach Bruno toen bij momenten wel goede dingen liet zien, bleef het in Zweden steken op 1-1. Bovendien pakte Saliba rood, waardoor hij donderdag geschorst was. Aanwinst Ambros verving de Canadees in de basiself. Voorts hield Bruno vast aan dezelfde namen. Dat leek aanvankelijk geen goede keuze.
Ça ne pouvait pas plus mal commencer pour Anderlecht, mené dès la 2e minute de jeu par Hammarby ! 😬 #RTLsports pic.twitter.com/Hha4fdm7Hj
— RTL sports (@RTLsportsbe) July 30, 2026
De return begon immers dramatisch. Na nog geen twee minuten profiteerde Hammarby van balverlies bij Kana. Een eerste poging belandde nog op de paal, in de rebound kreeg Abraham alle ruimte om de 0-1 binnen te leggen. Van een rampzalige start gesproken. RSCA kon zich vervolgens wel ietwat herpakken en bracht de match weer in evenwicht.
Goede reactie na rust
Biancone kopte dé kans op de gelijkmaker echter tegen de paal en in het slot van de eerste helft liet Hammarby nog enkele goede kansen liggen op de 0-2. De Zweedse voorsprong aan de rust was dus zeker niet gestolen. Gelukkig kwam Anderlecht, met invallers Cvetkovic en Ndiaye tussen de lijnen, een pak beter uit de kleedkamer.
À la récupération (et avec un peu de réussite) et puis à la finition : Danylo Sikan égalise pour Anderlecht face à Hammarby. 🔥 #RTLsports pic.twitter.com/G2EP6SYR1B
— RTL sports (@RTLsportsbe) July 30, 2026
Al na enkele minuten in de tweede periode stond de gelijkmaker op het bord. Na een goede tegenaanval scoorde een voorts onzichtbare Sikan zijn tweede treffer op evenveel duels. Anderlecht had plots bloed geroken en trok het laken volledig naar zich toe, de bezoekers kregen nauwelijks nog een noemenswaardige aanval in elkaar geknutseld.
Cvetkovic beslissend
Het momentum kantelde zo volledig in het voordeel van de Brusselaars. Maar in de afwerking liep er telkens wel iets mis of zat er telkens wel een Zweeds been tussen. Net toen het iets minder begon te lopen was het dan toch prijs. Ambros zag zijn poging gekeerd worden door Hahn, maar Cvetkovic stond op de juiste plaats om de 2-1 binnen te tikken. Het zal niet lang duren voor de Serviër terug in de basiself staat. Omdat Bertaccini een unieke kans op de 3-1 liet liggen, bleef het wel spannend tot in de slotminuten. Maar uiteindelijk deed Degreef de boeken dan toch volledig dicht: 3-1-eindstand, 4-2 over twee matchen heen. In de volgende voorronde wacht nu een tweeluik tegen het Griekse PAOK.
Kobe K