Anderlecht begon het nieuwe jaar uitstekend, want het plaatste zich donderdag met een zege tegen AA Gent voor de halve finales. Zondag moeten ze die lijn zien door te trekken in de competitie, waarin de Buffalo's opnieuw de tegenstander worden.
Het zal in de Planet Group Arena wel puzzelen worden voor Besnik Hasi. De trainer beschikt achterin al niet over veel opties en ziet zondag nog een belangrijke speler wegvallen in vergelijking met de partij van donderdag.
LEES OOK: Hasi heeft goed én slecht nieuws voor bekertreffen
Puzzelen achterin voor HasiDan zal Anderlecht het immers moeten stellen zonder Lucas Hey. De Deen zit een schorsingsdag uit nadat hij voor de winterstop zijn vijfde gele kaart van het seizoen pakte. Daardoor moet Hasi dus weer schuiven achterin.
Eerder dit seizoen depanneerde Sardella al een paar keer centraal, maar nu is de eenmalige Rode Duivel nodig op de rechtsachter. Op de bank zaten donderdag nog Vroninks, Ilic en Ndiaye. Die eerste is echter zeer jong, terwijl Ilic dit seizoen vooral door de mand viel.
Moet Augustinsson depanneren?
Een oplossing kan dus misschien zijn om Ndiaye in de ploeg te brengen op de linksachter en Ludwig Augustinsson naar het centrum te schuiven. De Zweed heeft daar in het verleden ook al een paar keer gedepanneerd.
Tegenover La Dernière Heure laat Augustinsson alvast weten daarvoor open te staan. "Dat zou ik kunnen doen", klinkt het. "Maar misschien dan toch liever in een driemansdefensie en niet als de meest centrale verdediger."
Jannick Lanckriet