Club Brugge wil zondagavond beslagen leggen op de leidersplaats in de Champions' Play-Offs. Daarvoor zal het wel moeten winnen op het veld van leider Union SG. De verbazing was voor aanvang dan ook groot toen bekend raakte dat Hans Vanaken op de bank zou starten.
De Bruggelingen lieten zich tijdens de eerste speeldagen van de PO's op geen fout betrappen. Na de thuisnederlaag tegen RSC Anderlecht, werd vorig weekend ook de volle buit gepakt op STVV. Maar in Sint-Truiden had Blauw-Zwart het behoorlijk lastig. Niet voor de eerste keer dit seizoen tijdens een uitmatch.
LEES OOK: Enorme verrassing: Vanaken op bank in grote titelclash
Defensieve kracht UnionZondagavond wil het dan ook aanknopen met een overtuigende prestatie buitenshuis. Met een overwinning in het Dudenpark zouden de Bruggelingen ook de leidersplaats overnemen. Anderzijds moet men een nederlaag op Union en een achterstand van vier punten koste wat kost zien te vermijden.
Daarvoor zal Club wel de ijzersterke defensie van de titelverdediger moeten slopen. Union gaf deze PO's bijvoorbeeld nog geen enkel schot tussen de doelpalen weg. Na 32 competitieduels incasseerde het nog maar 17 tegengoals. Een blikopener als Vanaken zou in principe dus goed van pas kunnen komen.
Draaischijf niet 100%
Toen in aanloop naar de aftrap bekend raakte dat de drievoudige Gouden Schoen op de bank zou starten, was de verbazing dan ook groot. Zou Vanaken te veel last hebben van de heupblessure die hem vlak voor de PO's parten speelde? Of had coach Ivan Leko een tactisch plannetje zonder de spelmaker uitgetekend?
Het was dus uitkijken naar de verklaring van de Kroatische trainer. En Leko was duidelijk: het gaat wel degelijk om een fysiek probleem. "Hans Vanaken is de beste speler van België. Ik zou hem dus nooit zomaar op de bank zetten. Hij is niet honderd procent, dat is de reden", was de coach klaar en duidelijk.
Onze coach voor Union - Club Brugge. 🗣️ pic.twitter.com/4XiTtffBNI
— Club Brugge KV (@ClubBrugge) April 19, 2026
Kobe K