De transfermarkt is officieel weer open. Bij de Belgische topclubs zullen ze deze mercato wellicht flink gaan verkopen. De kassa’s moeten worden gevuld. Welke spelers zijn op te pikken bij RSC Anderlecht, Club Brugge, AA Gent, Standard, Union SG en KRC Genk?
LEES OOK: JPL-clubs dromen: deze megadeals liggen voor het grijpen
RSCA moet kern afslankenAnderlecht wil af van een resem spelers. Zijn zo goed als gratis op te halen: Mats Rits, Thomas Foket, Majeed Ashimeru en Alexis Flips. Spelers die wel een aardig loon kosten, al zal iemand als Rits (einde contract in de zomer) mits een meerjarig contract wel willen inleveren. Daarnaast zoekt RSCA ook een oplossing voor Cedric Hatenboer (huur), Mihajlo Ilic (overname huurcontract) en Luis Vazquez.
Als iemand een goed bod doet op Yari Verschaeren, dan kan er ook worden gesproken. Wie weet is Yasin Özcan ook een speler die weg mag als iemand zijn huurcontract overneemt van Aston Villa. Zo zijn er maar liefst 9 spelers die men in het Lotto Park graag van de hand doet.
Dure transfers van Club moeten weg
Bij Club Brugge zoeken ze een nieuwe werkgever voor Gustaf Nilsson. De Zweed moet weg. Ook voor Zaid Romero is het tijd dat er een oplossing wordt gevonden. En als Club Brugge een flankaanvaller aantrekt, is het dan ook niet tijd dat Shandre Campbell eens wordt uitgeleend aan een eersteklasser?
Bij KRC Genk zien we buiten Ayumu Yokoyama (huurdeal) niet meteen spelers die de club echt moeten verlaten. Union SG lijkt ook een speler liever kwijt dan rijk te zijn. Zo is Sofiane Boufal een speler die op weg lijkt naar de uitgang. De Marokkaan was nooit een echte meerwaarde voor langere periode. Hij mag weg, wellicht gratis.
AA Gent zoekt oplossingen voor een aantal spelers. Dante Vanzeir willen ze graag lozen. De situatie van Aime Omgba is ook alarmerend. Spelers die gehaald werden door de vorige sportieve bazen krijgen amper nog een kans. Jongens als Momodou Sonko en Franck Surdez lijken ook weg te mogen bij een goed bod. Eindigen doen we bij Standard. Daar lijken pionnen als Alexander Calut, Boli Bolingoli, Leandre Kuavita en Hakim Sahabo klaar om Luik te verlaten. Pikt iemand in België hen op?
Claudio Reulens