Didier Dheedene denkt dat
Club Brugge er goed aan heeft gedaan om Christoph Daum aan te stellen als nieuwe trainer. De voormalig profvoetballer werkte eerder met Daum en is vol lof over de Duitser. De trainer tekende woensdag een contract tot medio 2013.
"Hij wil altijd het beste uit een speler halen en soms gaat hij daar erg ver in", vertelde Dheedene. In het seizoen 2002/2003 was Daum trainer van het Oostenrijkse Austria Wien. Tussen 2002 en 2006 kwam Dheedene, eerder ook spelend voor Germinal Ekeren,
Anderlecht, 1860 München, Germinal Beerschot en Cappellen, uit voor de Oostenrijkse ploeg. Dheedene weet dus hoe Daum te werk gaat.
"Hij hecht veel waarde aan het psychologische aspect van het voetbal. Hij wil altijd het beste uit een speler halen en soms gaat hij daar erg ver in", vervolgde de voormalig international van België. "Dat kan ook averechts werken. Je moet je pas zorgen maken als hij zich niet met je bezighoudt. Hij leeft enorm mee, ook op training. Daum straalt heel veel respect uit. De spelers volgden hem steeds blindelings, ook al gingen ze niet akkoord met hem."
Daum zou een trainer van de oude stempel zijn. Club Brugge is juist aan het vernieuwen. Dheedene weet niet of dat een probleem gaat worden. "Acht jaar geleden was hij absoluut niet bezig met al die vernieuwingen. Het zou natuurlijk kunnen dat hij veranderd is. Ik ga ervan uit dat hij daarover afspraken heeft gemaakt met het bestuur", aldus Dheedene. "In mijn tijd was hij heel duur. Ik viel achterover toen ik las hoeveel hij verdiende. Hij haalt ook vaak dure spelers. Ik verwacht dat hij zal aandringen op versterking."
Daum was in het verleden onder meer trainer van Bayer Leverkusen, VfB Stuttgart en de Turkse clubs Besiktas en Fenerbahce.