Inter vernedert Club met Stankovic-bom: “Dit doet pijn”

1919 stemmen
Inter vernedert Club met Stankovic-bom: “Dit doet pijn”

Club Brugge dreigt één van zijn strafste transfers van het seizoen alweer kwijt te spelen. Inter heeft de touwtjes in handen bij Aleksandar Stankovic en kan een deal die eerst slim leek, bijzonder pijnlijk maken voor blauw-zwart. Zeker nu de signalen uit Italië steeds duidelijker worden.

LEES OOK: 'Vierde aanwinst voor Club: transfersom bekend'

Club voelt de bui al hangen

Aleksandar Stankovic groeide dit seizoen uit tot één van de steunpilaren van Club Brugge. Hij kwam vorige zomer over van Internazionale, kostte om en bij de 9,5 miljoen euro en werd op Jan Breydel in geen tijd een meer dan geslaagde transfer De Servische middenvelder werd basisspeler, publiekslieveling en één van de architecten van het Brugse succes. Club Brugge gaf Stankovic het platform dat hij bij Inter nog niet had gekregen. Hij kreeg minuten, verantwoordelijkheid, topmatchen in de Champions League en vertrouwen.

Maar hoe beter hij presteerde, hoe aantrekkelijker de terugkoopclausule voor Inter werd. De Italiaanse topclub kan hem deze zomer voor 23 miljoen euro terughalen. In 2027 zou dat bedrag oplopen tot 25 miljoen euro. Inter moet vóór 15 juni duidelijk maken of het die optie licht. Eerst leek er nog twijfel in Milaan. In het hoofdkwartier van Inter was er volgens Het Laatste Nieuws geen definitieve beslissing genomen, waardoor Club zelfs voorzichtig rekening begon te houden met een extra seizoen van Stankovic in Brugge.

Die hoop lijkt nu stevig onder druk te staan. Stankovic was de voorbije dagen in Milaan om zijn toekomst te bespreken. Volgens Gianluca Di Marzio ging het daarbij niet alleen om medische en fysieke testen, maar ook om overleg met de clubleiding van Inter. Dat alleen al toont hoe weinig Club op dit moment controle heeft over Stankovic. Maar de vraag is niet of Inter hem wil terughalen. De echte vraag is waarom ze dat zouden doen.

Inter heeft Stankovic niet nodig: route naar Premier League?

Javier Zanetti liet in de Italiaanse media verstaan dat de twijfels stilaan van tafel zijn. “Stankovic? Ik denk dat hij het al goed deed in onze jeugdopleiding, in het buitenland heeft hij laten zien dat hij er klaar voor is”, klonk het bij de sportieve baas van Inter. Zanetti sprak ook over de band tussen speler en club. “We zijn blij omdat hij deel uitmaakt van onze familie.” Mooie woorden, zeker omdat Stankovic de zoon is van clubicoon Dejan Stankovic. Maar dat betekent niet alles.

Volgens Corriere dello Sport is er volgend seizoen geen basisplaats weggelegd voor Stankovic bij Inter. Henrikh Mkhitaryan blijft bij de club, de concurrentie op het middenveld is groot en de Serviër heeft op zijn twintigste vooral nood aan veel speeltijd. Een terugkeer naar Inter mag dan wel romantisch klinken, maar een jaar op de bank zitten zou sportief ook een groot risico zijn.

De vraag is dan waarom Inter zo graag Stankovic al wil terughalen. De Serviër heeft zich in Brugge namelijk in de kijker gespeeld van clubs uit grotere competities. Sky Sports meldde dat Brentford en Newcastle aan zijn mouw trekken. Ook Le Soir schreef dat de middenvelder hoog aangeschreven staat in de Premier League en dat Inter nog niet definitief zou hebben beslist of hij effectief bij de selectie van coach Cristian Chivu komt of opnieuw vertrekt.

De jackpot glipt uit handen

Dat maakt het scenario voor Club Brugge bijzonder pijnlijk. Inter kan Stankovic voor 23 miljoen euro terughalen, terwijl zijn marktwaarde door zijn topseizoen in België mogelijk hoger ligt. Als Engelse clubs straks richting 35 of 40 miljoen euro willen betalen, dan zit de marge niet langer in Brugge, maar in Milaan. Club krijgt dan wel een stevige som en maakt boekhoudkundig winst op de aankoopprijs. Maar dat is niet hetzelfde als de jackpot pakken.

Blauw-zwart heeft Stankovic ontwikkeld, hem in de etalage gezet en hem door een volledig seizoen te laten spelen, laten groeien. Als Inter hem daarna ‘goedkoop’ terughaalt en zelf doorverkoopt, voelt Club vooral de keerzijde van een deal die vorige zomer nodig was om hem überhaupt naar Brugge te halen. De situatie wordt nog pijnlijker door de woorden van Dejan Stankovic. De vader van Aleksandar gaf in de podcast Mozzartsport 2x45 aan dat zijn zoon vooral nood heeft aan continuïteit. “Aleksandar heeft vooral nood aan continuïteit en moet basisspeler blijven”, klonk het.

Hij prees ook het werk van Club Brugge. “Ik heb gezien wat Club met Aleksandar gedaan heeft in twee à drie maanden tijd. Alles wat je nu ziet, zijn de vruchten van dat werk.” Sportief zou een extra jaar Brugge perfect te verdedigen zijn. Stankovic kent de club, speelt Champions League, heeft vertrouwen en hoeft niet meteen te vechten voor zijn plaats in Milaan. Voor Club Brugge blijft het vooral afwachten. Dat is misschien nog het meest pijnlijke van alles.

Wat moet Club Brugge nu hopen?

Meest recent

Realistische Kana: "Zijn geen favoriet tegen Hammbarby"

RSC Anderlecht speelde degelijk, maar zeker niet overweldigend goed tegen Hammarby. Dat kan ook niet ...

15
15
Cercle Brugge pakt uit met enorme stunttransfer

Cercle Brugge heeft zopas een nieuwe speler voorgesteld. De Bruggelingen wisten voor een toch wel ...

27
27
Lommel SK heeft beet: tweede ingaande transfer een feit

Transfernieuws bij Lommel SK. De Limburgers hebben vandaag hun tweede ingaande transfer meegedeeld ...

10
10
Ajax maakt stunt bekend: Tolu Arokodare tekent

Ajax heeft een volgende toptransfer aangekondigd. De Amsterdammers maakten vandaag de komst van Tolu ...

55
55
Bruno zet RSCA met de voeten op de grond: "De titel?"

Er staat héél veel druk op de ketel bij RSC Anderlecht. De Brusselaars moéten ...

349
349
'Standard schrikt: Premier League lonkt naar sterkhouder'

Bij Standard konden ze deze zomer al eens de kassa laten rinkelen, want Wolverhampton Wanderers ...

56
56
'Hasi wil nu ook in Genk komen shoppen'

Besnik Hasi vond deze zomer een opmerkelijke nieuwe uitdaging, vier maanden na zijn ontslag bij ...

107
107
'Vierde aanwinst voor Club: transfersom bekend'

Het duurde even voor de zomermercato van Club Brugge op gang kwam, maar sinds het einde van het WK ...

462
462
Marc Coucke ziet familieverhaal onverwachte wending nemen

Marc Coucke staat al jaren bekend als een ondernemer die kansen ziet waar anderen ze laten liggen. ...

62
62
'Kassa kassa in Genk: na Karetsas nog 2 topdeal op komst'

Een tiental dagen voor de start van de competitie beweegt er plots nog heel wat bij KRC Genk. Nadat ...

362
362
'Straf: Club Brugge hield interesse van Tottenham af'

Bij Club Brugge is het al een zeer bewogen zomer geweest. Het deed al zaken met de allergrootste ...

332
332
'Standard verbaast iedereen met transferbeslissing'

Standard beleefde deze zomer al een behoorlijk drukke mercato. Het haalde al zes nieuwe spelers ...

210
210
'Barça heeft plan klaar: deadline Bisiwu-debuut bekend'

Club Brugge zag deze zomer de kassa al stevig rinkelen met de uitgaande transfers van Aleksandar ...

182
182
'Hoefkens jubelt met terugkeer van ervaren Belg'

Carl Hoefkens bleef deze zomer gewoon trainer van NAC Breda en dat is toch best opmerkelijk. Onze ...

41
41
'Anderlecht keert alsnog terug voor geschrapt target'

Anderlecht staat donderdag alweer voor een levensbelangrijke opdracht, want tegen Hammarby moet ...

563
563
Nicky Hayen krijgt plots bijzonder signaal uit Limburg

Nicky Hayen blijft een naam die overal in het Belgische voetbal opduikt. De voormalige coach van ...

142
142
TRANSFERUURTJE: 'Club haalt WK-revelatie, beweging bij Anderlecht'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

292
292
Bob Peeters pakt uit met nieuwe toptransfer bij SK Beveren

SK Beveren is volgend seizoen weer te zien in de Jupiler Pro League na een topseizoen in de ...

109
109
Vrancken direct zwaar onder druk: “In oktober al ontslag”

Wouter Vrancken kent geen ideale start bij Hearts. De Schotse club speelde vorig seizoen ei zo na ...

143
143
Nieuw seizoen, zelfde problemen: Lavia incasseert wéér

Romeo Lavia werd gezien als één van de grootste Belgische talenten van de huidige ...

116
116
'Anderlecht is twee clubs te snel af voor Antman'

RSC Anderlecht lijkt op weg naar een volgende aanwinst. Oliver Antman zou bijna een speler zijn van ...

537
537
Toekomst Raman: blijven of vertrekken bij KV Mechelen?

Benito Raman is bezig aan een sterke voorbereiding bij KV Mechelen. De ervaren aanvaller wil dit ...

258
258
Antwerp heeft beet: transfer ervaren Belg is een feit

Royal Antwerp FC heeft vandaag eindelijk weten toe te slaan op de transfermarkt. De Great Old maakte ...

236
236
'AA Gent vreest miljoenenbod op publiekslieveling'

Gaat AA Gent een van zijn meest geliefde spelers verliezen de komende maand? Het zou zomaar kunnen. ...

440
440
'Anderlecht deelde Standard stevige transfertik uit'

RSC Anderlecht haalde tot op heden drie nieuwe spelers in huis, nummer vier is onderweg. Bij ...

609
609

Meer sportnieuws