De afgelopen seizoenen werden er al verschillende wedstrijden gestaakt door het gebruik van pyrotechnisch materiaal op de tribunes. De Pro League vond het hoogtijd om met een statement op de proppen te komen voor de supporters.
De Pro League wil het gevaar van pyrotechnisch materiaal in de stadions verduidelijken en komt met een campagne: ‘Sfeer kan ook anders’. In vier seizoenen vielen er al minstens 579 slachtoffers door Bengaals vuur en bommetjes.
LEES OOK: Westerlo grijpt drastisch in na boycot Genk en Anderlecht
Sensibiliseringscampagne‘De Pro League ondersteunt de nieuwe sensibiliseringscampagne 'Sfeer kan ook anders', een gezamenlijk initiatief van de Algemene Directie Veiligheid & Preventie van de FOD Binnenlandse Zaken en de Stichting Brandwonden. De nieuwe campagne richt zich op het illegale en vooral gevaarlijke gebruik van pyrotechniek in en rond de Belgische voetbalstadions’, zo staat te lezen op de webstek van de Pro League.
De Pro League vindt het noodzakelijk om een nieuwe campagne uit te lichten. ‘Wat voor sommigen sfeer lijkt, kan voor anderen gevaarlijk zijn. Rookfakkels, rookpotten en vuurwerk veroorzaken levensgevaarlijke situaties, ernstige ongevallen en blijvende letsels. In vier seizoenen tijd vielen minstens 579 slachtoffers door pyrotechniek in onze stadions. Daarom blijft inzetten op sensibilisering noodzakelijk.’
Levensgevaarlijk
De boodschap is duidelijk: pyrotechnisch materiaal is levensgevaarlijk. ‘Met de slogan ‘Sfeer kan ook anders’ roept de campagne supporters, clubs en alle betrokkenen op om mee verantwoordelijkheid te nemen voor een veilige stadionbeleving. De strijd tegen pyrotechniek kadert binnen het actieplan ‘Samen voor veilig voetbal’, een gezamenlijke inspanning van de federale overheid, de Pro League, de KBVB en hun partners.’
Supporter met passie, maar zonder pyro. L’ambiance peut se créer autrement. 🤝
— Pro League (@ProLeagueBE) January 30, 2026
Lees meer: https://t.co/IdWCm3tpGM
Lisez plus: https://t.co/PMAMPKbHku#VeiligSupporteren #SupporterEnSecurité pic.twitter.com/FN2CxU1Adm
Stephan Calander