KRC Genk speurt rond: De Condé zoekt witte merel

door
KRC Genk speurt rond: De Condé zoekt witte merel

KRC Genk heeft middelen, maar het kan zeker geen gekke dingen doen in januari. De Limburgers zullen toch versterking moeten zoeken. En dat is géén spits, want daar heeft Dimitri De Condé wel al voor weelde gezorgd. Een andere positie is cruciaal.

KRC Genk moet volgens experts een spits zoeken, maar daar zijn we het niet mee eens. Met Robin Mirisola, Jusef Erabi en Hyeon-gyu Oh lopen er al drie rond. Erabi moet uiteraard beter presteren, maar we zijn wel fan van iemand als Mirisola. Een goede kop, goede voeten, fysiek al best aanwezig… Een jongen die kansen moet blijven krijgen, zoals dat was onder Thorsten Fink.

LEES OOK: De Condé aan de slag: grote transferprioriteit bij Genk

In de spits kwaliteit genoeg

Oh is dan geen kapstok voor een ploeg, maar de Zuid-Koreaan heeft toch 10 goals en 2 assists in 27 matchen op de teller staan. Dat is degelijk. En we maakten eerder al een artikel over Aaron Bibout, die echt een héél goede progressie maakt bij Jong Genk. Nog een ander profiel dan deze jongens. Met andere woorden: Genk heeft echt geen spits nodig. Het moet wel een andere manier vinden om hen nog beter te kunnen laten renderen.

Voor ons ligt de noodzaak op een goede zes. Bryan Heynen moest al iets controlerender gaan spelen, wat toch minder zijn ding is. Hij is toch vooral een acht, die ook in de box moet kunnen verschijnen. Maar het probleem is dat Genk momenteel geen écht overtuigende nummer zes heeft in de kern. 

Nood aan ‘smeerlapje’

Nikolas Sattlberger en Ibrahima Bangoura zijn twee talentvolle spelers met andere kwaliteiten, maar het is nog niet constant genoeg. “Sattlberger is niet genoeg voor Genk”, zei Steven Defour in 90 Minutes. Op zijn 21ste schrijven we hem nog niet af, maar het mag inderdaad wel wat meer zijn. KRC Genk heeft misschien iemand met meer leidinggevende kwaliteiten nodig. Iemand die mee kan sturen. In principe zou Genk op die positie toch het meest versterking kunnen gebruiken.

Of dat makkelijk is te vinden, dat is een andere vraag. Een aanjager met meer dan degelijke voeten, het is niet zomaar te vinden. Toch bewees De Condé met zijn scoutingsteam dat ze een oog voor talent hebben. Krijgen ze van het bestuur de toezegging om door te duwen? KRC Genk zou wel een ‘smeerlapje’, in de goede zin van het woord, kunnen gebruiken.

Moet Genk een defensieve middenvelder halen?

Meest recent

Club-fan Julie Vanloo in ongemakkelijke situatie

Wat begon als een luchtig gesprek, kreeg gisterenavond plots een heel intieme wending voor Julie ...

79
79
‘Bom onder Rode Duivels: publiekslieveling botst met Garcia’

Rudi Garcia heeft met zijn eerste selectie bij de Rode Duivels meteen een gevoelig dossier ...

158
158
'Europa verliest volgende ster: verrassende club Casemiro'

Het Europees voetbal zal na het seizoen afscheid nemen van enkele grote namen. Antoine Griezmann ...

78
78
Met extra boost naar VS: Doku kondigt heuglijk nieuws aan

De Rode Duivels hebben woensdag de vlucht genomen richting Atlanta, waar ze de komende dagen een ...

67
67
Fans in de wolken: grote Play-Off-joker voor Antwerp

Antwerp FC heeft woensdag extra vertrouwen getankt met oog op de Europe Play-Offs. In een oefenmatch ...

147
147
Bizar 'Elftal van Seizoen': zeven Club-spelers, géén Union

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League zit er op. Om de protagonisten van de voorbije 30 ...

309
309
'Arsenal doet Engeland beven met komst PSG-superster'

Arsenal FC lijkt goed op weg naar zijn eerste landstitel sinds 2024 en hoort bij de topfavorieten ...

131
131
"Karikatuur van zichzelf" - Anderlecht-duo doet alarm afgaan

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

316
316
'Kompany schrikt op: Bayern laat grote naam beschikken'

Ook bij Bayern München maakt men handig gebruik van de interland-break om al plannen te smeden ...

113
113
Ito of Miras: Winnaar Gouden Croc bekend gemaakt

Hoewel er na de interland-break nog heel wat moois op het programma staat, werd woensdag al een ...

171
171
Notoir klimaatactivist slaat weer toe: De Vlieger haalt fors uit

De beruchte klimaatactivist Wouter Mouton veroorzaakte eerder al de nodige ophef in de voetballerij. ...

156
156
Garcia smult van Rode Duivel: "Ongelooflijke speler"

De Rode Duivels vertrekken deze week naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage richting ...

242
242
Anderlecht gaat ver: De Cat-stunt die niemand zag aankomen

Nathan De Cat blijft verbazen bij Anderlecht, maar intussen draait het almaar vaker om zijn ...

619
619
Rode Duivels verliezen naast Bounida nog een talent

De voorbije dagen werd duidelijk dat de Rode Duivels opnieuw een groot talent verliezen. Nadat ons ...

152
152
Anderlecht en Genk aangepakt: "Daar ligt de fout"

Door het interlandvoetbal staan er komend weekend geen wedstrijden geprogrammeerd in de Jupiler Pro ...

264
264
Lokeren strikt bekende naam als sportief directeur

De titelstrijd in de Challenger Pro League is al beslist, maar voor de andere promotietickets kan ...

66
66
'Dilemma Lukaku: keuze voor het hart of de miljoenen?'

De Rode Duivels zijn woensdag naar de Verenigde Staten vertrokken zonder Romelu Lukaku. De ...

223
223
Gezien Anderlecht? Cvetkovic pakt uit met waanzinnige goal

Anderlecht sloot de reguliere competitie af met een pijnlijke thuisnederlaag tegen Cercle Brugge. ...

108
108
Antwerp tankt vertrouwen: extra troef voor play-offs

Antwerp sloot de reguliere competitie maar matig af en moet daardoor vrede nemen met deelname aan de ...

159
159
'Club Brugge mag kruis maken over peperduur target'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Verschillende smaakmakers zijn grof ...

339
339
'Bayern neemt belangrijke beslissing over transfer De Cat'

De Rode Duivels zijn woensdagnamiddag vertrokken naar de Verenigde Staten, waar bondscoach Rudi ...

297
297
'Standard heeft beet: JPL-smaakmaker tekent'

Standard hoopt in de komende weken komaf te kunnen maken met de vloek die de voorbije jaren op hen ...

153
153
Bornauw speelt open kaart: leegloop in Anderlecht?

RSC Anderlecht verzekerde zich op het nippertje van een plek in de Champions' Play-Offs. Nadien gaat ...

354
354
Pro League bibbert voor boete & Bouchez: "Blufpoker"

De voorbije maanden is er al veel inkt gevloeid over de voorziene wijziging van het ...

258
258
Coucke slaat alarm na onverwachte financiële dreun

De druk rond Marc Coucke neemt de laatste weken duidelijk toe. Wat begon als sportieve frustratie ...

268
268

Meer sportnieuws