TRANSFERUURTJE: 'Titularis weg bij Anderlecht, knaltransfer Fernandez-Pardo'

105 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Titularis weg bij Anderlecht, knaltransfer Fernandez-Pardo'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen. Bovendien wordt er weer volop van (bonds)coaches gewisseld. VoetbalNieuws verzamelt de belangrijkste transfernieuwtjes dan ook dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Twee namen zorgen voor Duivelse storm: “Wat een grap!”

Jupiler Pro League

Bij Anderlecht staan heel wat veranderingen op til, waarbij ook enkele titularissen gedumpt zouden kunnen worden. Zo zag het er lange tijd naar uit dat de aankoopoptie van Moussa Diarra gelicht zou worden, maar dat is nu een pak minder zeker. De verdediger ging de laatste matchen een paar keer in de fout en de bal ligt nu in het kamp van sportief directeur Antoine Sibierski.

Wel zou Sibierski een oude publiekslieveling willen terughalen. Guillaume Gillet zou namelijk een aanbieding op zak hebben om terug te keren. De oud-Rode Duivel, die tegenwoordig assistent is bij de Belgische U17, zou trainer van de U16 van Paars-Wit kunnen worden.

Standard mag nog dromen van een Europees ticket en dat levert trainer Vincent Euvrard een fraaie beloning op. Hij bevestigde na de zege op Westerlo dat hij wellicht snel zijn handtekening zal zetten onder een nieuw contract.

Club Brugge zal heel wat smaakmakers verliezen in de zomer. Nicolo Tresoldi speelde zich bijvoorbeeld in de kijker. Club zou al een bod van meer dan 30 miljoen euro geweigerd hebben voor de spits, die nu ook de belangstelling van Atletico Madrid lokt.

Ook voor Christos Tzolis lijkt de strijd helemaal los. Met Arsenal, Manchester United en Chelsea lonken drie Engelse grootmachten naast de Griek, die ook nog steeds gegeerd is door Tottenham en Aston Villa en verschillende clubs uit Duitsland, Italië en Spanje. Club wil minstens 40 miljoen euro voor zijn goudhaantje.

Enkele bekende trainers keren straks mogelijk ook terug in de Jupiler Pro League. Zo zou Edward Still na zijn ontslag bij Watford dicht bij een nieuwe job staan. Hij zou al een mondeling akkoord op zak hebben met La Louvière.

Ook Carl Hoefkens zou weer in eigen land aan de slag kunnen gaan. Ondanks zijn degradatie met NAC Breda staat hij er bij verschillende clubs nog goed op. OH Leuven en SK Beveren zouden zijn komst als trainer wel zien zitten.

Bij Zulte Waregem hebben ze hun nieuwe T1 al gevonden. Daar is de keuze gevallen op Michael Beale. De 45-jarige Engelsman, die al onder meer Rangers coachte, tekende voor twee seizoenen. Steve Colpaert wordt na zijn sterke passage als hoofdcoach ad interim weer assistent.

AA Gent hakt een harde knoop door, want zij lijken na dit seizoen afscheid te nemen van Wilfried Kanga. De Ivoriaanse spits ligt overhoop met de eigen fans en de brokken lijken niet meer te lijmen. Ondanks een contract voor nog twee seizoenen zou hij daarom straks moeten vertrekken.

Bij Cercle Brugge staat de volgende uitgaande miljoenentransfer klaar. Ze zouden een akkoord hebben met AS Monaco over de verkoop van Nazinho, die 5 miljoen euro zou gaan opleveren. De Monegasken zouden daarnaast ook langer verder willen met Wout Faes. Zijn aankoopoptie van 7,5 miljoen euro wordt wellicht niet gelicht, maar Monaco zou willen onderhandelen over een lager bedrag of een nieuwe uitleenbeurt.

Buitenland

Voor kersvers Rode Duivel Matias Fernandez-Pardo ligt er mogelijk naast het WK ook een toptransfer in het verschiet. De 21-jarige spits is gegeerd na zijn sterke seizoen bij LilleBorussia Dortmund zou interesse tonen, maar wel minstens 30 miljoen euro moeten neertellen voor een transfer.

Moet Anderlecht de optie van Diarra nog lichten?

Meest recent

'Waanzinnige zomer Union: tot wel 16 vertrekkers'

Union pakte vorige week wel de beker, maar moest enkele dagen later wel een kruis maken over de ...

20
20
'Penders weet waar hij na WK aan de slag gaat'

Rudi Garcia had toch enkele verrassingen in petto in zijn WK-selectie. Mike Penders was daar ...

35
35
TRANSFERUURTJE: 'Titularis weg bij Anderlecht, knaltransfer Fernandez-Pardo'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

104
104
Delorge onthult clash met De Mil: “Telkens open en eerlijk”

Mathias Delorge is terug bij KAA Gent. De middenvelder kampte met een blessure en had vervolgens ...

55
55
KRC Genk draait Antwerp een loer en plukt toptalent weg

Het gebeurt vaker en vaker. Eersteklassers die toptalenten bij elkaar komen wegplukken. Deze keer is ...

177
177
Haroun lanceert twee nieuwe Antwerp-goudhaantjes

Royal Antwerp FC speelde 0-0 gelijk op het veld van KRC Genk. Een flinke opsteker voor Faris Haroun ...

104
104
'Chelsea in de tribune: KRC Genk vreest vroeg vertrek'

Racing Genk speelde 0-0 tegen Royal Antwerp FC. Er zat heel wat schoon volk op de tribunes. Erik ten ...

197
197
Tessa Wullaert kondigt nieuwe toptransfer aan

Tessa Wullaert is met grote afstand de beste Belgische voetbalster ooit. Ze kende alweer een ...

122
122
'KRC Genk en AA Gent vechten pittige transferstrijd uit'

KRC Genk en AA Gent gaan zich deze zomer ongetwijfeld roeren op de transfermarkt. De twee Belgische ...

103
103
Van Gucht vs Vannieuwkerke: Pittige strijd brandt los

Ruben Van Gucht en Karl Vannieuwkerke zijn al jarenlang collega's bij de VRT. Beide heren worden ...

101
101
'Ten Hag in Genk: FC Twente aast op deze speler'

KRC Genk speelde 0-0 tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers blijven dramatisch presteren in de ...

90
90
'Anderlecht schakelt door: topvergadering met grote inzet'

RSC Anderlecht hoopt morgenavond een Europees ticket veilig te stellen in eigen huis tegen STVV. De ...

686
686
Jan Vertonghen zet schouders onder uniek WK-project

Het WK loert om de hoek en het is stilaan aftellen naar hét voetbalevenement van het jaar. Er ...

10
10
Antwerp recht rug: Haroun duidt grote uitblinker aan

Enkele dagen na het ontslag van trainer Joseph Oosting, heeft Antwerp FC de rug ietwat kunnen ...

214
214
'Exit Guardiola bezorgt Mourinho droomtransfer bij Real'

Een officiële bevestiging ontbreekt nog, maar inmiddels is al lang en breed duidelijk dat ...

198
198
Anderlecht-bubbel doorprikt: gruwelijke toekomstvoorspelling

RSC Anderlecht verkeert ondertussen al jarenlang in zwaar weer. Desondanks blijft het geloof heersen ...

773
773
Afscheid in mineur? Genk-lieveling zwaait publiek uit

KRC Genk heeft dinsdag erg slechte zaken gedaan in de Europe Play-Offs. Het bleef op 0-0 steken ...

241
241
'Onbegrijpelijk: Club Brugge-held kan plots vertrekken'

Club Brugge zag hem eerst vooral als noodoplossing. Nu is hij plots één van de ...

1206
1206
Trainerswals van start: 'Still per direct terug naar JPL'

Het einde van seizoen is in zicht en dus beginnen de clubs al volop met de voorbereidingen op de ...

104
104
'Vernieuwd bestuur vol aan de bak: transferspektakel Club'

Club Brugge staat op punt om 'Director of Football' Dévy Rigaux te verliezen. Hij koos voor ...

802
802
'Anderlecht drukt door voor terugkeer publiekslieveling'

RSC Anderlecht staat de komende weken andermaal voor een grote wederopbouw. En daarbij zal men niet ...

435
435
Héérlijke beelden: Trossard en co volledig door het lint na titel

Enkele dagen voor de slotspeeldag is de beslissing dan toch al gevallen in de Premier League. Door ...

113
113
Euvrard komt met groot nieuws over toekomst bij Standard

De kans lijkt alsmaar groter dat Standard straks voor de eerste keer sinds het seizoen 2020/21 nog ...

205
205
Tottenham moet blijven bibberen tot slotspeeldag

De strijd om het behoud in de Premier League zal pas op de slotspeeldag beslist worden. Tottenham ...

121
121
'Monaco shopt in JPL en beslist over Faes'

Voor AS Monaco eindigde het seizoen vorig weekend met een ontgoocheling. Het ging in zijn slotmatch ...

152
152

Meer sportnieuws