Enorme verrassing in Play-Off I? "Onder radar blijven"

door
Enorme verrassing in Play-Off I?

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie van de Jupiler Pro League is voor twee derde achter de rug. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen om te bepalen welke zes ploegen de Champions' Play-Offs zullen betwisten. Daar zouden dit keer niet één, maar twee grote verrassingen kunnen bij zitten.

Ondanks het protest van verschillende clubs, werd het onlangs nog door de Pro League bevestigd: de geplande competitiehervorming van komend seizoen gaat wel degelijk door. In de komende jaargang zal de Jupiler Pro League dus bestaan uit 18 ploegen. Dat in één reguliere competitie.

LEES OOK: Play-Off I in zicht: STVV klopt KVM in 'Duel der Revelaties'

Drie vaste waarden in PO I

Dit seizoen vindt dus de voorlopig laatste editie van het Play-Off-systeem plaats. De tickets voor de Champions' Play-Offs zijn dan ook erg gegeerd. Al kunnen enkele deelnemers nu al opgeschreven worden. Huidig leider en titelverdediger Union SG bijvoorbeeld, is er met aan werkelijk grenzende waarschijnlijkheid bij.

Ook eerste achtervolger Club Brugge KV mag nu al zo goed als opgeschreven worden als één van de zes deelnemers.RSC Anderlecht lijkt zich ondanks de huidige vierde plaats en een mindere reeks buitenhuis ook te gaan plaatsen voor de belangrijkste nacompetitie. Maar dit jaar zouden ook twee verrassingen zich kunnen plaatsen.

STVV én KVM als verrassing?

STVV, dat vorig seizoen nog volop moest knokken om het behoud, staat immers derde en telt elf punten meer op de zevende plaats. Gezien het programma van de komende weken, maken de Kanaries dus een bijzonder goede kans om de top zes te halen. Maar ook KV Mechelen staat er goed. Momenteel pronkt Malinwa op plek 5, met toch ook alweer elf punten meer dan plaats 7.

KVM zou zich dus voor de eerste keer ooit kunnen plaatsen voor de PO I. Al wil coach Fred Vanderbiest die druk nog wat weghouden. "Veel aandacht zou kunnen leiden tot bepaalde uitspraken of bepaalde verwachtingen. Als KV Mechelen doorheen de jaren iets te veel gemediatiseerd werd of voelde dat het die stap kon zetten, was het meestal niets. Ik heb liever dat we een beetje onder de radar blijven", stelt de trainer bij HLN.

KVM speelt dit seizoen de Champions' Play-Offs ...

Meest recent

Zucht van opluchting bij Club: Leko maakt selectie bekend

Vrijdag gaat de kerstspeeldag in de Jupiler Pro League van start met een bijzonder aantrekkelijke ...

23
23
'City zet nieuwe jaar in met knal: eerste toptransfer 2026'

Na een ietwat aarzelende start van het seizoen, is Manchester City de voorbije weken weer helemaal ...

18
18
Gouden Schoen: Anderlecht favoriet voor twéé grote prijzen

RSC Anderlecht moest tijdens de voorbije gala's van de Gouden Schoen telkens vrede nemen met een ...

352
352
Enorme verrassing in Play-Off I? "Onder radar blijven"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie van de Jupiler Pro League is voor ...

63
63
'Club ruikt wéér record: ongelooflijke transfersom Ordoñez'

Club Brugge KV wist in 2025 opnieuw straffe financiële cijfers voor te leggen en dat had het in ...

231
231
'Transferclash Barça: Flick smeekt om deze winteraanwinst'

FC Barcelona heeft het kalenderjaar afgesloten als koploper in La Liga en staat er ook in de ...

69
69
Winterversterking voor Genk: Hayen doet boekje open

Nicky Hayen heeft niet lang zonder job gezeten. Amper twee weken na zijn veelbesproken ontslag bij ...

355
355
'Anderlecht zet mercato in brand: nieuwe zes als topdeal'

Elke Anderlecht-fan voelt het meteen kriebelen als paars-wit opnieuw in Zuid-Amerika gaat shoppen: ...

336
336
'Union houdt hart vast: topcompetitie wenkt voor revelatie'

Union SG zet vrijdagnamiddag tegen Cercle Brugge een punt achter een onvergetelijk kalenderjaar ...

119
119
'Club troeft Anderlecht af: miljoenenaanwinst op komst'

Na een vrij wisselvallige eerste helft van het seizoen, wil Club Brugge KV tijdens de wintermercato ...

420
420
Kompany verovert Europa: spectaculaire uitspraak Micah Richards

Verschillende Belgische protagonisten uit de voetbalwereld kunnen terugblikken op een geslaagd 2025. ...

240
240
'Club bibbert en beeft: steunpilaar kiest nieuwe ploeg'

Club Brugge vat de komende mercato aan met de intentie om zijn sterkhouders aan boord te houden. ...

439
439
Anderlecht vangt jackpot: Renard & Hasi kopen krediet

De voorbije drie jaar leek hij gedoemd om in de categorie miscasts te belanden, maar samen met ...

495
495
'Genk-Club Brugge: Hayen & Leko hakken knopen door'

Op tweede kerstdag wordt de laatste speeldag van het jaar ingezet. De opvallendste affiche is ...

418
418
Harde cijfers tonen aan: Belgisch voetbal in verval

Naar jaarlijkse gewoonte verliet afgelopen zomer heel wat talent de Belgische velden. Doorgaans ...

181
181
Club Brugge versus Anderlecht: transferoorlog barst los

Vrede op aarde allemaal goed en wel, de voorbije weken had de Jupiler Pro League toch meer weg van ...

256
256
Hazard verbaast vriend en vijand met toekomstplannen

Na een fraaie reeks van 16 op 21 hoopt RSC Anderlecht het jaar vrijdag tegen Charleroi in schoonheid ...

334
334
Kerstmis in de JPL: het verlanglijstje van elke club

De komende dagen staan de laatste matchen van het jaar nog op het programma, maar op Kerstmis ...

220
220
'Raskin mag kruis maken over knaltransfer'

Voor Nicolas Raskin was 2025 het jaar van de grote doorbraak bij de Rode Duivels. De 24-jarige ...

90
90
Alweer straffe transfer Union: "Ik zei meteen ja"

Elk seizoen moet Union weer opnieuw beginnen, maar elk seizoen slaagt de landskampioen er toch weer ...

219
219
'Charleroi hakt trainersknoop door'

De voorbije weken was er een heuse trainerswals bij de Belgische topclubs. KRC Genk stelde na het ...

209
209
Godts krijgt schop onder de kont: "Als het eruit komt..."

Ajax beleefde een moeilijke eersteseizoenshelft, al leek er de laatste weken toch beterschap ...

63
63
'Arsenal grijpt mis bij Club Brugge'

Club Brugge zag in 2025 de nodige sterkhouders vertrekken en in 2026 lijkt dat scenario zich opnieuw ...

685
685
Euvrard trekt straffe vergelijking tussen Standard en STVV

De komende dagen krijgen we kerstvoetbal in de Jupiler Pro League, met daarbij enkele stevige ...

125
125
'Barça rooft België leeg: ook deal met AA Gent?'

FC Barcelona lijkt de voorbije maanden volop kennis gemaakt te hebben met België. De Spaanse ...

659
659

Meer sportnieuws