'STVV beslist over toptransfer gegeerde Ito'

door
'STVV beslist over toptransfer gegeerde Ito'

STVV is voorlopig bezig aan een uitmuntend seizoen. De Limburgers staan momenteel op een straffe derde plaats en zijn goed op weg naar de Champions' Play-Offs. Maar bepaalde sterkhouders worden nu wel gelinkt aan een vertrek, zo ook Ryotaro Ito.

Vorig seizoen was het nog alle hens aan dek op Stayen. De club was helemaal weggezakt in het degradatie-moeras, wat leidde tot paniekingrepen zoals de mislukte transfers van Loïc Lapoussin en Didier Lamkel Zé. Na een tegenvallende start van de degradatie play-offs besloot het bestuur dan ook om opnieuw drastisch in te grijpen.

LEES OOK: Gouden Croc: MIDMID maakt 8 kanshebbers bekend

Indrukwekkend seizoen

Zo werd de samenwerking met hoofdcoach Felice Mazzu al na enkele maanden stopgezet. Om hem te vervangen werd kind van de club Wouter Vrancken in huis gehaald. Dat bleek een gouden zet. Met Vrancken aan het roer werd het behoud alsnog veilig gesteld. Tijdens de zomermaanden werd de selectie verder opgekuist en drukte de trainer nog meer zijn stempel.

Daar worden momenteel de vruchten van geplukt. STVV brengt dit seizoen aantrekkelijk voetbal en koppelt daar straffe resultaten aan. Na 20 speeldagen staan de Kanaries zowaar op de derde plaats in het klassement te pronken. Ze tellen nu twaalt punten voorsprong op de zevende plaats. En zo komt deelname aan de Champions' Play-Offs wel erg dichtbij voor Vrancken en co.

Ito richting uitgang?

Maar om het ticket over de streep te trekken, wordt het zaak om de ploeg in januari zo goed mogelijk intact te houden. En dat zal niet evident worden. Eén van de jongens die de voorbije weken aan een winters vertrek werden gelinkt, is Ryotaro Ito. De Japanse middenvelder is dan ok bezig aan een puik seizoen. Bovendien loopt zijn contract komende zomer af.

Een verlenging lijkt al een poosje niet meer aan de orde. Volgens Het Belang van Limburg zal STVV dan ook niet zomaar 'neen' zeggen als deze mercato een riant bod binnen komt. Anderzijds zouden de Kanaries vrede nemen met een transfervrij vertrek in de zomer, als Ito hierdoor nog een belangrijk rol kan spelen in het vervolg van de competitie.

Ito zou een aanwinst zijn voor elke Belgische club ...

Meest recent

‘Eden Hazard zwaar in de problemen: onderzoek geopend’

Eden Hazard is al een tijdje op voetbalpensioen, maar de voormalige Rode Duivel zit niet stil. Naast ...

11
11
Gouden raad voor Anderlecht: “Zo iemand als TD”

RSC Anderlecht is na het ontslag van Olivier Renard nog steeds op zoek naar een nieuwe Technisch ...

80
80
Vossen spreekt eerste keer over ontslag Vandenbroeck

Sven Vandenbroeck werd ontslagen bij Zulte Waregem. Essevee kijkt tegen degradatiezorgen aan en dan ...

37
37
Play-Off I nog niet binnen: Gent beducht voor nieuw trauma

AA Gent heeft vrijdagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de tickets voor de Champions' ...

74
74
Club Brugge in rep en roer: 'Felle clash eist zware tol'

Bij Club Brugge neemt de spanning toe. Een interne strijd die al weken sluimert, komt steeds ...

465
465
'Gheysens aan zet: Antwerp-verkoop krijgt vorm'

Nu het ticket voor de Champions' Play-Offs gaan vliegen is, wil Antwerp FC via de Europe Play-Offs ...

316
316
Club Brugge verbaasd: Leko grijpt hard in bij Vanaken

Bij Club Brugge wordt steeds duidelijker welke richting Ivan Leko uit wil. Ook voor Hans Vanaken ...

283
283
Trainerssoap duurt voort: Taravel snel weer weg als T1?

RSC Anderlecht heeft vrijdagmiddag bevestigd dat Jérémy Taravel het seizoen zal ...

267
267
Lammens verbaast United-kleedkamer: "Van Mignolet geleerd"

Senne Lammens maakt zich steeds populairder als eerste doelman bij Manchester United. Deze week werd ...

124
124
Vertrek bij Anderlecht? Vader De Cat gooit kaarten op tafel

Nathan De Cat is momenteel talk of the town bij RSC Anderlecht. Dat heeft niet enkel te maken met ...

508
508
'Grootmacht opent gesprekken: dubbeltransfer Club Brugge'

Club Brugge heeft één groot doel in de komende weken en wil absoluut de 20ste ...

431
431
'Voetbalwereld op stelten: transferplan Haaland gelekt'

Hij beleefde dit seizoen al enkele mindere periodes, maar Erling Haaland blijft één ...

274
274
Gouden zege na emotionele avond: AA Gent op zucht van PO I

AA Gent heeft zijn ticket voor de Champions' Play-Offs binnen handbereik. De Buffalo's konden ...

161
161
Werk bij Beveren: Peeters geeft transferplannen vrij

SK Beveren heeft zich woensdagavond ook mathematisch tot kampioen gekroond in de Challenger Pro ...

412
412
Exit De Bruyne én Lukaku? 'Plannetje Napoli bekend'

SSC Napoli gaat zaterdagnamiddag op bezoek bij US Lecce. Daarvoor kan coach Antonio Conte rekenen op ...

213
213
Hayen neemt Club één ding kwalijk na ophefmakend ontslag

Momenteel is hij alweer bezig aan een mooi nieuw hoofdstuk bij KRC Genk. Nicky Hayen weigert dan ook ...

293
293
CPL: Patro doet uitstekende zaak, RSCA Futures onderuit

De titelstrijd mag dan wel beslist zijn, er staat in de Challenger Pro League nog steeds heel wat op ...

82
82
'Afgang met gevolgen: City dropt dubbele transferbom'

Manchester City slikte woensdagavond een mokerslag van formaat en verloor in de Champions League met ...

193
193
Drama in Planet Group Arena: aftrap Gent-Zulte verlaat

Vrijdagavond wordt de 29ste speeldag van de Jupiler Pro League op gang getrapt met het duel tussen ...

445
445
Alarm bij Garcia: grote zorgen rond sterkhouder Duivels

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor de oefenstage in de Verenigde ...

129
129
Colpaert wisselt twee keer, Kanga toch fit bij AA Gent

AA Gent heeft zijn ticket voor de Champions' Play-Offs weer in eigen handen, maar heeft geen marge ...

42
42
El Ouahdi na puike helft: zo reageerde Hayen in kleedkamer

Zakaria El Ouahdi toonde zich donderdagavond nog eens van goudwaarde namens KRC Genk. Met een puik ...

130
130
'Club trekt bleek weg: miljoenen verdampen op mercato'

Na weken van pittige onderhandelingen slaagde Club Brugge KV er afgelopen transferzomer in een ...

454
454
Kahn helemaal bijgedraaid: straffe woorden doen Kompany blozen

Bayern München maakte deze week opnieuw indruk in de Champions League door met 1-6 te gaan ...

367
367
Dilemma voor Hayen: wissel(s) van de wacht in Genk?

In de achtste finale van de Europa League boekte KRC Genk donderdag een deugddoende zege tegen SC ...

143
143

Meer sportnieuws