Grote verrassing bij Antwerp: Oosting zwaait met lof

door
Grote verrassing bij Antwerp: Oosting zwaait met lof

Bij Antwerp FC zit de winterstop er alweer op. Dinsdagavond strijdt de Great Old op eigen veld tegen La Louvière voor een plekje in de halve finales van de Croky Cup. Het wordt daarbij uitkijken naar hoe coach Joseph Oosting zijn basispionnen zal schikken.

Voor de Antwerpenaren kwam de winterbreak eigenlijk op een slecht moment. De landskampioen van 2023 was teleurstellend aan het nieuwe seizoen begonnen, maar zette na de trainerswissel een indrukwekkende ommekeer in. Zo werd 2025 afgesloten met een straffe 13 op 15.

Daarnaast werd dus ook de halve finale van de beker gehaald ten koste van seizoensrevelatie STVV. Die goede lijn wil men in de komende weken dan ook doortrekken. En daarvoor rekent Oosting op enkele jongens die vanuit het niets weer helemaal boven water zijn komen drijven.

LEES OOK: 'Witte rook bij Antwerp: duo sterkhouders pakt koffers'

Scott staat op

Christopher Scott bijvoorbeeld, is de verrassing van de voorbije weken. Het jeugdproduct van Bayern München leek nochtans op een dood spoor te zitten in Deurne Noord. Maar noodgedwongen kreeg hij een nieuwe kans en die greep de 23-jarige Duitser met beide handen.

Oosting is dan ook lovend voor Scott, die indruk maakte als wingback tegen Club Brugge. "Dat was voor mij een referentiekader. Hij deed het prima en wat goed is, laat ik simpelweg staan. Ik vind hem technisch vaardig, hij is snel, sterk en haalt rendement", stelt Oosting bij Gazet van Antwerpen.

Concurrentie met Foulon

Of Scott zijn basisplaats ook zal kunnen behouden, valt evenwel af te wachten. Van nature is hij immers meer een spelmaker op het middenveld, hij moet zich dus nog verder aanpassen aan deze nieuwe rol. Bovendien houdt Oosting nog meer waardige opties achter de hand. "Alleen het positie kiezen kan soms nog beter, en met Daam Foulon heeft hij een concurrent achter zich", aldus de Nederlandse trainer.

Met de huidige selectie moet Antwerp voor de top vier kunnen gaan ...

Meest recent

Zulte Waregem pakt uit met terugkeer clubboegbeeld

Zulte Waregem maakt zich op voor een stevige start van de tweede seizoenshelft. In aanloop daarvan ...

3
3
Eerste Barça-transfer van 2026, Tottenham dokt 40 miljoen

De winterse transfercarrousel begint ook aan de Europese top op toerental te komen. Zo wist FC ...

27
27
Basiself Club Brugge: Leko hakt lastige knoop door

Bij Club Brugge zit de winterstop er alweer op. Blauw-Zwart hervat dinsdagavond met een ...

136
136
'Radja Nainggolan maakt ophefmakende transfer'

Komend weekend trekt ook de Challenger Pro League zich weer op gang. In aanloop naar de ...

110
110
Grote verrassing bij Antwerp: Oosting zwaait met lof

Bij Antwerp FC zit de winterstop er alweer op. Dinsdagavond strijdt de Great Old op eigen veld tegen ...

136
136
Gouden Schoen zindert na: Hans Vanaken zwaar bestolen?

Ardon Jashari is de nieuwste naam op de erelijst van de Gouden Schoen. De Zwitserse middenvelder had ...

363
363
'Real Madrid zet zinnen op sensationele nieuwe trainer'

Daags na de nederlaag tegen FC Barcelona in de finale van de Supercopa de España, heeft het ...

149
149
Club Brugge verbijsterd: JPL-toptransfer krijgt plotse twist

Club Brugge keek mee — en zag het dossier veranderen. Tussen ambitie en voorzichtigheid ...

343
343
Speeltijd voorbij: Hayen maakt transferstatement bij Genk

Bij KRC Genk moet men bij de start van de tweede seizoenshelft meteen vol aan de bak. Coach Nicky ...

395
395
Gouden drama: pijnlijk details aftocht Tzolis bekend

De 19de Gouden Schoen uit de clubgeschiedenis staat op het palmares, maar bij Club Brugge KV had men ...

508
508
'Anderlecht slaat toe: topdeal met seizoensrevelatie'

Bij RSC Anderlecht is het voorlopig wachten geblazen tot de volgende wintertransfers worden ...

509
509
'Vuurwerk bij kampioen: Union pakt fors uit op mercato'

Union SG begint woensdagavond opnieuw aan een loodzware wedstrijdmarathon, die pas ten vroegste ...

202
202
'Ordonez out: Club Brugge opent jacht op opvolger'

Club Brugge hoopt hem in januari nog op post  te houden, maar dat Joel Ordonez ten laatste ...

316
316
'Grote kuis in Anderlecht: dubbelslag voor Renard'

Een spits en centrale verdediger zijn meer dan welkom, maar de voornaamste opdracht van Olivier ...

262
262
'Done deal: AA Gent heeft topaanwinst helemaal beet'

In de kwartfinale van de Croky Cup gaat AA Gent donderdag op bezoek bij RSC Anderlecht, nadien moet ...

366
366
'Anderlecht vs. Club Brugge: ex-Genkie terug naar JPL?'

Zowel bij RSC Anderlecht als Club Brugge draait de geruchtenmolen op volle toeren. In ...

369
369
Deschacht zwaar in opspraak: rechtbank vernietigend

Olivier Deschacht, de 44-jarige ex-voetballer en huidige analist, staat opnieuw in de schijnwerpers. ...

554
554
'Ultieme WK-push: Wout Faes verbaast met nieuwe club'

Een aantal kandidaat-Rode Duivels zullen deze wintermercato van club moeten wisselen om zich in de ...

277
277
'Schoktransfer Noa Lang: gesprekken al geopend'

Met een cruciale assist in de topper tegen Internazionale, toonde Noa Lang zich zondagavond ...

344
344
Jashari beklinkt triomf met straffe Club Brugge-uitspraak

Ardon Jashari heeft Club Brugge een half jaar na zijn vertrek nog een mooie prijs bezorgd. Want zijn ...

357
357
"Misbaksel" - Gouden Schoen-verkiezing zwáár onder vuur

De 72ste Gouden Schoen heeft een grote verrassing opgeleverd. Zo wist Ardon Jashari met de trofee ...

443
443
Xabi Alonso op straat: deze rol speelde Courtois in Real-bom

Het verlies tegen aartsrivaal FC Barcelona in de finale van de Supercopa de España heeft ...

282
282
'Anderlecht zet transfersoap van de winter op z’n kop'

Anderlecht zet deze winter een transfersoap in gang. Een dossier dat groter wordt dan eerst gedacht ...

370
370
'Leko hakt knopen door: einde verhaal bij Club Brugge?'

Zondag vulde Club Brugge het podium op het Gala van de Gouden Schoen, maar dinsdag is het weer ...

725
725
'Witte rook bij Antwerp: duo sterkhouders pakt koffers'

Om een vervolgstuk te breien aan de sterke reeks in december hoopt Antwerp in januari op een ...

502
502

Meer sportnieuws