Onterechte Gouden Schoen? Boskamp velt hard verdict

door
Onterechte Gouden Schoen? Boskamp velt hard verdict

De 72ste editie van de Gouden Schoen heeft voor een grote verrassing gezorgd. Zo was het Ardon Jashari, die Club Brugge in de zomer verruilde voor AC Milan, die met de prijs aan de haal ging op basis van slechts één stemronde. Oud-winnaar Jan Boskamp heeft daar toch gemengde gevoelens bij.

Op voorhand werd Jashari hoogstens bij de outsiders voor de hoofdprijs gerekend. Nochtans won hij vorig seizoen al met overmacht de trofee voor 'Player of the Season' in de Jupiler Pro League. En Milan telde vorige zomer niet voor niets een absolute recordsom voor hem neer. Maar die transfer leek hem ook meteen zijn kansen op de Gouden Schoen te kosten.

LEES OOK: Boskamp opent frontale aanval op Donald Trump

Ongeziene overwacht in eerste ronde

De prijs winnen enkel en alleen op basis van de eerste stemronde werd immers als onmogelijk bestempeld. Gilles De Bilde deed het destijds met enkel de tweede stemronde, maar die weegt doorgaans meer door. "De Gouden Schoen winnen in één stemronde, gebeurt eigenlijk nooit meer", aldus Peter Vandenbempt daags voor de uitreiking. "De tijd dat Gilles De Bilde op een half seizoen de Gouden Schoen kon winnen, is voorbij", dixit Hein Vanhaezebrouck.

Maar zelfs de grootste kenners werden zondagavond dus verrast. Jashari won de eerste stemronde met imposant puntentotaal van 351 punten. Maar dan het dubbel van nummer twee Noah Sadiki. Hans Vanaken won de tweede stemronde met 'slechts' 220 punten. In combinatie met zijn totaal uit de eerste ronde kwam hij nog steeds 47 punten tekort op Jashari. Topfavoriet Christos Tzolis strandde zelfs op liefst 108 punten van de eerste plaats.

Tijd voor aangepaste stemprocedure

Werd Jashari dus vooral winnaar omdat de puntenverdeling en stemgedrag in zijn voordeel speelden? Of is hij op basis van een half jaar toch een terechte winnaar? "Die Jashari is natuurlijk een geweldige voetballer, maar ik denk toch dat ze een andere formule moeten verzinnen voor die Gouden Schoen. Als je op vijf maanden een prijs voor een heel jaar kan winnen, dan klopt er toch iets niet", stelt Boskamp bij Het Belang van Limburg.

De Nederlandse analist, die zelf de Gouden Schoen won als eerste buitenlander, had zelf een vierde Gouden Schoen voor Vanaken verwacht. En hij begrijpt de ontgoocheling van Tzolis. "Samen met Hansie was hij de man die het meest zijn stempel heeft gedrukt op Club Brugge in 2025. Hier doe je spelers als hun tekort mee", aldus Boskamp. "Maar er kan er maar eentje winnen. En de kenners hebben massaal op Jashari gestemd. Het was niet eens spannend."

Jashari is een verdiende winnaar van de Gouden Schoen ...

Meest recent

'Anderlecht kiest voor Taravel: meer details bekend'

De kogel is door de kerk: Jérémy Taravel blijft aan als trainer van RSC Anderlecht. ...

28
28
'Knaltransfer bij Club Brugge: top 15 van de wereld'

Club Brugge gaat alweer een lucratieve zomer tegemoet. Terwijl sterkhouders zoals Joel Ordonez, ...

109
109
Vanhaezebrouck verrast: uitblinkers weg bij Anderlecht?

RSC Anderlecht wist zondag nog eens zijn voet naast Club Brugge te zetten. Met dank vooral aan ...

120
120
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 29 bekend

Nu de reguliere competitie afstevent op zijn finale ontknoping kan ook de arbitrage zich geen fouten ...

50
50
Alderweireld's emotionele boodschap: "Het moet stoppen!"

Voormalig Rode Duivel Toby Alderweireld laat opnieuw van zich horen, maar deze keer niet op het ...

60
60
'Club schrikt zich rot: bliksemvertrek Tresoldi plots concreet'

Club Brugge dreigt na het seizoen verschillende steunpilaren kwijt te spelen. Zo komen jongens als ...

203
203
Maand na ontslag Hasi: drie grootste winnaars onder Taravel

Tenzij er geen oplossing wordt gevonden voor zijn gebrek aan een Pro License-diploma, zal RSC ...

194
194
Belangrijk nieuws uit Napels: "Of De Bruyne blijft?"

Kevin De Bruyne heeft vrijdagavond zijn rentree gemaakt bij SSC Napoli na maanden van blessureleed. ...

57
57
'Wending in WK-selectie: Duivel doet Garcia plots twijfelen'

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het voorbereiden van zijn WK-selectie. Op ...

89
89
Nú al favoriet Gouden Schoen? "Dan is de winnaar praktisch gekend"

Het nieuwe kalenderjaar is inmiddels al een dikke twee maanden ver. En dus zijn ook al de eerste ...

358
358
Groot probleem bij Club Brugge: Leko moet ingrijpen

Club Brugge heeft zondag opnieuw twee punten moeten toegeven op leider Union SG en bleef op eigen ...

303
303
Gheysens bruskeert: ongeziene ommezwaai bij Antwerp FC

Paul Gheysens duwt Antwerp FC plots richting een nieuwe koers. De beslissing komt niet uit de lucht ...

184
184
Done deal: Anderlecht stelt "Zwitsers zakmes" voor

RSC Anderlecht sleepte zondag een 2-2 gelijkspel uit de brand op het veld van aartsrivaal Club ...

331
331
Lardot evalueert speeldag 28: arbitrage de mist in?

In de laatste rechte lijn richting de play-offs neemt de spanning toe in de Jupiler Pro League. ...

929
929
Antwerp-fan Celine Van Ouytsel in shock: "Ze zei ja"

Is er iets groot in de maak in showbizzland? Met de woorden “She said yes” zorgde ...

112
112
'Anderlecht hakt knoop door: witte rook rond Taravel'

Ook in zijn vijfde wedstrijd als interimtrainer van RSC Anderlecht bleef Jérémy ...

209
209
Club Brugge deelt heuglijk nieuws: contract tot 2029

Club Brugge bleef zondag steken op een 2-2 gelijkspel tegen aarstrivaal RSC Anderlecht. In de topper ...

300
300
Union SG aan zet: Burgess duidelijk over zomers vertrek

Bij Union SG moeten ze stilaan een belangrijke knoop gaan doorhakken. Gaan ze verder of niet met ...

95
95
Transferadvies bij Anderlecht: "Sowieso mooie toekomst"

RSC Anderlecht begint steeds meer op dreef te geraken. De Brusselaars pakten een punt op het veld ...

229
229
Courtois investeert in Belgische club: "Gesprek geweest"

Thibaut Courtois gaat investeren in een Belgische club, dat is al officieel meegedeeld. Er doen ...

224
224
'Club Brugge beloont Tresoldi: pittige bonussen op straat'

Club Brugge haalde afgelopen zomer Nicolo Tresoldi voor 6 miljoen euro weg bij Hannover '96. De ...

371
371
Vandenbempt looft RSCA'er: "Ook bij Club een uitblinker"

RSC Anderlecht pakte inzake kansen een verdiend punt op het veld van Club Brugge. Met een 4 op 6 ...

198
198
Sensatie in Nederland: PSV zet champagne al klaar

Op PSV staat nu toch al een aantal jaren geen maat in Nederland. De club uit Eindhoven is ...

65
65
Club Brugge aan zet: zéér opvallende negatieve statistiek

Club Brugge moet in de Jupiler Pro League een constanter niveau gaan halen. De Bruggelingen ...

155
155
Zeneli stomverbaasd bij Union: "Dit heb ik nog nooit gezien"

Union SG won verdiend met 2-1 van een pover KRC Genk. De Brusselaars zagen dat Besfort Zeneli zijn ...

48
48

Meer sportnieuws