Aanstaande zondag vindt het 72ste Gala van de Gouden Schoen plaats. Maar de uitreiking van de prestigieuze award zal dit keer enkele ingrijpende veranderingen ondergaan. Zo zal de show bijvoorbeeld níét op televisie worden uitgezonden.
De voorbije weken werden nog niet veel details over de uitreiking prijs gegeven. Al was er al één grote verandering bekend. Traditiegetrouw werd de trofee immers telkens op woensdag, zo nu en dan op dinsdag of donderdag, uitgereikt. Dit jaar vindt de show echter plaats op zondagavond 11 januari.
Op zich een logisch moment. Daags nadien staan immers de kwartfinales van de Croky Cup op het programma, enkele dagen later hervat ook de competitie. Maar dat blijkt niet de enige drastische verandering. Zo kwam de organiserende krant Het Laatste Nieuws maandag dan toch met meer details naar buiten.
LEES OOK: Gouden Schoen al bekend? Topfavoriet schat kansen in
Nieuwe naam en níét op tvMen bevestigt dat het gala wel degelijk komende zondag plaatsvindt. Net als vorig jaar vindt de show plaats in Het Silt te Middelkerke. Aster Nzeyimana zal de rol van gastheer opnieuw op zich nemen en krijgt daarbij de steun van collega-sportanker Lies Vandenberghe. Op de Gouden Loper worden de gasten verwelkomd door ex-Miss België Céline Van Ouystel en radio-DJ Vincent Fierens.
Naast het nieuwe tijdstip werd nog één grote verandering aangekondigd. Zo zal het Gala voor het eerst in jaren níét live worden uitgezonden op televisie. Vorig jaar was het op VTM al in een afgeslankte versie uitgezonden, gecombineerd met eerder opgenomen vraaggesprek tussen enkele ex-winnaars. Deze editie komt dus totaal niet op TV. Wel zal het te bekijken zijn via de kanalen van Het Laatste Nieuws. Dat zorgt zelfs voor een naamwissel. Officieel heet de prijs nu 'HLN Gouden Schoen'.
Kevin De Bruyne eregast
Tijdens de uitreiking houdt men wel vast aan de traditionele nevenprijzen als Belofte, Coach en Doelman van het Jaar. Uiteraard wordt ook de Gouden Schoen voor dames uitgereikt, net zoals de prijs voor Beste Belg in het Buitenland. Daarnaast zal dit jaar ook de gloednieuwe 'Hall of Fame' gelanceerd worden. Tot slot kondigt men ook een heuse afterparty aan met verschillende bekende genodigden. Eregast van de avond is niemand minder dan Kevin De Bruyne. De spelmaker van SSC Napoli revalideert momenteel in eigen land van een zware blessure en maakt van de gelegenheid gebruik om met zijn vrouw Michèle naar het gala af te zakken.
Kobe K