KRC Genk in spoor van Club Brugge: héél straffe cijfers

891
KRC Genk in spoor van Club Brugge: héél straffe cijfers

KRC Genk is een club die al vele jaren enorme stappen voorwaarts zet. De transfer van Konstantinos Karetsas naar Borussia Dortmund is daar een volgend bewijs van. De Genkies waren de laatste tien jaar een garantie op uitgaande topdeals én de jeugdacademie is ook een goudmijn geworden.

LEES OOK: Penders verbaast na zeperd: Xabi Alonso kijkt ogen uit

Genk tikt af op 470 miljoen euro

KRC Genk verkoopt Konstantinos Karetsas voor minstens 32 miljoen euro aan Dortmund. Hij is de duurste uitgaande transfer ooit van de club. Daar kunnen nog miljoenen euro’s bijkomen als de Duitsers hem ooit duur verkopen, want Genk bedong ook een doorverkooppercentage van 10% op de meerwaarde. Genk mag zo dromen van een som richting de 40 miljoen euro. Zeer straf.

De afgelopen tien jaar wisten de Limburgers al voor héél veel geld te verkopen. Als we de cijfers van Transfermarkt, niet altijd 100% correct weliswaar, mogen geloven dan heeft Racing Genk in die periode voor net geen 462 miljoen euro verkocht. Bijzonder knap en daarmee komen ze zelfs in de buurt van Club Brugge, dat in die periode nog voor 80 miljoenen euro meer verkocht.

Eigen jeugd: 125 miljoen euro

En de eigen jeugd speelt daarbij een belangrijke rol. Zo kwam 125 miljoen euro daarvan van jongens van de eigen academie. Al zetten we daar wel Bilal El Khannouss ook tussen, al speelde hij voornamelijk voor de jeugd van Anderlecht. Zijn laatste jeugdige stappen zette hij in Genk.

Racing Genk heeft de laatste jaren zeer goed verdiend aan transfers en binnen de huidige kern zijn er nog méér dan genoeg spelers die op termijn geld gaan opleveren. Gekochte spelers als Zakaria El Ouahdi, Aaron Bibout en Noah Adedeji-Sternberg zijn ook spelers die ten gelde zullen worden gemaakt in de toekomst.

Talenten van eigen bodem zoals Lucca Brughmans, Matte Smets (via STVV), Josué Kongolo, August De Wannemacker, Jarne Steuckers (via STVV) en Robin Mirisola zullen ongetwijfeld ook nog tientallen miljoenen gaan opleveren. Financieel oogt de toekomst dan ook héél mooi voor Racing Genk. Nu is het tijd om terug prijzen te pakken.

Gaat Genk dit jaar weer prijzen pakken?

Meest recent

Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Of het advies van zijn bazen er iets mee te maken heeft valt sterk te betwijfelen, maar na een lange ...

12
12
Leko spreekt klare taal over leegloop bij Club Brugge

Met alweer een zege, dit keer op bezoek bij PSV, blijft Club Brugge hoge ogen gooien in de Champions ...

56
56
Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Na de schamele vier op 24 lijken Marvin Compper zijn dagen op de Bosuil stilaan geteld. Thuis tegen ...

22
22
Leko met handen in het haar: Club vreest rampscenario

Club Brugge krijgt weinig tijd om na te genieten van de Champions League-zege tegen PSV, want zondag ...

191
191
‘Do or die’ voor Compper? Antwerp-coach slaat terug

Marvin Compper wordt al een tijdje genoemd bij een ontslag bij Royal Antwerp FC. De resultaten op de ...

25
25
Sam Kerkhofs en Stijn Stijnen lijnrecht tegenover elkaar

Komende speeldag staat een interessante affiche op het programma in de Challenger Pro League. ...

36
36
De Winter-situatie escaleert: Van Bommel verliest pedalen

De situatie van Koni De Winter bij de Rode Duivels staat plots op ontploffen. Mark van Bommel dropte ...

72
72
Van Bommel onthult: Genk en Club-talenten nét niet

Mark van Bommel heeft de selectie van de Rode Duivels bekendgemaakt voor komende interlandperiode. ...

184
184
Uitblinker Koffi legt opvallende actie na Celta-Union uit

Union SG stuntte door met 1-2 te winnen op het veld van Celta de Vigo. De Brusselaars zagen op ...

22
22
Van Gucht oog in oog met vijand: "Moet fouten erkennen"

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

28
28
Kongolo deelt opmerkelijk verhaal over eerste selectie

Mark van Bommel heeft vrijdag toch voor een grote verrassing gezorgd bij het bekendmaken van zijn ...

64
64
Bondscoach Portugal spreekt na afscheid Ronaldo, Forbs juicht

Portugal verzekerde zich in oktober al van kwalificatie voor de kwartfinales van de Nations League, ...

114
114
Assistent komt met hoopgevende update over Kompany

De voorbije weken moest Bayern München het zien te stellen zonder Vincent Kompany. Onze ...

16
16
Jonge Duivels met Fofana, Vermeeren verrassende afwezige

Naast de Rode Duivels komen in de nakende interlandbreak ook de Jonge Duivels in actie. Zij wisten ...

54
54
Van Bommel sluit deur helemaal voor Duivel: "Zijn beslissing"

Mark van Bommel heeft vrijdag zijn selectie vrijgegeven voor het tweeluik tegen Turkije en ...

353
353
Van Bommel verrast: debuut voor Genkie én Cuypers

Vrijdagmiddag heeft Mark van Bommel in het nationaal trainingscentrum in Tubeke zijn selectie ...

213
213
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht geweigerd, Club vindt diamant'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

179
179
Zaak Eddy Snelders: beslissing rechtbank slaat in als bom

Na ruim zeven maanden achter de tralies staat Eddy Snelders (67) opnieuw voor een ingrijpende ...

193
193
De Roeck legt keuze uit: meteen straffe taal bij STVV

Jonas De Roeck is de nieuwe hoofdtrainer van STVV. De T1 gaat opnieuw aan de slag bij de Kanaries en ...

91
91
Update over Kompany: wanneer terugkeer bij Bayern?

Vincent Kompany is momenteel herstellende van een hersenvliesontsteking. De Belgische oefenmeester ...

51
51
Vlak voor selectie Van Bommel: Rode Duivel afgemaakt

Vanmiddag om 12u zal bondscoach Mark van Bommel de selectie van de Rode Duivels bekendmaken. De ...

130
130
Groot KAA Gent-probleem blootgelegd op KuPS

KAA Gent was uitstekend aan het seizoen begonnen, maar afgelopen speeldag ging het voor een eerste ...

88
88
STVV pakt uit met nieuwe hoofdtrainer

Sint-Truiden VV was vorig seizoen de revelatie in de Jupiler Pro League, maar het loopt dit seizoen ...

71
71
'Napoli neemt beslissing na aanvaring De Bruyne'

Het blijft maar rommelen bij Napoli. De resultaten vallen dit seizoen tegen en deze week liep het in ...

146
146
Extra CL-ticket voor België? Straffe week verandert veel

Het is een uitstekende week geworden voor de Belgische clubs in Europa. De vijf teams die ons land ...

308
308

Meer sportnieuws