KRC Genk beleefde tot dusver een behoorlijk rustige wintermercato. Maar daar zou vlak voor het verstrijken van de deadline nog verandering in kunnen komen. Zo zou Racing op de valreep wel eens twee spitsen kunnen kwijt spelen.
Ondanks de tegenvallende prestaties in de eerste helft van het seizoen, hielden de Limburgers het voorlopig erg stilletjes tijdens de winterse transferperiode. Het nam weliswaar afscheid van Patrik Hrosovsky. Voorts bleef het echter windstil aan zowel inkomende als uitgaande zijde.
Dat had deels te maken met financiële motieven. Om de boekhouding ietwat in evenwicht te houden, moest Genk eerst voor een aanzienlijke som verkopen alvorens het extra middelen vrij komen maken om zelf versterking te halen. En die uitgaande transfers bleven voorlopig uit.
LEES OOK: Grove transferblunder Genk: "Hij is nu al een miskoop"
Besiktas geeft niet opNu begint er toch wat te bewegen rond Hyun-geo Oh. Na zijn mislukte zomertransfer naar VfB Stuttgart, kreeg de Zuid-Koreaanse spits volop zijn kans. Maar echt overtuigen deed hij niet. En de voorbije weken werd hij in de hiërarchie ook nog eens voorbij gestoken door jonkies Aaron Bibout en Robin Mirisola. Nu zou er echter een potentiële oplossing vanuit Turkije in de maak zijn.
Vrijdag raakte immers bekend dat Besiktas JK, dat een opvolger voor Tammy Abraham zoekt, zo'n 12 miljoen euro heeft geboden. Dat werd als ontoereikend bestempeld door Genk. Bij Het Belang van Limburg weet men echter dat de onderhandelingen nog niet afgesloten zijn. Bij een (iets) hoger bod lijkt de kans reëel dat de Limburgers overstag zullen gaan.
Ook Erabi naar uitgang?
Oh zou vlak voor het verstrijken van deadline dus kunnen vertrekken uit de Cegeka Arena. Maar ook een exit van Jusef Erabi lag de voorbije dagen op tafel. De zomeraanwinst kon tot dusver niet overtuigen en zou elders meer minuten willen gaan maken op huurbasis, een plan waar Genk aanvankelijk achter stond. Het valt echter te betwijfelen of het in één klap twee van zijn spitsen wil verliezen. Zeker nu de club ook nog Europees actief blijft. Aan het bestuur om die lastige knoop door te hakken. Een nieuwe spits aantrekken lijkt momenteel geen optie. Sowieso is de kans klein dat Genk zichzelf nog zal versterken in de huidige mercato.
Kobe K