Om deze reden liet Stijnen plots zijn assistent invallen

107 stemmen
Om deze reden liet Stijnen plots zijn assistent invallen

Patro Eisden sneuvelde maandagavond in de halve finale van de play-offs in de Challenger Pro League na een bewogen wedstrijd op het Kiel. Na verlengingen haalde Beerschot het met 3-2, maar dat gebeurde na enkele opvallende momenten.

Zo moest de partij even stilgelegd worden omwille van de spreekkoren van de thuisfans aan het adres van Radja Nainggolan en Stijn Stijnen. Die zorgde voor nog een zeer opmerkelijk moment door zowaar zijn assistent in te laten vallen.

Een kwartier voor tijd kwam Yassin Gueroui immers tussen de lijnen. De 36-jarige ex-speler van Patro had vorige zomer een punt achter zijn spelerscarrière gezet bij Sporting Hasselt om in de staf van Stijnen aan de slag te gaan. Maar nu stond hij plots dus weer op het veld.

LEES OOK: Vanaken-schok in basiself Duivels? "Tielemans op de bank"

Blessures doen Stijnen naar assistent grijpen

Die verrassende comeback zat echter al langer in de pijplijn. Tegenover Het Nieuwsblad onthult Gueroui dat Stijnen hem al in februari opgedragen had om zich weer klaar te stomen. "In die periode vielen Masangu en Kaparos uit en sukkelde Prychynenko met zijn knie", legt hij uit.

"Daardoor was de bezetting in het defensieve compartiment erg dun. Binnen de club werd de vraag gesteld: ‘Halen we een transfervrije speler die we niet kennen en sowieso niet fit is? Of nemen we Yassin, die we wel kennen en weer fit kunnen maken?’ De coach koos voor de laatste optie", aldus Gueroui nog.

Veertien kilo verloren

Uiteindelijk kwamen er dus zelfs speelminuten voor Gueroui, nadat hij tien dagen geleden tegen Francs Borains al eens op het wedstrijdblad gestaan had. Die waren een beloning voor een harde strijd.

"Ik heb zwaar afgezien de voorbije maanden, want er moesten wel wat kilo ‘s af om weer wedstrijdfit te worden. Uiteindelijk ben ik veertien kilo kwijtgespeeld", onthult Gueroui immers. "De ramadan viel in die periode, dat heeft me wel geholpen. Het waren de inspanningen alvast waard. Ik wist dat dit moment zou komen, want het was ook speciaal voor de play-offs gedaan.”

Was het een goede zet van Stijnen?

Meest recent

'Arsenal shopt bij Club Brugge: plottwist rond Tzolis'

Club Brugge gaat een bijzonder lucratieve zomer tegemoet, want tal van smaakmakers komen in ...

7
7
Lokeren rondt verrassende deal af met JPL-club

Sporting Lokeren heeft vandaag een volgende aanwinst aangekondigd. De Waaslanders gingen shoppen in ...

7
7
Rode Duivels beschikken plots over ‘nieuwe Kompany’

De Rode Duivels hebben achteraan niet meer de weelde van pakweg tien jaar geleden. Dat is ook geen ...

42
42
'Schalke 04 weigert aangeboden Belgische middenvelder'

Schalke 04 speelt komend seizoen weer in de Bundesliga. De club heeft altijd een verleden gehad met ...

57
57
'Westerlo weigert eerste miljoenenbod'

Bij KVC Westerlo gaat er heel wat volk de club verlaten. De Kemphanen merken dat er heel veel ...

16
16
Rode Duivels, opgelet: Egyptenaar wil revanche tegen België

Egypte is vooral Omar Marmoush en Mohamed Salah. Toch staat er nog een aanvallende pion om in de ...

59
59
'Anderlecht drukt door: nieuwe coach én verdediger'

RSC Anderlecht begint binnen een week aan de fysieke proeven. De Brusselaars maken achter de ...

425
425
Geen Gouden Generatie, wel enorme goudklomp bij Rode Duivels

De Rode Duivels beginnen aan hun WK. Ze openen met een match tegen Egypte, de zwaarste tegenstander ...

85
85
'Vertrekker bij Anderlecht: Deense club meldt zich'

RSC Anderlecht deed de afgelopen achttien maanden heel wat mislukte transfers onder Olivier Renard ...

160
160
Eén groot vraagteken blijft Rode Duivels achtervolgen

België begint vanavond aan zijn WK met een match tegen Egypte. Wat mogen we dit WK verwachten ...

64
64
Soap in 1B: RWDM leeft nog, Olympic Charleroi dient klacht in

In de Challenger Pro League is de degradatiestrijd dit seizoen toch een beetje uitgedraaid op een ...

234
234
'Charleroi verbaast iedereen met nieuwe trainer'

Voor Charleroi is het een onverwacht bewogen seizoen geweest. Het werd meteen uitgeschakeld in de ...

61
61
Vertonghen geeft pronostiek Duivels: "Heel goed voorteken"

We hebben er even op moeten wachten, maar maandagavond begint eindelijk het WK van de Rode Duivels. ...

91
91
Anderlecht pakt uit met verrassende contractverlenging

Bij Anderlecht wordt de puzzel voor volgend seizoen op dit moment volop gelegd. Sportief directeur ...

123
123
Mist hij een WK-match of niet? Plan-Doku onthuld

Er viel vorig weekend plots een bommetje in het Belgische kamp, want plots raakte bekend dat ...

108
108
'Rigaux verrast compleet met nieuwe coach Feyenoord'

Dévy Rigaux lag de voorbije weken al meteen onder vuur in Nederland. Bij zijn aanstelling als ...

171
171
'Totale chaos: WK-deelnemer zet bondscoach meteen op straat'

Het WK is nog maar enkele dagen ver, maar het lijkt erop dat bij één deelnemer nu al ...

100
100
Volgende vertrekker bij Antwerp officieel bevestigd

Antwerp staat voor een bijzonder drukke transferzomer. Technisch directeur Marc Overmars lijkt een ...

134
134
'Hoefkens verbaast en keert toch terug naar JPL'

Voor Carl Hoefkens is het een zeer woelig seizoen geweest. De trainer slaagde er uiteindelijk niet ...

205
205
TRANSFERUURTJE: 'Transfer De Cat nadert, dubbelslag bij Club'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

355
355
“Van Dijk moet Koeman aanpakken”: onrust bij Oranje

Onze Noorderburen zijn het WK op een valse nooit gestart. Nederland kwam tegen Japan tot twee keer ...

162
162
Depay onderdeel van spot: één beeld zorgt voor ophef

Memphis Depay stond zondag niet in de basis bij Nederland tegen Japan, maar wist toch al ruim voor ...

158
158
Viertal Duivels dé sleutel voor WK: “Lot ligt in hun handen”

De Rode Duivels nemen het vanavond op tegen Egypte in de eerste WK-wedstrijd van Groep G. Bondscoach ...

95
95
Real pakt uit: Mourinho heeft monstertransfer beet

José Mourinho is nog maar net officieel coach van Real Madrid, maar de geruchtenmolen draait ...

174
174
'Anderlecht gaat voor stunttransfer bij Manchester United'

RSC Anderlecht speurt wereldwijd rond naar versterking. Ze kijken rond naar ervaren jongens, maar ...

272
272

Meer sportnieuws