TRANSFERUURTJE: 'Genk heeft nieuwe coach, droomtransfer Tielemans'

169
TRANSFERUURTJE: 'Genk heeft nieuwe coach, droomtransfer Tielemans'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen. Bovendien wordt er weer volop van (bonds)coaches gewisseld. VoetbalNieuws verzamelt de belangrijkste transfernieuwtjes dan ook dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Club Brugge aanvaardt schorsing Forbs, AA Gent in beroep

Jupiler Pro League

Bij KRC Genk hebben ze hun nieuwe trainer gevonden na het plotse vertrek van Nicky Hayen naar Burnley. De Limburgers verrasten met de terugkeer van Jess Thorup. De Deen was in 2020 al eens aan de slag in Genk, maar vertrok toen na amper een maand. Hij wist desondanks wel voldoende indruk te maken om nu weer in beeld te komen en tekende ondanks interesse uit de Championship tot 2029.

Daarnaast zouden de Limburgers ook nog een buitenlands talent op hun verlanglijst gezet hebben. Ze zouden hun oog laen vallen hebben op Maxloren Castro, een 18-jarige winger uit Peru. De tiener van Sporting Cristal geniet echter ook interesse van Brighton.

Club Brugge moet in de komende weken het vertrek van verschillende smaakmakers vrezen. Voor Joaquin Seys is er bijvoorbeeld de nodige interesse, onder meer door een sterke prestatie tegen Spanje op het WK. De linksachter kan naar Aston Villa, Benfica en FC Porto, maar Club wil meer dan 30 miljoen euro vangen voor zijn jeugdproduct.

Daarnaast zou ook het vertrek van Christos Tzolis in een stroomversnelling kunnen komen. De Griek heeft zijn zinnen gezet op een transfer naar Arsenal en nu Leandro Trossard zijn jawoord gegeven heeft aan Besiktas, zouden de Gunners in actie kunnen schieten. De verwachting is dat er eerstdaags een officieel bod binnenkomt, waarbij Club hoopt op meer dan 40 miljoen.

Anderlecht was deze zomer nog vrij rustig op de transfermarkt, maar er is nog werk aan de winkel. De volgende prioriteit van sportief directeur Antoine Sibierski zou zijn om één of twee nieuwe flankaanvallers te vinden, liefst nog voor de Europese confrontatie met Hammarby. 

Aan uitgaande zijde lijkt er dan weer een oplossing in de maak voor Moussa Ndiaye. De Senegalese linksachter was overbodig en lijkt opnieuw aan de slag te gaan bij Schalke 04, dat hem in de tweede helft van vorig seizoen al huurde. Het zou opnieuw gaan om een uitleenbeurt, deze keer met aankoopverplichting.

Wie wel aan boord blijft, is Joshua Nga Kana. Het 17-jarige toptalent maakte vorig seizoen al zijn debuut in de hoofdmacht en heeft nu een nieuw contract getekend bij Paars-Wit. Hij blijft tot 2029 aan de club verbonden.

Buitenland

Youri Tielemans heeft dinsdag zijn absolute droomtransfer afgerond. De Rode Duivel zette immers zijn handtekening bij Manchester United, dat hem een contract voor vijf seizoenen voorschotelde. Ze betalen 41 miljoen euro om de 29-jarige middenvelder bij Aston Villa weg te kapen.

Ook Thomas Meunier heeft een nieuwe club beet. De ervaren rechtsachter gaat eveneens in de Premier League aan de slag. Hij tekende er een overeenkomst voor twee seizoenen bij Sunderland.

Voor Diego Moreira ligt er mogelijk ook nog een straffe transfer in het verschiet. De 21-jarige flankaanvaller wordt het hof gemaakt door AS Roma en zou zijn jawoord gegeven hebben voor een transfer naar Italië. Strasbourg zou wel maar liefst 50 miljoen euro eisen voor de Rode Duivel, maar in Italië hopen ze dat die prijs nog zal zakken.

Is Thorup een goede keuze voor Genk?

Meest recent

Vers bloed voor Bruno: nieuwkomers RSCA direct in basis?

De afgelopen weken leek er stilaan sprake van een typeploeg bij RSC Anderlecht, maar de nederlaag ...

65
65
'Opvallende afwezige bij Club Brugge: transfer op til?'

Club Brugge trekt vrijdag naar Lommel, waar het de rug moet zien te rechten na de nederlaag in Gent. ...

244
244
'Wending in transfersoap: Genk shopt bij Anderlecht'

Zowel bij RSC Anderlecht als KRC Genk deed de eigen jeugd de kassa de voorbije maanden alweer stevig ...

309
309
'Club Brugge slaat toe: twee last-minute aanwinsten'

Zowel op inkomend als uitgaand vlak lijkt het huiswerk van Club Brugge al afgerond. Dat betekent ...

445
445
'Sibierski drukt stempel: Anderlecht breekt alle records'

In het slot van de mercato valt er plots nog heel wat te beleven bij RSC Anderlecht, dat woensdag de ...

578
578
'Antwerp pakt stevig uit: twee vliegen in één klap'

Traditiegetrouw heeft Antwerp alweer een drukke zomer achter de rug, waarin tot dusver al maar ...

329
329
Coucke scheert hoge toppen met megalomaan nieuw project

Marc Coucke heeft wel vaker laten zien dat hij niet bepaald bang is om groot te dromen. Ook nu duikt ...

82
82
‘Valse start Jesse Bisiwu: verdict bij Barça bekend’

Jesse Bisiwu maakte deze zomer de verrassende overstap van Club Brugge naar FC Barcelona. Nog voor ...

203
203
Charleroi stelt supertalent met geweldig filmpje voor

Sporting Charleroi heeft op de valreep nog een transfer afgerond. De Carolo’s zijn uitstekend ...

25
25
KV Kortrijk pakt uit met Anderlecht-talent

KV Kortrijk heeft op de slotdag van de zomermercato nog uitgepakt met een Anderlecht-talent. De ...

117
117
Anderlecht-fans komen plots met woest statement

RSC Anderlecht is behoorlijk aan het seizoen begonnen. Vooral de Europese kwalificatie voor de ...

462
462
José Mourinho slaat keihard terug op Vincent Kompany

José Mourinho is dit seizoen weer de hoofdtrainer van Real Madrid. De Portugese oefenmeester ...

376
376
Antwerp maakt nog last minute-vertrekker bekend

Royal Antwerp FC is bijna klaar op de zomermercato. Terwijl The Great Old nadrukkelijk in verband ...

158
158
‘Antwerp op zucht van stunt: groen licht Vermeeren’

Zien we Arthur Vermeeren binnenkort weer op de Bosuil? De middenvelder brak op jonge leeftijd door ...

356
356
STVV blijft gaan: Belgisch toptalent is elfde zomertransfer

Sint-Truiden VV was vorig seizoen dé revelatie van de Jupiler Pro League, maar dit seizoen ...

48
48
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht niet klaar, stunts Antwerp en OHL’

De zomerse transferperiode is aan zijn laatste dag bezig, maar er staat nog heel wat te gebeuren. ...

351
351
‘Grote verrassing: Mirisola trekt naar JPL-club’

KRC Genk wil op het slot van de zomermercato nog enkele deals afsluiten. Uitgaand wordt Robin ...

324
324
‘Enorme transferdomper: nog één Bertaccini-oplossing’

Adriano Bertaccini wil weg bij RSC Anderlecht en ook Paars-Wit wil de aanvaller lozen. Onder Vitor ...

457
457
'El Hadj blaast zélf transfer af ondanks akkoord Union'

Het slot van de zomermercato zit vol verrassingen. Ook bij Union SG is er een transfersoap van ...

250
250
Cercle krijgt nog nieuwe doelman van Monaco

Cercle Brugge is aan zijn seizoen begonnen met een twee op twaalf en had wellicht toch op meer ...

43
43
Genk heeft opvolger El Ouahdi helemaal binnen

Bij KRC Genk moesten ze in allerijl nog op zoek naar een extra versterking, want ze zagen deze week ...

100
100
Drukke dag Anderlecht: Bruno beoordeelt nieuwkomers

Anderlecht was woensdag zeer druk in de weer op de transfermarkt. Met Andrew Omobamidele, Oleg ...

545
545
'OHL wil ex-speler Club, Japanner voor Charleroi'

Donderdag is ook in België Deadline Day en dus zijn heel wat clubs nog druk in de weer. Bij OH ...

79
79
STVV strikt WK-ganger als ultieme attractie

Bij STVV hebben ze op de valreep ook nog enkele versterkingen aangetrokken. De Kanaries konden nog ...

72
72
'Anderlecht heeft aanwinst 11 klaar: één struikelblok'

Het was dinsdag een zeer drukke dag bij Anderlecht, want dat haalde maar liefst drie nieuwkomers ...

444
444

Meer sportnieuws