Van der Elst glashelder: "De titel is voor hen"

door
Van der Elst glashelder:

De Jupiler Pro League is inmiddels begonnen aan de 23ste speeldag van de reguliere competitie. Er kan in de komende weken echter nog heel wat gebeuren en dan moeten de Play-Offs nog van start gaan. Desondanks meent analist Francky Van der Elst al te weten welke clubs als écht titelkandidaten beschouwd moeten worden.

Voor aanvang van het seizoen werden over het algemeen drie grote titelkandidaten naar voren geschoven. Uiteraard regerende kampioen Union SG, met vicekampioen Club Brugge KV als grootste uitdager. Ook KRC Genk, vorig seizoen nog soeverein winnaar van de reguliere competitie. Dat laatste bleek evenwel een inschattingsfout te zijn.

Zo staat Racing momenteel op een pijnlijke elfde plaats in het klassement. De Champions' Play-Offs halen is zelfs bijzonder ver weg. Ondertussen deden Union en Club wel wat verwacht werd. Zij staan momenteel op plek één en drie, met slechts twee puntjes verschil tussen hun. Andere potentiële uitdagers lieten het bovendien ook afweten.

LEES OOK: Club vol voor flankaanvaller: JPL-sensatie naar Brugge?

STVV verbaast iedereen

Anderlecht is momenteel de nummer drie, maar speelt veel te wisselvallig om zich als volwaardige titelkandidaat te profileren. De andere traditionele topclubs staan zelfs nog verder in het klassement en zullen zelfs nog vol aan de bak moeten om de top zes te halen. Maar ondertussen heeft wel een andere ploeg zich er tussen gesmeten.

Zo is STVV bezig aan een verbazingwekkend sterk seizoen tot dusver. De Kanaries staan na 22 speeldagen op een spectaculaire tweede plaats in het klassement en tellen slechts één puntje minder dan leider Union. Bovendien maakte het team van coach Wouter Vrancken al flink indruk in de rechtstreekse duels tegen de topclubs.

Duel tussen Club en Union

Desondanks gelooft Van der Elst niet in een Leicester-scenario voor de Limburgers. "STVV wordt geen kampioen. Als ze de reguliere competitie goed afsluiten, zit er zeker een Europees ticket in. Maar de titel? Nee, dat is voor Union of Club Brugge", klinkt het duidelijk bij Het Nieuwsblad. Ook zijn collega Hein Vanhaezebrouck vreest dat STVV tekort zal komen om zich te mengen in het voorspelde duel tussen Union en Club. "Ik mis een beetje kwaliteit om echt te zeggen dat STVV voor de titel kan gaan. Dan moet je toch iets meer hebben. Voor alle duidelijkheid: het zal tussen Union en Club Brugge gaan voor de titel."

Club Brugge of Union wordt kampioen ...

Meest recent

Grote leegloop bij STVV? Vrancken houdt hart vast

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries ...

6
6
Rode Duivel maakt knaltransfer bekend: 16 miljoen euro

Het WK 2026 staat voor de deur dus de internationals die niet veel aan de bak kwamen in de eerste ...

12
12
Oosting schrikt bij Antwerp: plotse vertrekker en blessures

Royal Antwerp FC heeft tij weten te keren onder Joseph Oosting, maar de reguliere competitie is nog ...

101
101
Lek boven voor Pocognoli? "Bewees ik bij Union SG"

Sebastien Pocognoli heeft zichzelf wat ademruimte gegeven door AS Monaco te plaatsen voor de ...

38
38
Druk op Hasi: Deschacht velt verrassend oordeel

Met amper 18 zeges in 42 matchen is het de logica zelve dat Besnik Hasi moet vrezen voor zijn job. ...

162
162
AA Gent aan de bak: De Mil geeft aan wat er misging

AA Gent blijft ook onder Rik De Mil wisselvallig voor de dag komen. Na de goede resultaten van de ...

74
74
Van der Elst glashelder: "De titel is voor hen"

De Jupiler Pro League is inmiddels begonnen aan de 23ste speeldag van de reguliere competitie. Er ...

478
478
'Club houdt zich niet in: eerste zomertarget al gelekt'

Behoudens last-minute wendingen zal Club Brugge in zijn opzet slagen om zijn sterkhouders ...

307
307
'Kompany helemaal verknocht: Bayern wil JPL-bekende'

In de Bundesliga kruist leider Bayern München zaterdagavond de degens met Hamburg SV. Op bezoek ...

87
87
'Anderlecht op het puntje: JPL-toptransfer op komst’

Anderlecht zit op het puntje van z’n stoel: een JPL-toptransfer die plots binnen handbereik ...

424
424
Consternatie bij KRC Genk: twéé last-minute transfers?

KRC Genk beleefde tot dusver een behoorlijk rustige wintermercato. Maar daar zou vlak voor het ...

468
468
'Club Brugge tot uiterste: miljoenen voor dubbele transferbom'

Nu het ticket voor de tussenronde van de Champions League op zak is, wil Club Brugge zijn ...

764
764
'Napoli kan Cercle Brugge nog aardige duit opleveren'

Cercle Brugge verdiende dit seizoen al 16,80 miljoen euro aan transfers. Zelf spendeerden ze net ...

148
148
De Zerbi: "Of ik vertrek na Club Brugge-debacle?"

Roberto De Zerbi verloor met Olympique Marseille met 3-0 van Club Brugge. Een blamage voor de fiere ...

108
108
Patro plots internationaal bekend: "Zelfs in Italië nieuws"

Patro Eisden haalde Radja Nainggolan voor 75.000 euro weg bij Sporting Lokeren. Hij gaat daar ...

131
131
De Mil huivert: AA Gent verspeelt dure punten in PO1-strijd

AA Gent leek vanavond lange tijd een geweldige zaak te doen in de strijd om de top-6. De Buffalo's ...

161
161
De Roeck vindt net op tijd juiste recept bij Club NXT

In de Challenger Pro League heeft Jonas De Roeck eindelijk het juiste recept gevonden voor Club NXT. ...

192
192
Man City geeft cruciale update over blessure Doku

Manchester City won afgelopen week in de Champions League van Galatasaray. Jérémy Doku ...

73
73
Hasi geeft update over Augustinsson, De Cat & co

RSC Anderlecht kampt ook dit seizoen met het nodige blessureleed. Toch wel zeer opvallend, aangezien ...

244
244
Euvrard in ‘Hasi-situatie’: "Of ik vrees voor een ontslag?"

Besnik Hasi moet vrezen voor zijn job als RSC Anderlecht verliest van Standard, maar andersom is dat ...

89
89
'Ajax gaat voor gigantische stunttransfer'

Ajax zet alles op alles om tweede te worden in de Eredivisie en zich zo te verzekeren van een ticket ...

101
101
Hubert lyrisch en noemt vier spelers van Club Brugge

Club Brugge doet het al jaren uitstekend in Europa, maar in België zullen ze in de Jupiler Pro ...

548
548
'Renard zorgt voor dure miskleun bij Anderlecht'

Olivier Renard maakte tot op heden nog geen indruk als sportieve baas van RSC Anderlecht. De ...

471
471
‘Club Brugge in shock: stunttransfer is pure blamage’

Club Brugge dacht dat het dé beoogde stunttransfer van de wintermercato beet had. Maar ...

944
944
Lichtpunt bij KRC Genk: Hayen vindt nieuwe smaakmaker

De kans dat KRC Genk de top zes gaat halen, wordt met de week kleiner. Het speelde 1-1 tegen Cercle ...

379
379

Meer sportnieuws