UCL: Verleningen fnuiken Juve-sprookje, Real dankt sterke Courtois

door
UCL: Verleningen fnuiken Juve-sprookje, Real dankt sterke Courtois

Woensdag zijn de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Champions League uitgedeeld. Real Madrid wist daar eentje van te veroveren, al had het tegen SL Benfica wel weer een sterke Thibaut Courtois nodig. Titelverdediger PSG schakelde dan weer het AS Monaco van Sébastien Pocognoli uit. Juventus haalde op zijn beurt een 5-2-achterstand op uit de heenmatch, maar ging in verleningen ten onder tegen Galatasaray. 

LEES OOK: "De Redder" - Courtois laat Spanjaarden uit hun dak gaan

Real Madrid - Benfica

Na alle gebeurtenissen in de heenmatch, waren de spotlights uiteraard op het Estadio Santiago Bernabeu gericht. Van de geschorste Mourinho en veelbesproken Prestianni kreeg men uiteindelijk geen glimp te zien. Vinicius, die het moest doen zonder zijn geblesseerd maatje Mbappé, was uiteraard wel van de partij. Maar de beste Madrileen voor rust was toch wel Courtois.

Met een fenomenale redding wist hij een owngoal van Acensio te voorkomen. Op de rebound moest hij zich toch gewonnen geven. Via Tchouaméni zette Real echter snel orde op zaken. Vervolgens hield de thuisploeg de match goed onder controle. Mede dankzij Courtois. Wanneer Benfica dan toch een bal tussen de palen kreeg, had de Rode Duivel telkens een goede reactie in huis.

Na de pauze achtte Vinicius zijn moment dan toch gekomen. Na een scherpe tegenaanval deed hij de boeken helemaal dicht. Uiteraard kon het dansje aan de cornervlag niet uitblijven bij zijn viering. De 2-1 bleek uiteindelijk ook voldoende voor de kwalificatie. Real mag dus naar de 1/8ste finales. Daarin wacht Sporting CP of een nieuwe strijd met Manchester City.

Juventus - Galatasaray

De Turkse kampioen had voor één van de opvallendste resultaten van de heenmatchen gezorgd door op eigen veld met 5-2 te winnen van Juventus. Maar de Oude Dame was voor eigen volk niet van plan om zich neer te leggen bij de eliminatie. Met een strafschop vlak voor rust zette Locatelli zijn ploeg alvast op het goede spoor. Bij de start van de tweede periode pakte Kelly echter meteen rood. Het geloof in een comeback kreeg zo een serieuze knauw bij de thuisploeg.

Toch kan het Allianz stadion in Turijn niet veel later uit zijn dak gaan. De mee opgerukte Gatti maakte er immers 2-0 van en bij de start van de slotfase was de comeback compleet. Na een stilstaande fase belandde de bal tot bij McKennie en die zorgde zowaar voor de 3-0. Verlengingen dus, al moest Juve het daarin wel met een mannetje minder doen.

Desondanks kwamen de Italianen bijzonder dicht bij de 4-0. Zhegrova trapte echter onbegrijpelijk naast. Die misser zou Juve bijzonder duur te staan komen. Niet veel later kreeg Osimhen plots een grote kans op de 3-1 en de Nigeriaanse ster liet die niet liggen. Vlak voor het laatste fluitsignaal deed Yilmaz de boeken uiteindelijk helemaal dicht: 3-2-eindstand.

Paris Saint-Germain - AS Monaco

Pocognoli vatte de UCL-campagne aan als coach van Union en beëindigd die aan het roer bij AS Monaco. De ploeg uit het Prinsdom bleek zoals verwacht een maatje te klein voor de titelverdediger. PSG had de heenmatch ook al met 2-3 gewonnen. Dat bleek echter wel nodig want de return eindigde uiteindelijk slechts op 2-2. Monaco kwam voor rust zelfs op voorsprong. Maar na de rode kaart van Coulibaly in de tweede periode, was het gelijkspel het hoogst haalbare. Al liet Faes in de slotminuten nog een unieke kans op verlengingen liggen.

Uitslagen woensdagavond:

Atalanta - Borussia Dortmund: 4-1 (lees verslag hier)
Real Madrid - SL Benfica: 2-1
Juventus - Galatasaray: 3-2 (na verlengingen) 
Paris Saint-Germain - AS Monaco: 2-2

Real Madrid wint dit seizoen de Champions League ...

Meest recent

"De Redder" - Courtois laat Spanjaarden uit hun dak gaan

Real Madrid treedt binnen een tweetal weken aan in de 1/8ste finales van de Champions League. De ...

13
13
UCL: Verleningen fnuiken Juve-sprookje, Real dankt sterke Courtois

Woensdag zijn de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Champions League uitgedeeld. Real ...

34
34
'Lammens verstomt: bizarre keeperswending United'

Senne Lammens werd de voorbije dagen opnieuw bewierrookt bij Manchester United na zijn sterke ...

105
105
'Anderlecht lonkt plots naar Ajax voor nieuwe TD'

Nu de kans steeds groter wordt dat Jérémy Taravel het seizoen zal uitdoen als ...

130
130
Overmars aan zet: zaakwaarnemer geeft grote transferhint

Antwerp FC wil dit seizoen alsnog een Europees ticket veroveren, via eender welke play-off. ...

243
243
Totale exodus Club Brugge: halve basisploeg richting uitgang

Voor het tweede jaar op rij de 1/8ste finales halen zat er uiteindelijk niet in, maar Club Brugge ...

314
314
Groot feest bij Beveren: "Of ik dít ook in de JPL zal doen?"

Het is eind februari en de eerste promovendus voor komend seizoen is al bekend. Het ongeslagen SK ...

126
126
Sensatie in Bergamo! Atalanta wipt Dortmund met penalty in 98ste

Atalanta BC heeft zich woensdagavond geplaatst voor de 1/8ste finales van de Champions League. De ...

90
90
Lukaku-twist: schokkende transfer voor Anderlecht-comeback?

De terugkeer van Romelu Lukaku blijft met horten en stoten verloren. Voorlopig moet de Rode Duivel ...

484
484
Club likt Madrileense wonde: "Dát was het pijnlijkste moment"

De Champions League-campagne van Club Brugge zit erop dit seizoen. Ondanks een meer dan degelijk ...

286
286
Het rommelt bij Antwerp: speelt Gheysens macht kwijt?

Antwerp praat met externe investeerders: het staat nu zwart op wit in de jongste financiële ...

256
256
Prestianni gooit na racismerel nog extra olie op het vuur

Om 21u staan Real Madrid en Benfica tegenover elkaar in hun terugwedstrijd in de tussenronde van de ...

164
164
Joos tipt opvallende versterking voor Club en RSCA

De wintermercato zit er nog niet zo lang op, maar toch zullen vele clubs nu al bezig zijn met het ...

270
270
‘Dreun bij Club: ijskoude douche voor miljoenenman’

Club Brugge kijkt opnieuw rond voor een extra centrale verdediger — en dat zegt veel over de ...

415
415
Bloedvorm op komst? Lukaku brengt grote opsteker

Het is voorlopig nog niet het seizoen geweest van Romelu Lukaku. De Rode Duivel viel in augustus uit ...

65
65
'Dender handelt snel en haalt bekende nieuwe coach'

De trainerscarousel draait dit seizoen op volle toeren in de Jupiler Pro League. Woensdag zette ook ...

132
132
Eindigt straffe comeback bij Standard op WK?

Met nog vier speeldagen te gaan ligt de strijd om de top zes nog helemaal open. Ook Standard heeft ...

60
60
Club NXT verbaast weer en staat in kwartfinale Youth League

Club Brugge mag dan wel uitgeschakeld zijn in de Champions League, hun jonkies blijven wel actief in ...

254
254
Buffalo-flops schitteren in CL: Louwagie reageert

Dinsdagavond viel er het nodige spektakel te beleven in de Champions League. Opvallend daarbij was ...

205
205
WK-selectie Openda in gevaar? Joos velt keihard oordeel

Bondscoach Rudi Garcia heeft nog een drietal maanden om knopen door te hakken over de WK-selectie ...

69
69
Messi heeft één grote spijt: "Wat een idoot ben ik"

Lionel Messi is ondertussen 38 jaar en kende al een prachtige carrière. De Argentijn kwam in ...

70
70
'KV Mechelen vreest: Serie A-club meldt zich'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en maakt een zeer grote kans op de top zes. Dat zorgt er ...

97
97
Club Brugge baalt: "Eentje die pijn doet"

Club Brugge verloor met 4-1 van Atlético Madrid. Het was een terechte nederlaag van de ...

198
198
El Ouahdi verrast: "Hen misschien onderschat"

KRC Genk is bezig aan een uitstekend seizoen in Europa. Het beste in vele jaren. De Limburgers staan ...

147
147
D-day voor Standard: Euvrard waarschuwt de Rouches

Standard won verrassend met 0-3 op het veld van KRC Genk. Een zeer straffe prestatie van de Rouches. ...

125
125

Meer sportnieuws