België jubelt: UEFA-coëfficiënt deelt Nederland klappen uit

door
België jubelt: UEFA-coëfficiënt deelt Nederland klappen uit

Het was een hoogdag voor het Belgische voetbal in Europa woensdagavond. Club Brugge won van Marseille en plaatste zich weer voor de tussenronde van de Champions League terwijl Union in schoonheid afsloot tegen Atalanta.

Het Laatste Nieuws zocht uit dat de resultaten een droom waren voor de Belgische UEFA-coëfficiënt. Nederland daarentegen krijgt klappen en ook het doelpunt van doelman Trubin speelde een grote rol voor het Belgische voetbal.

LEES OOK: Échte reden voor reactie Leko: “Verhaeghe in kleedkamer”

Extra Europese plekken

Na de zeges van Union en Club Brugge in de Champions League zit België dit seizoen al aan +1.100 punten. Blauw-Zwart wist zich ook te verzekeren voor de volgende ronde van het kampioenenbal en ook KRC Genk is al zeker van een extra ronde in de Europa League.

Met een overwinning tegen Malmö kunnen de Limburgers zelf de top 8 nog halen. Door de sterke prestaties in Europa zijn de zeperds van RSC Anderlecht en Sporting Charleroi vroeg op het seizoen al een beetje gecompenseerd.

Concurrentie voor België

De grootste concurrenten naar waar België moet kijken zijn Portugal en Nederland. Onze Noorderburen kregen flink wat klappen in Europa en zagen Portugal over hen wippen. Het late doelpunt van doelman Trubin tegen Real Madrid heeft België ook niet geholpen. Zij zitten al een +2.050 punten.

De Nederlandse clubs zijn bijna allemaal al uitgeschakeld. Ajax en PSV in de Champions League en in de Europa League zitten Go Ahead Eagles en FC Utrecht ook niet in de top 24. De enige kans lijkt nog AZ in de Conference Leazgue te zijn. Het ziet er naar uit dat een zevende plek alvast binnen is voor België.

Top tien UEFA-coëfficiëntenranking

1. Engeland: 110.908 (+20.069*) - 9 clubs actief in Europa
2. Italië: 95.196 (+14.250) - 6 clubs
3. Spanje: 89.328 (+14.375) - 6 clubs
4. Duitsland: 86.402 (+15.285) - 6 clubs
5. Frankrijk: 77.891 (+12.714) - 6 clubs
6. Portugal: 67.366 (+14.700) - 4 clubs
7. Nederland: 66.429 (+8.479) - 4 clubs
8. België: 59.900 (+9.050) - 2 clubs
9. Turkije: 48.625 (+7.825) - 3 clubs
10. Tsjechië: 46.325 (+8.825) - 3 clubs

*Aantal behaalde punten in deze campagne

En omdat België virtueel over Nederland gaat springen krijgt het recht op een extra Europees ticket. De zesde plaats is echter het grote doel want dat geeft recht op twee rechtstreekse plekjes voor de Champions League en dat zou een enorme opsteker zijn voor het Belgische voetbal. Dan moeten Club en Genk nog wel ferm stunten in Europa dit seizoen…

Virtuele UEFA-coëfficiëntenranking 2026/27

6. Portugal: 54.850
7. België: 53.300
8. Nederland: 47.229

Zie jij de Belgische clubs nog genoeg punten sprokkelen om Portugal voorbij te steken?

Meest recent

'Club zet zich schrap: Dortmund lonkt naar miljoenendeal'

Club Brugge zal tijdens de komende mercato verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Daarbij ook ...

124
124
"Nooit meegemaakt" - Mourinho verbaast met favoriet ex-club

Of hij straks terugkeert naar Real Madrid, zal in de komende weken moeten blijken. Maar José ...

75
75
UEL/UECL: Belgen balen, extra kopzorgen voor Garcia

Donderdag werden de heenmatchen in de halve finales van de Europa en Conference League afgewerkt. ...

36
36
Exit Vincent Jannsen? 'Overmars neemt standpunt in'

Vincent Janssen was vorig weekend nog de grote uitblinker bij Antwerp FC. Desondanks oogt zijn ...

91
91
Lijdensweg eindelijk voorbij: grote terugkeer bij Anderlecht

De derde plaats lijkt inmiddels gaan vliegen, maar RSC Anderlecht wil de Champions' Play-Offs ...

228
228
'Kompany schikt op: Neuer beslist over Bayern-toekomst'

Vincent Kompany is momenteel druk in de weer met de voorbereidingen op de terugwedstrijd tegen Paris ...

49
49
Vanaken verlengt bij Club: mythisch record en 4de Gouden Schoen?

Club Brugge maakte donderdag bekend dat Hans Vanaken zijn contract heeft verlengd tot medio 2028. De ...

143
143
Pochettino onthult: de 'slechte gewoonte' van Harry Kane

Harry Kane geldt al enkele jaren als één van de beste spitsen in het mondiale voetbal. ...

73
73
'Club vloekt: Anderlecht gaat met aanvaller aan de haal'

Hoewel de ontknoping van het seizoen op volle toeren draait, zijn de clubs achter de schermen al ...

501
501
'Exodus op Bosuil: 14 vertrekkers staan klaar bij Antwerp'

Na de recente 9 op 9 mag Antwerp FC stiekem toch weer dromen van een Europees ticket. Het wordt dus ...

308
308
'Mechele vreest: collega Duivel brengt WK-droom in gevaar'

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel volop bezig met het vormen van zijn selectie voor het WK. Het ...

270
270
'Kompany slaat toe: transferstunt zet Duitsland op zijn kop'

Vincent Kompany zet een krachtig transfersignaal neer. Zijn nieuwste wens op de mercato zorgt voor ...

278
278
'Laatste Anderlecht-duels: Verschaeren richting verrassende club'

Behoudens een ultieme wending, is Yari Verschaeren bezig aan zijn laatste wedstrijden bij RSC ...

533
533
'Garcia dubt: noodgedwongen wissel in basiself Duivels'

Nog exact 43 dagen te gaan tot de start van het wereldkampioenschap. In aanloop naar de start van ...

272
272
"No excuses" - Genk krijgt uitstekend nieuws uit ziekenboeg

In de Europe Play-Offs staat leider KRC Genk aanstaande zaterdag voor een verraderlijke verplaatsing ...

58
58
Overzicht Europa: deze (top)clubs staan op degraderen

Het seizoen in het clubvoetbal nadert zijn ontknoping met rasse schreden. Bijgevolg worden niet ...

174
174
Arsenal spreekt schande: "Maar als je de beelden bekijkt ..."

In de Champions League hebben Atlético Madrid en Arsenal FC mekaar geen duimbreed toegegeven. ...

91
91
'Sibierski casht op steunpilaar: grote kuis bij RSCA'

RSC Anderlecht moet straks andermaal vanaf nul beginnen. Komende zomer staat er namelijk een heuse ...

583
583
Van der Elst overvallen: onverwacht moment in studio

Franky Van der Elst is een echt icoon van het Belgische voetbal. De voormalige sterkhouder van Club ...

170
170
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 6 bekend

Het spektakel van de Champions League maakt straks opnieuw plaats voor onze vaderlandse competitie. ...

107
107
Club Brugge pakt uit: duo sterkhouders tekent bij

Club Brugge gaat een drukke zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers allicht andere oorden zullen ...

177
177
Coucke apetrots op uniek project: geheimen onthuld

Terwijl Anderlecht sportief moeilijke weken beleeft in de Champions’ Play-Offs, laat eigenaar ...

63
63
'Club Brugge al op zucht van eerste zomeraanwinst'

Terwijl de troepen van Ivan Leko zich focussen op de titelrace, denkt het bestuur van Club Brugge al ...

442
442
‘Anderlecht verrast met harde ingreep: ‘Hij moet weg‘’

RSC Anderlecht maakt zich op voor een zoveelste paleisrevolutie. De intrede van een nieuwe sportieve ...

529
529
Taravel komt met groot nieuws over De Cat

Anderlecht heeft vorige week een zeer slechte zaak gedaan in de strijd om de derde plaats met ...

154
154

Meer sportnieuws