Pro League spreekt klare taal over competitieformat

door
Pro League spreekt klare taal over competitieformat

De kogel is (voorlopig) door de kerk: vanaf volgend jaar kunnen U23-teams weer 'gewoon' degraderen uit de tweede afdeling, waar slachtoffers die dit seizoen de dupe zouden worden van het illegale quotum zullen worden opgevist. Dat vraagt om extra duiding.

Namens de Pro League stond Lorin Parys na de Algemene Vergadering de verzamelde pers te woord. "De regels werden aangepast zoals de BMA het heeft voorgesteld. Dat betekent dat de quota behouden blijven, maar de kansen op promotie en degradatie zullen worden herzien", verschaft de CEO van de Pro League uitleg. "We gaan nu sereen aan tafel met iedereen die mee moet beslissen."

LEES OOK: Hoogspanning bij Pro League: Gent broedt op nieuwe bom

Financiële compensatie?

Francs Borains-voorzitter Georges-Louis Bouchez vreest alleszins dat de amateurvleugels, die het slachtoffer dreigen te worden van de ingewikkelde oplossing die tijdens de stemming werd goedgekeurd, niet zullen instemmen met het voorstel dat op tafel ligt. "Het is een verhaal van geven en nemen. We gaan kijken wat de vragen zijn en of we die positief kunnen beantwoorden", reageert Parys.

Tussen de lijnen laat de CEO, die tevens opmerkt dat ook de Hoge Raad van ons profvoetbal groen licht moet geven om het dossier tijdig af te ronden, dus uitschijnen dat er wellicht sprake zal zijn van financiële compensaties. En dan is er nog de discussie over het format, waarin niet iedereen op dezelfde lijn zit. Zo dreigt AA Gent zelfs met juridische stappen indien de play-offs worden afgeschaft.

Pro League versus Gent

"Dat is hun recht. Ik moet elk van mijn clubs even graag zien. Of er ooit eensgezindheid komt? Dat kan je niet verwachten wanneer 30 clubs met uiteenlopende belangen een koek moeten verdelen. Het is naïef om te denken dat iedereen tevreden is en hier enkel de Kumbaya gezongen wordt. Maar we hebben wel respect voor ieders standpunt", weerlegt Parys alvast de kritiek van Bouchez.

"'Unscripted drama', op en naast het veld", klinkt het tot slot nog met een kwinkslag. "Het hele landschap verandert continu. We gaan straks naar een nieuw format, met 18 ploegen. Na een objectieve evaluatie kan die vraag terug op tafel komen, want het is een illusie om die discussie volledig weg te vegen, maar voor volgend jaar is het duidelijk: de tweederdemeerderheid zal worden uitgevoerd."

Vindt u dat Parys goed werk levert bij de Pro League?

Meest recent

Lukaku-rel ontploft: nieuwe details bekend

Er is de voorbije dagen een stevige etterbuil gebarsten rond Romelu Lukaku. Zijn afzegging bij de ...

4
4
Garcia stopt De Cat-gekte: verrassende WK-wending

Rudi Garcia gaf Nathan De Cat zijn debuut bij de Rode Duivels, maar maakte in Atlanta vooral ...

31
31
Lardot velt duidelijk oordeel over refs: "Fouten gemaakt"

Komend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt en dan gaat het om de knikkers. De ...

21
21
Spurs pakt fors uit met De Zerbi, maar fans steigeren meteen

De voorbije weken groeide Tottenham uit tot de risée van het Europese voetbal, want de ...

26
26
Comeback bij Anderlecht: extra troef voor Taravel?

RSC Anderlecht hoopt nog wat te maken van de play-offs, al zijn de meeste ogen in het Lotto Park ...

104
104
Pro League spreekt klare taal over competitieformat

De kogel is (voorlopig) door de kerk: vanaf volgend jaar kunnen U23-teams weer 'gewoon' degraderen ...

138
138
Ruben Van Gucht's pikante bekentenis: zo groot is hij écht

Ruben Van Gucht heeft opnieuw een inkijk gegeven in zijn leven, dit keer niet op televisie maar ...

47
47
Club Brugge pakt uit: Verhaeghe drukt stempel in Europa

Vorig seizoen moest het zijn meerdere erkennen in Union, dat weer nu in polepositie aan de play-offs ...

208
208
'Anderlecht houdt been stijf: Hazard richting exit'

Ook tijdens de interlandbreak wordt er niet op de lauweren gerust bij RSC Anderlecht. Terwijl coach ...

356
356
Snelders verdwijnt uit cel: nieuwe twist duikt op

Een nieuwe dag, een nieuwe episode in de saga rond voormalig analist Eddy Snelders. De BV werd ...

182
182
AA Gent krijgt gezelschap in strijd tegen Pro League

Tenzij de amateurvleugels nog roet in het eten gooien, vond de Pro League dinsdag een oplossing voor ...

141
141
Hervorming in 1B: plots vijf voor 12 bij Club NXT?

De veelbesproken quota voor U23-ploegen in de tweede afdeling gaan op de schop, zo werd dinsdag op ...

487
487
Coucke snoeihard na financieel debacle: "Het was te weinig"

Voor Marc Coucke blijft het een periode met tegenwind, maar dit keer slaat hij zelf terug. Na de ...

108
108
Einde verhaal Lukaku? “Beter om uit elkaar te gaan”

De situatie van Romelu Lukaku in Napels begint wel erg penibel te worden. De Rode Duivel stuurde nog ...

378
378
KAA Gent reageert op formatperikelen: “Iedereen ontevreden”

Het nieuwe competitieformat van volgend seizoen ligt zwaar onder vuur. Vandaag werd een nieuwe regel ...

115
115
Gattuso en Dzeko gooien olie op het vuur voor beladen clash

Italië en Bosnië en Herzegovina staan lijnrecht tegenover elkaar voor een ticket voor het ...

42
42
Garcia mengt zich in Lukaku-rel: opvallende mening

Romelu Lukaku blijft de gemoederen bezighouden in Italië. De aanvaller werd door bondscoach ...

123
123
‘Rode Duivel verrast met transferwending: 58 miljoen euro’

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op de oefenpot tegen Mexico gonst het van de ...

282
282
Bizarre kronkel na nieuw format: amateurvoetbal op stelten

Er werd vandaag gestemd over de verankering van de U23-clubs in de Challenger Pro League nadat die ...

166
166
Lukaku stuurt zijn kat: verwoestend statement Napoli

De rel tussen Romelu Lukaku en Napoli is volledig ontploft. De Rode Duivel kwam nog met een ...

516
516
KAA Gent trekt ten oorlog: competitiehervorming weg?

De competitiehervorming blijft aanslepen. Vandaag werd er gestemd over een oplossing voor de ...

179
179
'Vier Duivels onder druk: laatste kans lonkt'

De Rode Duivels nemen het op tegen Mexico in een oefenwedstrijd in Chicago. De eerste test tegen de ...

135
135
Stemming afgelopen: drastische ingreep competitieformat

De stemming door het U23-quotom is afgelopen. De verankering van de beloftenclubs in de Challenger ...

311
311
Code rood FIFA: rampscenario in WK-groep Rode Duivels

Het WK 2026 is nog niet begonnen, maar er zijn al heel wat perikelen die de media bezighouden. Zo is ...

326
326
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht wil stunten, Club zoekt in JPL’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

470
470

Meer sportnieuws