Garcia grijnst: nieuw 'wit konijn' voor WK-selectie

door
Garcia grijnst: nieuw 'wit konijn' voor WK-selectie

Binnen 98 dagen vindt in het legendarische Estadio Azteca de openingsmatch van het WK 2026 plaats. Enkele dagen later zijn de Belgen een eerste keer aan zet tegen Egypte. Bondscoach Rudi Garcia is dus volop bezig met het in kaart brengen van zijn WK-selectie en daarvoor krijgt hij er mogelijk een extra kandidatuur bij.

Er is dus nog een kleine 100 dagen te gaan tot de start van het toernooi in de VS, Mexico en Canada. Maar de selectie zal eerder al doorgegeven moeten worden aan de FIFA. Bij het WK 2022 moest de ruime voorselectie een kleine maand op voorhand binnen zijn en de definitieve selectie een dikke week voor de openingsmatch.

LEES OOK: Zorgen voor Garcia: grote verandering in WK-basiself?

Plaats voor witte merel

In geval van blessures kan er eventueel nog een last-minute wijziging doorgevoerd worden, maar de tijd begint dus stilaan te dringen voor Garcia. Uiteraard zullen de stage en oefenwedstrijden van eind deze maand nog een invloed hebben op zijn keuzes. Bovendien zal de bondscoach ook alternatieve plannen moeten voorbereiden om eventuele afwezigen op te vangen.

Ook jongens die nog geen minuut speelden onder Garcia mogen dus nog steeds hopen op een rol als ‘witte merel’ in de WK-selectie. Zeker omdat er ook ruimte is voor 26 geselecteerden. Mika Godts bijvoorbeeld, die aan een sterk seizoen bezig is bij Ajax. En ook Roméo Lavia komt langzaam maar zeker weer aan de oppervlakte drijven bij Chelsea FC nadat de middenvelder voor de zoveelste keer af te rekenen kreeg met blessureleed.

Talent Lavia buiten kijf

De carrière van de middenvelder wordt voorlopig ook gekenmerkt door zware fysieke problemen. In drie seizoenen namens Chelsea raakte hij bijvoorbeeld niet verder dan 32 matchen. Dat had logischerwijs ook een invloed op zijn plek bij de nationale ploeg. “We selecteren op basis van prestaties en niet op basis van potentieel”, zei Garcia eerder al over Lavia, die tot dusver bleef steken op twee caps.

Maar de bondscoach toonde zich ook niet blind voor het onmiskenbare talent van Lavia. Wanneer hij fit is, zou de 22-jarige middenvelder sowieso een meerwaarde kunnen vormen voor de nationale ploeg. Als hij zich in de komende maanden kan manifesteren en vooral fit kan blijven, mag Lavia ondanks de zware concurrentie op het middenveld wel degelijk hopen op een plekje in de WK-selectie. Het zou zelfs onverstandig zijn om zo’n talent links te laten liggen indien hij toch speelklaar is.

Veelbelovende invalbeurten

En de laatste dagen zijn er alvast voorzichtige signalen richting zo’n scenario. Lavia mocht woensdag tegen Aston Villa (1-4-zege) voor de tweede match op rij invallen bij Chelsea. Hij kwam er in de 75ste minuut in als invaller bij de Blues en liet een meer dan behoorlijke indruk achter. “Nog wat extra minuten in de benen. Hij presteerde goed in balbezit”, stelde Daily Express achteraf. “Chelsea pakt hem momenteel nog met watten in. Maar eenmaal fit hoort bij de beste van de competitie op zijn positie”, aldus London Evening Standard.

Indien Lavia bewijst dat hij fit is en kan blijven, moet Lavia in de WK-selectie zitten ...

Meest recent

STVV verrast met transfernieuws: betrouwbare schakel

Sint-Truiden VV is dit seizoen de grote revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries linken naar ...

8
8
Rode Duivels én Chelsea? Martens geeft hint over Penders

Binnen twee weken maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK bekend. Daarin zijn ...

13
13
Een koopje? Ajax komt met Godts-statement

De voorbije dagen ging de naam van Mika Godts in heel Europa over de tongen, na zijn geweldige ...

49
49
STVV slaat terug na kritiek: "Ongelijke strijd"

STVV is nog steeds dé revelatie van het seizoen. De Kanaries lijken in de Champions' Play-Off ...

39
39
Grote verandering: hier zal CL vanaf 2027 te zien zijn

De voorbije jaren moest de Belgische voetbalfan zich al stevig aanpassen om naar voetbal te kunnen ...

236
236
'Garcia schokt: 2 certitudes vallen nog uit de boot voor WK'

De start van het WK nadert met rasse schreden. In de komende weken zullen de eerste selecties voor ...

190
190
Lukaku biedt zichzelf aan: pikante toptransfer lonkt

Romelu Lukaku werkt nog steeds in België aan zijn terugkeer, nadat eind maart een nieuwe ...

171
171
Zlatan Ibrahimović zet sociale media in brand met één video

Zlatan Ibrahimović heeft opnieuw van zich laten horen op sociale media, en zoals zo vaak deed hij ...

19
19
'Standard 'baalt': geen toptransfer naar Rusland'

Bij Standard gaat er deze zomer sowieso volk vertrekken. De Rouches moeten zoals elke Belgische ...

76
76
'Antwerp hakt knoop door over Janssen en Kerk'

Royal Antwerp FC kent alweer een pover seizoen en heeft de rol aan de Belgische top al even moeten ...

184
184
STVV geeft transferplan prijs: "Dat is de bedoeling"

Bij STVV zijn ze een voorbeeldclub inzake het financiële compartiment, dat maakten we al eerder ...

79
79
Wesley Sonck compleet voor schut gezet: "Wat is dit?"

Wesley Sonck heeft in zijn voetbalcarrière al heel wat meegemaakt. De ex-spits kreeg ...

58
58
Albert ziet Anderlecht fout maken: "Zijn vertrek is slecht nieuws"

RSC Anderlecht gaat nog zware weken tegemoet. De Brusselaars moeten alles op alles zetten voor een ...

210
210
'Ajax-nachtmerrie: Club Brugge-deal hakt er zwaar in'

Ajax zit met een probleem, want Club Brugge duwt stevig door voor een van de revelaties van de ...

330
330
'Alvarez verlaat Atlético: drie clubs en enorme monstersom'

Bij Atlético Madrid hebben ze met Julian Alvarez een topspits in de rangen. De kans is echter ...

81
81
Vanden Borre doet boekje open over RSCA-terugkeer Lukaku

Bij RSC Anderlecht hebben ze nood aan ervaring. Dé grote droomtransfer van de fans is Romelu ...

251
251
Taravel vindt oplossing: verrassende zet bij Anderlecht

RSC Anderlecht speelde een sterk eerste helft tegen Union SG en stond onverdiend achter bij de rust. ...

261
261
Club Brugge in dubio: twee spelers op zijspoor onder Leko

Bij Club Brugge willen ze nog meer de kaart van de jeugd trekken, maar na het vertrek van Kaye Furo ...

300
300
'War on talent bij Club Brugge: ook KRC Genk getroffen'

De transferperiode opent pas binnen enkele weken officieel zijn deuren, maar achter de schermen ...

277
277
VAR-discussie in Madrid: Alderweireld en De Boer duidelijk

In de Champions League hebben Atlético Madrid en Arsenal FC mekaar geen duimbreed toegegeven. ...

52
52
Gedurfde voorspelling: "Zíj́ gaan Club kampioen maken"

Money time is nu echt wel aangebroken in de titelstrijd van de Jupiler Pro League. Vanaf komend ...

355
355
Twee penalty's en VAR-ingreep: geen winnaar in Atlético-Arsenal

Ook de tweede halve finale van de Champions League kan na één wedstrijd nog alle ...

28
28
Gent ruikt extra miljoenen: vijf huurdossiers onder de loep

AA Gent strijdt momenteel nog volop voor een Europees ticket. Dat behalen zou de club alvast een ...

246
246
Penaltyfestijn in Atlético-Arsenal: analisten vellen verdict

In de Champions League stond woensdag de tweede heenmatch van de halve finales op het programma. ...

32
32
'Club Brugge trekt bleek weg: transferbom van 35 miljoen'

Club Brugge lijkt komende zomer verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Zo lijkt ook Aleksandar ...

609
609

Meer sportnieuws