Club NXT verovert Europa: nieuwe stunt in Youth League

door
Club NXT verovert Europa: nieuwe stunt in Youth League

Terwijl het eerste efltal van Club Brugge wist door te stoten naar de play-offs van de Champions League wist te overleven gooit ook Club NXT hoge ogen in Europa. Na het straffe parcours in de League Phase ging in de knock-outfase van de Youth League na een heus spektakelstuk nu ook AS Monaco voor de bijl.

In de zestiende finales kregen de jonkies van Blauw-Zwart in The Nest dinsdag het bezoek van hun Franse leeftijdsgenoten, die vlot uit de startblokken schoten. Na nog geen tien minuten knikte Yannick Dodo al de openingstreffer langs Argus Vanden Driessche, die rond het halfuur tevens geklopt werd door onze landgenoot Samuel Nibombé.

LEES OOK: 'Club Brugge vindt verrassende vervanger Mignolet'

Comeback Club NXT

De U19 van Club NXT, met drie zeges op een rij bezig aan een opmars in de Challenger Pro League, lieten het hoofd echter niet zomaar hangen. Aangemoedigd door Aleksandar Stankovic vanuit de tribunes wist Tobias Lund Jensen een vijftal minuten voor de pauze door een bos van de benen de cruciale aansluitingstreffer binnen te prikken.

Het sein voor Jonas De Roeck zijn troepen om met frisse moed uit de kleedkamer te komen. Dat werd meteen beloond, want na vijf minuten ging de bal reeds op de stip na een overtreding op Naïm Amengai. Aanvoerder Laurens Goemaere liet de uitgelezen kans niet liggen en trapte de Burggelingen vanaf 11 meter weer op gelijke hoogte.

Dubbel Lund Jensen 

Erop en erover, zo dacht Lund Jensen, die de comeback helemaal compleet maakte en na een fraaie individuele actie Club NXT met zijn tweede van de namiddag op rozen zette. Een voorsprong die het mede dankzij een uitstekende redding van Vanden Driessche in de resterende twintig minuten speeltijd ook niet meer uit handen zou geven. 

De Roeck kon het zich zelf veroorloven om uitblinker Tian Nai Koren een applausvervanging te gunnen. Club NXT schaart zich zo bij de laatste zestien in de Youth League, waar de Brugse U19 het op 24 of 25 februari allicht weer opneemt tegen een Europese grootmacht. Vrijdag weten we welke tegenstander er bij de loting uit de bus valt.

Club NXT kan de Youth League winnen

Meest recent

Nieuwe titelclash Union vs. Club: "Zij zijn lichte favoriet"

In de komende dagen is het woord aan de nationale ploegen, vervolgens gaat de climax van het seizoen ...

6
6
Einde tijdperk: Griezmann voorgesteld bij verrassende club

Het Europees voetbal neemt na het seizoen andermaal afscheid van een grote naam. Zo zal Antoine ...

50
50
Voetbalbond slaat toe: meubelstuk verlaat KV Mechelen

Eindelijk is het zover voor KV Mechelen, dat op de valreep voor de eerste keer mag deelnemen aan de ...

24
24
Anderlecht pakt plots uit met verrassende WK-ganger

Er staat de komende maanden nog heel wat op het spel voor RSC Anderlecht, dat met de beker eindelijk ...

91
91
KRC Genk verschaft belangrijke update uit ziekenboeg

Na het spektakelstuk in La Louvière moet KRC Genk genoegen nemen met de Europe Play-Offs. ...

56
56
Nieuw format JPL: Anderlecht bekvecht met Club Brugge

Het laatste woord is er ongetwijfeld nog niet over gezegd, maar behoudens een nieuwe plottwist ...

398
398
Meunier dropt bommetje: transfer naar ... Anderlecht?

Woensdag vertrekken de Rode Duivels naar Amerika voor een tweeluik tegen Mexico en de VS. Een van de ...

330
330
Zorgwekkende update rond Boskamp: fans reageren geschokt

De zorgen rond Jan Boskamp nemen toe. Tijdens een recente uitzending liet René van der Gijp ...

147
147
Lukaku haakt af bij Rode Duivels: puzzelen voor Garcia

Dinsdag bliezen de Rode Duivels verzamelen in Tubeke, om daags nadien koers te zetten richting de ...

131
131
Anderlecht moet dokken: spelers passeren langs de kassa

Met de hakken over de sloot verzekerde RSC Anderlecht zich van een plekje in de Champions' ...

181
181
Brusselmans zorgt voor kippenvel: "Zou het nooit doen"

Herman Brusselmans heeft met een onverwacht gezinsmoment iedereen naar de keel gegrepen. De ...

28
28
Madou zet Club Brugge op scherp: straffe woorden voor PO's

Club Brugge gaat Play-Off 1 in als achtervolger. De ambities van Blauw-Zwart zijn duidelijk: ...

226
226
Meunier verbaast iedereen met toekomstplannen

Thomas Meunier was afgelopen speeldag de grote man bij Lille met een doelpunt en een assist. De ...

151
151
Zinho Vanheusden doet emotionele bekentenis

Zinho Vanheusden stopte op 26-jarige leeftijd al met profvoetbal. De centrale verdediger kende ...

124
124
Debast doet boekje open over Anderlecht én De Cat

De Rode Duivels kampen met een blessuregolf. Bondscoach Rudi Garcia kan over verschillende pionnen ...

198
198
STVV primus van de JPL: groot wapen Vrancken in PO’s

Het viel op afgelopen speeldag, veel doelpunten vanuit stilstaande fases. Het Laatste Nieuws vond ...

54
54
Noa Lang doet pittige onthulling over horrorblessure

Het waren geen beelden voor gevoelige kijkers. Noa Lang liep tijdens de Champions League-clash ...

76
76
Anderlecht in vrije val: dit wordt nu duidelijk

RSC Anderlecht heeft zich geplaatst voor Play-Off 1, maar de afgelopen weken sputtert de motor weer. ...

333
333
Hayen krijgt raad: Genk-miscast moet er meteen uit

KRC Genk greep net naast een ticket voor Play-Off 1. De Limburgers sloten het seizoen af met een 5-5 ...

281
281
Code rood bij Antwerp: Oosting zwaar onder vuur

Royal Antwerp FC wist Play-Off 1 niet te bereiken. The Great Old keek zelfs even tegen ...

273
273
Steven Defour maakt brandhout van Anderlecht

RSC Anderlecht ging op de laatste speeldag van de reguliere competitie pijnlijk onderuit tegen ...

164
164
Jan Vertonghen mee naar WK? Mannaert hakt knopen door

Wie Rode Duivels zegt, zegt Jan Vertonghen (157 caps). De recordinternational is inmiddels al ...

137
137
TRANSFERUURTJE: ‘Standard en Club kijken in JPL, Anderlecht dubt’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

201
201
Ruben Van Gucht duikt in pikant avontuur met blonde BV

Hij slijpt de messen. Letterlijk en figuurlijk. Ruben Van Gucht lijkt klaar om opnieuw toe te slaan, ...

75
75
Titelrace barst los: Union, Club Brugge of underdog?

Union, Club Brugge, STVV, AA Gent, KV Mechelen en RSC Anderlecht. Ziedaar de zes ploegen die straks ...

111
111

Meer sportnieuws