Het is eindelijk gebeurd: Standard heeft nog eens een wedstrijd in de Europe Play-Off gewonnen. Bijna vijf jaar na de laatste zege en na een reeks van 30 wedstrijden zonder overwinning, haalden ze het dankzij een comeback nu met 1-3 op het veld van OH Leuven.
Play-Off II was de voorbije jaren doorgaans een martelgang voor de Rouches, maar dit seizoen zijn ze erop gebrand om er nog iets van te maken. Al was daarvan in de eerste helft maar weinig te merken. Beide teams legden een ontgoochelende pot voetbal op de mat.
LEES OOK: Standard spreekt straffe ambitie uit na droomstart
OHL start tweede helft flitsendDe beste kans in die 45 tegenvallende minuten was wel nog voor Standard. Saïd had echter te veel tijd nodig om tot een schot te komen, waardoor Pletinckx nog kon afblokken. Een brilscore was bij de rust niet meer dan logisch.
In de tweede helft tapten de twee teams echter uit een ander vaatje. OHL nam zelfs een blitzstart en kwam al heel snel op voorsprong. Schrijvers speelde heel knap Teklab af en die verzilverde de assist op passende wijze.
Standard nog op en over tegenstander
Standard moest aan de bak en kwam halfweg de tweede helft ook verdiend langszij. De pas ingevallen Ayensa kopte een voorzet met buitenkantje rechts van Abid knap binnen. Standard zou uiteindelijk ook over zijn tegenstander gaan.
In de laatste tien minuten trokken ze de wedstrijd nog helemaal naar zich toe. Een poging van Abid verdween via Pletinckx in doel voor de 1-2. De verdediger van OHL werd in blessuretijd nog helemaal de pineut toen hij ook een strafschop veroorzaakte. Ayensa kon vanop de stip de zege zo helemaal veiligstellen. Daardoor blijft Standard ook netjes in het spoor van leider Genk.
Jannick Lanckriet