Anderlecht-protest escaleert: privé-villa Coucke geviseerd

261 stemmen
Anderlecht-protest escaleert: privé-villa Coucke geviseerd

Het seizoen mag dan wel voorbij zijn, de onvrede bij de achterban van RSC Anderlecht is dat allerminst. Zo is hoofdeigenaar Marc Coucke momenteel de gebeten hond bij de harde kern. De protesten bereikten ondertussen zelfs zijn privé-eigendom.

In het najaar van 2017 besloot Coucke, toen nog de grote man bij KV Oostende, om de Belgische recordkampioen over te nemen van de familie Vanden Stock. Nadat de overname rond was ging de zakenman samen met rechterhand Luc Devroe het beleid uitstippelen. Dat draaide echter compleet verkeerd uit. En al snel doken de eerste supportersprotesten op.

Coucke probeerde daarna te reageren met heel wat veranderingen binnen de bestuurskamer, maar telkens leverde dat niet het gewenste resultaat op. En dus bleef de hoofdeigenaar geviseerd worden. Daarop besloot hij zich meer in de luwte te gaan opstellen. Coucke schikte zich in een rol als lid van de Raad van Bestuur en liet de dagelijkse leiding aan andere over.

LEES OOK: Anderlecht grijpt meteen in na statement aan Coucke

Coucke opnieuw mikpunt

Door zijn conflict met toenmalige voorzitter Wouter Vandenhaute werd Coucke echter gedwongen om weer op de voorgrond te treden. Zo tekende hij begin dit seizoen een nieuwe structuur uit en maakte hij zich sterk dat de ommekeer is ingezet. Dat bleek evenwel niet het geval. RSCA beleefde een zoveelste mislukt seizoen en wacht nu al sinds 2017 op een nieuwe prijs.

Sinds het verlies in de recentste bekerfinale wordt de kritiek bij de achterban dan ook opnieuw op Coucke gericht. Voor de laatste thuismatchen kondigde de harde kern aan dat het in die duels niet meer actief zouden supporteren. Daarnaast werd een open brief verstuurd waarin Coucke onrechtstreeks werd geviseerd. "Als u vindt al genoeg te hebben gegeven. Neem dan uw verantwoordelijkheid en vertrek", klonk het onder meer.

Spandoek aan villa

En ook al zit het seizoen er inmiddels op, het protest tegen Coucke is duidelijk niet gaan liggen. Met name BCS (Brussels Casual Service), een beruchte groep uit de harde kern, blijft zich openlijk tegen de voorzitter keren. Ze kondigden al aan dat ze de matchen ook komend seizoen blijven boycotten zolang de club niet te koop wordt gezet. Daarnaast werden eerder deze week graffiti-boodschappen met 'Coucke buiten' rond het stadion geplaatst. En nu gaat het protest nog wat verder. Zo werd een spandoek opgehangen aan de privé-villa van Coucke te Merelbeke. "Wees nobel en trap het af", staat er onder meer te lezen. Een verregaande actie die op sociale media ook wordt afgekeurd door een flink deel Anderlecht-supporters.

Deze actie is een stap te ver ...

Meest recent

De Bruyne doet monden openvallen met actie in 26ste minuut

Momenteel genieten ze nog van wat vrije tijd in het gezelschap van hun naasten, maandag wordt de ...

10
10
'Groot transferplan Mourinho doet Barcelona huiveren'

Bij Real Madrid wordt zondag voorzittersverkiezing gehouden, de exit polls voorspellen echter dat ...

53
53
Anderlecht-protest escaleert: privé-villa Coucke geviseerd

Het seizoen mag dan wel voorbij zijn, de onvrede bij de achterban van RSC Anderlecht is dat ...

261
261
'Recordsom Genk: Karetsas op weg naar droomtransfer'

Op zijn eerste WK wordt het nog minstens 4 jaar wachten, maar Konstantinos Karetsas staat toch voor ...

275
275
"Basisplaats kwijt" - grote verliezer na oefencampagne Duivels

De Rode Duivels kunnen maandag met een goed gemoed afreizen naar de Verenigde Staten. Met drie zeges ...

311
311
'Kompany compleet verloren: Bayern wil peperdure PL-ster'

Terwijl een groot deel van zijn spelers zich momenteel voorbereiden op het WK, geniet Vincent ...

114
114
Courtois onthult plannen bij Genk: "Niet gewoon geld leggen"

Thibaut Courtois staat voor een comeback in het Belgisch voetbal. Niet op het veld, wel als ...

276
276
'Club schrikt zich hoedje: drastische wending Stankovic'

Club Brugge heeft afgelopen week afscheid genomen van één van zijn kampioenenmakers. ...

526
526
Mechele of Theate in basis? Albert geeft duidelijke voorkeur

Maandag steken de Rode Duivels de Atlantische Oceaan over richting het WK-basiskamp in Seattle. Op ...

519
519
'PSG laat Europa slikken: supertalent naar Prinsenpark'

Paris Saint-Germain legde afgelopen weekend voor het tweede jaar op rij beslag op de eindzege in de ...

220
220
Hazard spreekt zich uit: België dé WK-verrassing?

De Rode Duivels hebben zaterdag indruk gemaakt tijdens hun uitzwaaiwedstrijd voor het WK. Voor de ...

121
121
WK-opponent bibbert voor Duivel: "Veel over hem gesproken"

De Rode Duivels worden door de meeste kenners en waarnemers getipt als de grote favoriet om hun ...

218
218
TU: 'Club vindt opvolger Mignolet, transferknaller Trossard'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

404
404
Antwerp wrijft zich in de handen: goud duo staat op

Er kloppen heel wat Belgische talenten op de deur. Ook bij Royal Antwerp FC focussen ze meer en meer ...

425
425
‘Garcia’s WK-verrassing: belangrijke pion plots gedumpt’

Het WK komt nu wel heel dichtbij. De voorbereiding van de Rode Duivels zit erop met overwinningen ...

178
178
Temptation-drama: "Annelien Coorevits is rasechte mannenhater"

Annelien Coorevits heeft de voorbije dagen bijzonder harde kritiek over zich heen gekregen. Niet ...

110
110
'Garcia ziet het niet zitten in deze Rode Duivel'

De voorbereiding voor het WK zit erop voor de Rode Duivels. Als eerste tegenstander wacht Egypte en ...

413
413
‘Jérémy Doku slaat grote transferslag vlak voor WK’

Jérémy Doku is on fire. De buitenspeler was op het einde van het seizoen al in ...

278
278
Basisplek Vanaken op WK afgemaakt: “Doet Garcia niet”

Hans Vanaken is een belangrijk onderdeel geworden van de selectie van bondscoach Rudi Garcia. De ...

286
286
Union SG slaat keihard terug op Belgische topclubs

Union SG werd vorig seizoen landskampioen en afgelopen seizoen won het de beker en werd het tweede ...

489
489
WK Duivels? Joos en Vandenbempt vellen verdict

De Rode Duivels maken zich klaar voor het WK. Het grootste voetbaltoernooi loert om de hoek. Peter ...

193
193
‘Cercle Brugge zet door voor ervaren goalgetter’

Cercle Brugge nam afscheid van Dante Vanzeir en Steve Ngoura lokt interesse van RC Lens. De ...

152
152
Croonen waarschuwt Club Brugge & co met groots plan

KRC Genk stelde Thibaut Courtois voor als een nieuwe investeerder via NXTPLAY. De doelman van Real ...

487
487
Jeremy Doku laat niemand onberoerd met verrassend bericht

Jeremy Doku heeft opnieuw de aandacht naar zich toegetrokken. De aanvaller van de Rode Duivels ...

159
159
Albert lyrisch over Duivel: "Boegbeeld van Belgisch voetbal"

Philippe Albert is een ervaringsdeskundige als het over de Rode Duivels gaat. Hij speelde mee op ...

178
178

Meer sportnieuws