'Goudmijn voor Club Brugge: succesformule ontleed'

497
'Goudmijn voor Club Brugge: succesformule ontleed'

De sportieve hoogconjunctuur bij Club Brugge gaat al jaren hand in hand gepaard met een alsmaar beter gevulde spaarrekening. Ook op financieel vlak werpt het transferbeleid dus zijn vruchten af. Komende zomer zal de kassa bovendien andermaal stevig rinkelen in Westkapelle. Geen toeval, zo blijkt uit een analyse van Het Nieuwsblad.

Het cliché luidt dat er met jongeren geen prijzen te winnen vallen, en het Brugse succes dus vooral te danken valt aan de ervaren as. Hoewel die vaststelling uiteraard klopt, blijft het daardoor enigszins onder de radar dat Blauw-Zwart al een tijdje volop de kaart van de jeugd trekt. Zowel buitenlandse talenten als producten van eigen kweek krijgen kansen bij de vleet in Jan Breydel.

LEES OOK: Club Brugge mag dromen: computer voorspelt CL-stunt

Club als springplank

Een argument dat Club ook gebruikt om goudhaantjes als Nicolo Tresoldi of Aleksandar Stankovic over de streep te trekken. Al tracht het hen vooral te overtuigen door te wijzen op illustere voorgangers zoals Igor Thiago of Ardon Jashari, voor wie Brugge het ideale platform bleek om zichzelf in de kijker te spelen. Club bouwt zo steeds meer een reputatie als perfecte springplank op.

Voor ruwe diamanten of Belgische talenten die eerst nog via Club NXT moeten passeren dienen pakweg Antonio Nusa, Abakar Sylla, Charles De Ketelaere en Maxim De Cuyper als rolmodel. Een voorbeeld dat Joel Ordonez allicht weldra zal volgen. Dat het tweede elftal actief is in de Challenger Pro League, én schittert in de Youth League, legt Club geen windeieren op. Integendeel.

Keerzijde van succes

Niet alleen maakt het de stap naar de A-ploeg kleiner voor Joaquin Seys en co, mede daardoor besloot onder andere Tian Nai Koren zijn kribbel te zetten in Brugge. De gegeerde tiener uit Slovenië moet straks de volgende exponent worden van de lokale goudmijn. De enige keerzijde van de medaille lijkt wel dat het alsmaar moeilijker blijkt om toppers niet meteen weer te verliezen.

Zo dreigt het na Jashari en Thiago ook voor Stankovic en Tresoldi bij amper één seizoen in Brugse loondienst te zullen blijven, terwijl Club vorige zomer hemel en aarde bewoog om Ordonez nog een jaartje langer aan boord te houden. Mocht het na dit seizoen effectief tot een leegloop komen, rekent Bart Verhaeghe evenwel gewoon op een herhaling van het beproefde succesrecept.

Wie is het grootste talent bij Club Brugge?

Meest recent

Leko doet boekje open over explosief vertrek bij AA Gent

Bij Club Brugge kunnen ze niet morren over hun seizoen tot dusver. Ze pakten al 24 op 27 in de ...

107
107
'Rangers lacht aanbieding voor Raskin weg'

De wintermercato komt stilaan in het zicht, want er resten nog twee maanden tot de transfermarkt ...

19
19
Arsenal blameert zich tegen vierdeklasser in League Cup

In Engeland staat er deze week bekervoetbal op het programma en dat heeft voor een enorme verrassing ...

58
58
Dortmund wendt bekerblamage af, sensatie in Serie A

In België wordt er tijdens deze midweek niet gevoetbald, maar in het buitenland staan er wel ...

15
15
'Schok op Sclessin: straffe terugkeer bij Standard'

Bij Standard gaan ze momenteel door een lastige periode. De Rouches blikken terug op vier ...

118
118
Yamal breekt stilte na Gouden Bal: "Het komt eraan"

Maandagavond werd de Gouden Bal uitgereikt en die kende toch een verrassende laureaat. Het was ...

22
22
'Lukaku krijgt oude bekende (voorlopig) als trainer'

Romelu Lukaku was bij Napoli in een vervelende situatie beland na zijn blessure en koos daarom in de ...

51
51
'Strijd om smaakmaker Charleroi is helemaal los'

Charleroi leed vorig weekend dan wel verrassend zijn tweede nederlaag van het seizoen door een 3-0 ...

22
22
Leko zet smaakmaker onder druk: "Cruciaal seizoen voor hem"

Club Brugge is alweer aan een zeer sterk seizoen bezig. Het pronkt in de competitie met een zeer ...

176
176
Roemloze exit Bruno bij Anderlecht? "Met deze coach..."

De 4-0-nederlaag van Anderlecht bij AA Gent kwam hard aan in Brussel. Paars-wit creëerde wel ...

278
278
KRC Genk met luxeprobleem: "Thorup moet dat proberen"

KRC Genk wist een zes op zes te halen in de Jupiler Pro League en plaatste zich in de Croky Cup. ...

74
74
'Anderlecht in brand: Coucke moeit zich met ontslag Bruno’

Vitor Bruno mag voorlopig blijven bij Anderlecht. Toch zit de top van de club niet meer op ...

674
674
Tessa Wullaert na ontmoeting met Ronaldo: "Ik vind hem..."

Tessa Wullaert is de beste Belgische voetbalster ooit. Dat is al jaren duidelijk. Ze eindigde ...

253
253
Verhuurde spelers: Antwerp-huurling komt boven water

Ook dit jaar kunnen jullie bij VoetbalNieuws de prestaties van de uitgeleende spelers van de clubs ...

81
81
Andere Belg steelt show naast Godts: "Man Utd, haal hem!"

In Frankrijk heeft PSG een zeer goede zaak gedaan, want ze wonnen de topper tegen Olympique Lyon met ...

76
76
'Strijd om Tresoldi barst los: grootmachten overtuigd'

De wintermercato opent pas binnen een aantal maanden zijn deuren, maar nu al wordt er volop ...

192
192
Met dank aan Baro: extra troef voor AA Gent in titelrace

Na de teleurstellingen in de beker en Europa rechtte AA Gent op knappe wijze de rug tegen ...

315
315
Club Brugge zet grote stap: stadionwerken van start

Juridisch moeten er nog altijd een aantal zaken worden uitgeklaard, maar in de tussentijd blijft ...

528
528
Laatste kans verkeken: einde verhaal bij Anderlecht?

Vitor Bruno lijkt soms wel Russische roulette te spelen, want telkens is het koffiedik kijken ...

363
363
Ballon d’Or-baas onthult echte reden waarom Yamal niet won

Op het gala van de Gouden Bal kaapte Spanje het leeuwendeel van de prijzen weg, maar de hoofdvogel ...

329
329
'Kassa rinkelt bij Club Brugge: bod van 70 (!) miljoen'

Carlos Forbs verkeert eveneens in bloedvorm, maar dé man van het moment bij Club Brugge is ...

852
852
Grote schoonmaak Anderlecht: zestal weg in januari?

Na de zware nederlaag in Gent is het plots alweer crisis bij RSC Anderlecht. De meeste pijlen worden ...

749
749
Onverwachte BV steunt Van Gucht om liefdesleven: "Dappere ridder"

Ruben Van Gucht heeft van zijn privéleven bijna een publiek personage gemaakt. Terwijl de ene ...

17
17
Mbappé-rel escaleert: Real Madrid-ster door het stof

De rel rond Kylian Mbappé en zijn uitspraken over voormalige Chinese leider Mao Zedong ...

90
90
Diakhon krijgt volle laag na opstootje: “Kleuterklasgedrag!”

De wedstrijd tussen Club Brugge en Sint-Truiden VV zindert nog na. Na affluiten ging het volledig ...

328
328

Meer sportnieuws