Het nieuwe jaar was amper begonnen, of Chelsea FC besloot een trainerswissel door te voeren. Zo werd Enzo Maresca tijdens nieuwjaarsdag op straat gezet. Ondertussen zouden de Blues al dicht bij een nieuwe hoofdtrainer staan.
Sinds de Londense club in handen kwam van Amerikaanse eigenaars, zorgde het transferbeleid voor gefronste wenkbrauwen. Chelsea haalde de voorbije jaren de ene na de andere speler binnen voor riante bedragen. Doorgaans werden ze aangekocht op basis van hun potentieel en met oog op een de mogelijke doorverkoopwaarde, in plaats van dat hier een concreet sportief plan achter zit.
Hierdoor was het de afgelopen seizoenen een komen en gaan in de overbevolkte kleedkamer. Maar ook trainers betreft was Chelsea allerminst een toonbeeld van stabiliteit. Zeker niet naar Engelse normen. De laatste die het mocht proberen was Maresca. Hij werd in de zomer van 2024 weggeplukt bij Leicester City, dat net de titel had veroverd in de Championship.
LEES OOK: Penders wrijft zich in de handen: snel knaltransfer?
Maresca volgende die vliegtOnder het bewind van de Italiaan legde Chelsea beslag op de Conference League en de wereldtitel voor clubteams. Bij momenten liet zijn ploeg echt wel indrukwekkend voetbal zien. Maar mede door blessures zat er allerminst een constante in de prestaties en werden goede reeksen afgewisseld met veel mindere periodes. Een hoofdrol spelen in het titeldebat lukt al een tijdje niet meer.
Dat zorgde voor steeds meer spanningen in de relatie tussen het bestuur en de trainer, die zich ook steeds vaker openlijk kritisch toonde voor het beleid. Naar verluidt zou Maresca ook verkennende gesprekken hebben gevoerd over de job van hoofdcoach bij Manchester City. De combinatie van deze, en nog heel wat andere, factoren leidde uiteindelijk tot zijn ontslag.
Opvolger uit eigen BlueCo-netwerk
Twee dagen na die beslissing zou echter al een nieuwe trainer klaarstaan. En die ging het niet ver zoeken. Volgens onder meer Sky Sports staat Chelsea dichtbij de aanstelling van Liam Rosenior. De oud-verdediger staat momenteel aan het roer bij RC Strasbourg. Niet toevallig een club uit het BlueCo-netwerk, dat ook Chelsea in zijn portefeuille heeft. Bij de club van Mike Penders en Diego Moreira legde hij geen uitzonderlijk parcours af, maar intern zou hij wel heel wat lof oogsten. de deal nog niet volledig rond is en in extremis nog kan klappen, is de algemene verwachting dat Rosenior eerstdaags officieel wordt aangekondigd.
🚨🔵 Understand talks between Liam #Rosenior and Chelsea are progressing well and are advanced. If nothing extraordinary happens, the 41 y/o will become the new head coach of Chelsea.
— Florian Plettenberg (@Plettigoal) January 3, 2026
However, it’s not done yet. The proposed deal could still fall through. #CFC
Contract with RC… pic.twitter.com/bvP61w8Ms5
Kobe K