Geruchten nemen toe: heftige spanningen bij Club Brugge

927 stemmen
Geruchten nemen toe: heftige spanningen bij Club Brugge

Club Brugge kan bijna de titel vieren, maar in het Basecamp blijft het rommelen. Na het vertrek van Dévy Rigaux komt er opnieuw druk op de sportieve werking. En net daar lopen de spanningen stevig op.

LEES OOK: Club Brugge droomt van scenario à la Jashari en Stankovic

Spanningen in het Basecamp

Het vertrek van Dévy Rigaux naar Feyenoord komt hard aan in het Basecamp, maar het is geen losstaand verhaal. Bij Club Brugge werd de sportieve werking de voorbije maanden al stevig bekeken. Na het vertrek van Vincent Mannaert bleef Club wel winnen en deed het knappe transfers, maar achter de schermen liep niet alles even vlot. Na het vertrek van Mannaert werd de sportieve werking verdeeld in een brede sportieve cel

Rigaux was Director of Football, Maarten Dedobbeleer bewaakte als Sports Director de samenstelling van de kern, Bob Madou zat als CEO boven de structuur en de scouting speelde ook zijn rol. Maar in de praktijk zorgde die verdeling ook voor discussie. Zeker omdat data steeds zwaarder woog in de sportieve besluitvorming. Het Laatste Nieuws schreef al dat er binnen Club Brugge geregeld wrevel ontstond over profielen, rollen en de vraag of een speler wel of niet binnen de filosofie van de club paste.

Met het vertrek van Rigaux valt Club Brugge niet zonder structuur, maar het verliest wel een belangrijke figuur die de menselijke kant invulde. Rigaux overtuigde spelers, onderhield relaties met makelaars, sprak met ontgoochelde spelers en hield zich bezig met transferdossiers over maanden of zelfs jaren. De vraag is hoeveel voetbalgevoel er nog overblijft in het sportieve departement van Club Brugge, dat steeds meer op data, processen en gedeelde verantwoordelijkheid draait.

Cijfers krijgen meer macht bij Club

Jan Van Haaren krijgt promotie en wordt Director of Football Intelligence. Volgens Het Nieuwsblad stond de promotie van Jan Van Haaren al vast vóór het vertrek van Rigaux. Daarmee bouwt Club het dataluik steviger in de structuur. Club kan hiermee modern werken, targets sneller vinden en de lijn tussen scouting, data en sportieve keuzes korter maken. Anderzijds schetste Het Laatste Nieuws hoe Ivan Leko niet altijd warm liep voor cijfers die hem vanuit het Basecamp werden voorgehouden.

Ook Guilian Preud’homme komt meer naar voren. Hij was sinds 2022 CEO van Club NXT en wordt nu doorgeschoven als Recruitment Director. Preud’homme kent de club, de opleiding en de transferwerking. Hij deed al vier jaar transfers voor NXT. Volgens Het Nieuwsblad zat ook al langer mee aan tafel bij dossiers van de A-kern. Hij kent Dedobbeleer, Madou en Van Haaren. Club Brugge gelooft bovendien sterk in interne promotie. Dat was zo bij Rigaux, dat was zo bij verschillende mensen in de sportieve cel, en dat is nu opnieuw zo bij Preud’homme.

Maarten Dedobbeleer blijft Sports Director en krijgt opnieuw vertrouwen. Dat is belangrijk, want hij was de voorbije maanden niet altijd de minst besproken figuur in de Brugse werking. Zijn datagerichte aanpak zorgde volgens Het Laatste Nieuws soms voor spanning. Club Brugge wil niet terug naar één man die alles beslist. De nieuwe kern wordt een driehoek: Preud’homme als Recruitment Director, Dedobbeleer als Sports Director en Van Haaren als Director of Football Intelligence.

Daarboven zal CEO Bob Madou nauwer betrokken worden bij transfers. Lucas Verhaeghe behoudt zijn rol als Recruitment Coördinator, maar blijft een naam om in de gaten te houden. Volgens Het Laatste Nieuws speelde hij al een belangrijke rol in dossiers als Aleksandar Stankovic en Nicolò Tresoldi.

Rigaux weg, maar de onrust blijft

Het vertrek van Mannaert destijds werd ook niet door één man opgevangen, maar door een breder team. Alleen was Rigaux in dat geheel wél een aparte figuur. Hij had de talen, het netwerk, de directheid en de band met spelers. CEO Bob Madou verwoordde het eerder scherp in De Morgen: “Als een buitenlander zijn cv zou hebben, zou je zeggen: ‘Wauw, da’s ne straffen.’” Club Brugge probeert het vertrek van Rigaux intern op te vangen door meer te verdelen, meer data en meer integratie tussen Club NXT en de A-kern. Maar de vraag is of de optelsom van Preud’homme, Dedobbeleer, Van Haaren, Madou en Lucas Verhaeghe ook de specifieke invloed van Rigaux kan vervangen.

Maakt Club Brugge de juiste keuze?

Meest recent

Waarom Anderlecht zijn fenomenen niet lang(er) kan houden

Nathan De Cat heeft RSC Anderlecht na amper één seizoen in het eerste elftal verlaten. ...

3
3
Club Brugge droomt van scenario à la Jashari en Stankovic

Club Brugge heeft stevig geïnvesteerd in zijn eerste zomertransfer. De Bruggelingen betaalden ...

12
12
'Terugkeer Klopp als trainer in kannen en kruiken'

Twee jaar nadat hij afzwaaide bij Liverpool lijkt Jürgen Klopp klaar voor zijn grote terugkeer ...

66
66
'Ajax zet zinnen op volgende transferbom'

Ajax gooit het na een tegenvallend seizoen deze zomer alweer over een andere boeg. Sportief ...

47
47
'Man Utd grijpt in na blunder van Lammens'

Voor de Rode Duivels kwam er vrijdagavond een einde aan hun WK en dat kwam hard aan. De manier ...

230
230
'Sibierski pakt door: vierde Anderlecht-aanwinst op komst'

Bij Anderlecht ligt er deze zomer heel wat transferhuiswerk op tafel, maar toch kwam de mercato maar ...

490
490
'Knaltransfer Karetsas: deze topclub drukt plots door'

KRC Genk zag dit weekend het vertrek van Nicky Hayen naar Burnley bevestigd. De Limburgers moeten zo ...

299
299
'Toekomst Garcia: KBVB neemt eerste standpunt in'

De Rode Duivels zagen vrijdagavond een einde komen aan hun WK door een late nederlaag tegen Spanje. ...

174
174
Infantino wil WK nog groter: "Uitbreiding overwegen"

Het WK is in zijn slotfase aanbeland. Zaterdagavond staan de twee laatste kwartfinales op het ...

148
148
'Courtois opent doos van Pandora bij Rode Duivels'

De Rode Duivels dropen vrijdagavond zwaar teleurgesteld af, nadat ze in de slotminuten alsnog hun ...

577
577
'Club siddert: Tresoldi geeft jawoord aan topclub'

Club Brugge ging zaterdag in zijn tweede oefenwedstrijd onderuit tegen Feyenoord. Daarbij kon het ...

609
609
Wending Broos? Zuid-Afrika brengt verrassend statement

Hugo Broos beleefde op zijn 74ste nog een hoogtepunt in zijn carrière door Zuid-Afrika naar ...

90
90
'KV Mechelen wil shoppen bij JPL-degradant'

Bij KV Mechelen moeten ze deze zomer vrezen voor het vertrek van meerdere smaakmakers na een sterk ...

186
186
Mechele krijgt heuglijk nieuws vlak na WK-uitschakeling

De Rode Duivels verteren zaterdag nog steeds de ontgoocheling van vrijdagavond, want de late ...

195
195
Stadion is niet genoeg: Verhaeghe plant nóg grotere stunt

Club Brugge heeft eindelijk zijn nieuwe stadion beet, maar voor Bart Verhaeghe is dat geen eindpunt. ...

1798
1798
WK-rapport België: één buis, vier grote uitblinkers

Het WK van de Rode Duivels is voorbij. De Belgen mogen terugblikken op een meer dan geslaagde ...

719
719
'Publiekslieveling Club twijfelt: vertrekken of bijtekenen'

Gaat Club Brugge na de contractverlenging van Hugo Vetlesen nog een speler langer aan zich binden? ...

404
404
Afscheid van Rode Duivel: "Mijn laatste WK-match"

Het mooie WK-avontuur van de Rode Duivels is voorbij. Ze lieten een land weer dromen van een stunt ...

321
321
Blunderde Garcia met Courtois? Ex-doelman verklaart

De Rode Duivels verloren na een goede prestatie met 2-1 van Spanje. De Belgen leken op weg naar ...

137
137
Lof voor Garcia: "Zijn tactische plan was perfect"

Rudi Garcia heeft België eindelijk weer eens een goed toernooi laten beleven. Na twee enorme ...

107
107
Garcia houden of niet? Vanhaezebrouck velt oordeel

Rudi Garcia leverde tot op heden voortreffelijk werk. Bij een nationale ploeg telt het om resultaten ...

449
449
AA Gent wint vlot, Union SG ook met overwinning

Op deze mooie zomerdag stonden er heel wat oefenduels op het programma. Zo kwamen AA Gent, SK ...

186
186
'Club Brugge vindt akkoord: wéér toptalent vroegtijdig weg'

Club Brugge bouwde de voorbije jaren een stevige reputatie én een stevige financiële ...

422
422
'Van der Brempt versiert weer mooie transfer'

Ignace Van der Brempt mag Como verlaten. De voormalige speler van Club Brugge lokt wel de nodige ...

70
70
Burnley-voorzitter verklaart keuze voor Hayen

Nicky Hayen heeft KRC Genk verlaten en tekende bij Burnley. De Belgische coach werd voorgesteld bij ...

148
148

Meer sportnieuws