In wat hier en daar wordt omschreven als een grote 'institutionele crisis', heeft RSC Anderlecht een gigantisch succes geboekt. Tegen alle verwachtingen in plaatste Paars-Wit zich voor de finale van de Croky Cup. Een ontstellend zwak Antwerp FC kreeg op eigen veld een 0-4-pandoering om de oren.
Voor aanvang van de return waren er weinigen die nog een stuiver om de kansen van Anderlecht gaf. De club zit momenteel zonder trainer en sportief directeur, het was naar de Bosuil afgezakt met een geïmproviseerde omkadering. Bovendien had RSCA al meer dan 400 speelminuten niet meer gescoord.
LEES OOK: Open oorlog in Genk-Anderlecht: "Dat is geen respect"
Droomscenario AnderlechtDe match op de Bosuil was echter nog maar pas begonnen, of die negatieve reeks kon de vuilbak in. De Cat leverde een puike voorzet af, Saliba knikte de 0-1 tegen de touwen. Alles was dus meteen te herdoen nadat Antwerp de heenmatch met 0-1 had gewonnen. Bovendien slaagde RAFC er niet in om meteen gepast te reageren.
😳 | Alweer een doelpunt in minuut 1️⃣! 🔥🟣
— DAZN België (@DAZN_BENL) February 12, 2026
Bekijk #ANTAND GRATIS in de DAZN-app! 📲 pic.twitter.com/mTxUIrSbhJ
De betere kansen waren dan ook voor de bezoekers, die tot twee keer toe tevergeefs om een penalty vroegen. De Antwerpenaren kwamen op aanvallend vlak dan weer amper in het stuk voor. En op slag van rust volgde opnieuw een ijskoude douche. Degreef ontsnapte aan de buitenspelval en legde de 0-2 netjes binnen.
Nozawa voorkomt nog erger
Een droomscenario dus voor Paars-Wit. En na de pauze werd het alleen maar beter. Zo was de tweede helft amper bezig of De Cat trapte de 0-3 al binnen. Antwerp hing dus al snel tegen de touwen. Eén doelpuntje was echter voldoende om een stroomschok door de Bosuil te jagen. Maar een Antwerpse goal zat er nooit echt in.
💥 | Nathan De Cat scoort met een prachtige halve volley! 😱🐈⬛ #ANTAND pic.twitter.com/VjfQxFxdQz
— DAZN België (@DAZN_BENL) February 12, 2026
Integendeel, naarmate het einde dichter kwam waren de beste kansen voor de bezoekers. Nozawa moest verschillende goede saves uit zijn handschoenen schudden om een totale afgang te voorkomen. Al moest ook het Japanse sluitstuk zich gewonnen geven toen corner afweek op Scott en in eigen doel belandde.
RSCA op één match van prijs
Uiteindelijk bleef het bij 0-4. De teleurstelling op de Bosuil was dan ook immens. Voor Antwerp zit er niets anders op dan zich alsnog te plaatsen voor de Champions' Play-Offs. Zo niet, wordt het wel een heel erg pijnlijk seizoen. Anderlecht krijgt op zijn beurt een bijzonder welgekomen boost. Het vooruitzicht op een bekerfinale tegen Union kan RSCA mogelijk ook helpen om een nieuwe trainer te overtuigen. Of moet interim-coach Taravel na dit exploot nog wat langer tijd krijgen?
Kobe K