Opvallende afwezigen bij Club Brugge: reden bekend

door
Opvallende afwezigen bij Club Brugge: reden bekend

De magere vertoning na de pauze biedt stof tot nadenken, maar met een 4-2 zege tegen Anderlecht kon Club Brugge haast niet beter aan de play-offs beginnen. Niks dan blije gezichten dus in Jan Breydel, waar nochtans niet iedereen present tekende. Tenslotte waren een aantal vaste klanten in de wedstrijdkern dit keer niet van de partij.

Dat daar van Ludovit Reis geen spoor te bekennen viel is geen verrassing, terwijl ook Lynnt Audoor en Cisse Sandra wel vaker naast de selectie vallen. Dan was de afwezigheid van Jorne Spileers en vooral Mamadou Diakhon des te opvallender. Die laatste moest zijn basisplaats de voorbije weken wel weer afstaan aan Carlos Forbs, in de tweede helft nog slechts een schim van zichzelf.

LEES OOK: Belgische voetbalbond bijt van zich af na uithaal Leko

Uithaal van Leko

Toch aarzelde Ivan Leko lang om hem naar de kant te halen voor Shandre Campbell. Allicht geen toeval, want hoewel hij voorts meer dan degelijk inviel lag de Zuid-Afrikaan met balverlies aan de basis van de 3-2. Diakhon daarentegen ontbond al vaker zijn duivels als supersub en was dus handig van pas gekomen voor Leko, die geen officiële uitleg gaf over de reden voor zijn afwezigheid.

Wel haalde de coach van Blauw-Zwart fel uit naar de nationale voetbalbonden, waar zijn spelers volgens hem onvoldoende scherp getraind hadden tijdens de interlandbreak. Een sneer waarmee hij voornamelijk doelde op het gebrek aan frisheid bij onder andere Aleksandar Stankovic en Raphael Onyedika, al is het misschien tevens de verklaring waarom Diakhon en Spileers verstek gaven.

Zorgen om Diakhon

Die eerste vierde zijn debuut voor Senegal, dat ondanks alle controverse een veredeld feestje bouwde na de zege op de Afrika Cup. Mogelijk hintte Leko deels daarop met zijn fel betoog, dat trouwens niet overal in goede aarde valt. Gelet op de dunne spoeling op de zijkanten lijkt de kans alleszins klein dat Diakhon afgelopen maandag louter om sportieve redenen ineens werd gepasseerd.

Het Nieuwsblad weet alvast dat de 20-jarige winger, tot dusver goed voor drie goals en 11 assists in 34 optredens, "ontbrak wegens ziekte". Ook in het geval van Spileers, die 90 minuten speelde in een oefeninterland met de Rode Duivels, lijkt er niks aan de hand. Hoewel hij ver verwijderd is van een basisplaats, blijft het product van eigen kweek toch nog de eerste back-up centraal achterin.

Wie is volgens u een betere winger?

Meest recent

Vanhaezebrouck verschroeiend hard voor Anderlecht

Hein Vanhaezebrouck is een man met een uitgesproken mening. Soms zit hij er knal op, soms er ...

38
38
Voetbalwereld in rouw: Mircea Lucescu overleden

Bijzonder droevig nieuws vanuit Roemenië. Daar raakte zopas bekend dat Mircea Lucescu op ...

0
0
Zulte Waregem deelt OH Leuven stevige transferslag uit

Zulte Waregem heeft een transfer afgerond. Het is geen speler, maar wel een Head of Recruitment. Die ...

18
18
Anderlecht dreigt zichzelf op te blazen met Sibierski

Antoine Sibierski stond al langer op de lijst bij Anderlecht. Maar nu zijn vertrek bij Troyes eraan ...

114
114
Taravel in de fout: dure les tegen Club Brugge

RSC Anderlecht verloor oververdiend met 4-2 van Club Brugge. Na twee goede prestaties in de ...

62
62
Kompany met unieke cijfers: Real Madrid is gewaarschuwd

Bayern München speelt in de Champions League vanavond tegen Real Madrid. Een zeer mooi duel ...

17
17
Verhuurde JPL-spelers: Anderlecht lacht tanden bloot

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

94
94
Belgische voetbalbond bijt van zich af na uithaal Leko

Dé quote van het voorbije weekend kwam op naam van Ivan Leko, die na de zege van Club Brugge ...

68
68
Lardot scherp voor arbitrage: "Valse start play-offs"

Afgelopen weekend werden de play-offs op gang getrapt. Nu het om de knikkers gaat, komt uiteraard ...

269
269
'Zware erfenis Renard: miscasts weg bij Anderlecht?'

Even leek Jérémy Taravel de trein weer op de rails krijgen, maar dat schokeffect is ...

194
194
Opvallende afwezigen bij Club Brugge: reden bekend

De magere vertoning na de pauze biedt stof tot nadenken, maar met een 4-2 zege tegen Anderlecht kon ...

279
279
Taravel slaat bal mis: Anderlecht betaalt blunder cash

In de tweede helft werd een regelrechte blamage nog vermeden, maar voor de pauze zakte RSC ...

269
269
Tzolis maakt statement: koude oorlog bij Club Brugge

Club Brugge begon aan de play-offs met een klinkende 4-2 zege tegen aartsrivaal Anderlecht. Vooral ...

396
396
Taravel de gebeten hond na desastreuze helft Anderlecht

RSC Anderlecht werd afgelopen speeldag van het kastje naar de muur gespeeld in de eerste helft tegen ...

202
202
‘Ex-Westerlo-speler in vieze papieren: tot 7 jaar cel’

Vanuit Roemenië komt een opvallend nieuwtje overgewaaid. Ex-Westerlo-speler Kader Keita is daar ...

63
63
Vandenbempt maakt Mac Allister compleet belachelijk

Afgelopen speeldag stond bol van incidenten en discutabele fases. Zo was er de veelbesproken ...

336
336
Garcia schrikt: verrassende wending Debast tegen Trossard

Zeno Debast is bij Sporting CP uitgegroeid tot een polyvalente speler. Het jeugdproduct van RSC ...

64
64
Degryse snapt niets van Anderlecht: “Vrees ik voor…”

RSC Anderlecht heeft meteen een eerste mokerslag gekregen in de Champions Play-Offs. Paars-Wit ging ...

248
248
‘Charleroi grijpt genadeloos in: Hans Cornelis ontslagen’

Sporting Charleroi koos voor Hans Cornelis als de vervanger voor de naar KAA Gent vertrokken Rik De ...

185
185
‘Amadou Onana op weg naar absolute monstertransfer’

Amadou Onana is niet meer weg te denken bij de Belgische nationale ploeg, maar ook in Engeland ...

98
98
Anderlecht ferm op hun plek gezet: ondergrens bereikt

De topper tussen Club Brugge en RSC Anderlecht zindert nog na. Paars-Wit werd in de eerste helft ...

269
269
Vandenbempt maakt korte metten met Leko

Club Brugge-coach Ivan Leko haalde na de topper tegen RSC Anderlecht ferm uit. De Kroaat zag een ...

201
201
KAA Gent gooit pijnpunten eerlijk op tafel na KV Mechelen

KAA Gent leek op weg naar een eerste driepunter in de Champions Play-Offs, maar tegen KV Mechelen ...

129
129
Mechele legt ziel bloot: Pijn achter succes raakt iedereen

De carrière van Brandon Mechele verloopt sprookjesachtig, al was dat zeker niet altijd zo. De ...

153
153
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht slaat al toe, KV Mechelen jubelt’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

360
360

Meer sportnieuws