Union SG en Bormans verklaren: "Kost ons 100 miljoen euro"

360 stemmen
Union SG en Bormans verklaren:

Union SG lijkt ook dit seizoen weer een gooi te doen naar de landstitel in België. De Brusselaars willen echter blijven groeien als club en dat kan alleen maar als ze de volgende stap kunnen zetten. Dat betekent: het neerpoten van een nieuw stadion. Daarvoor werd een nieuwe stap gezet.

LEES OOK: Aanwinst nummer vier: Union haalt revelatie uit eigen land

Union SG wil nieuw stadion

Union SG wil dolgraag een modern stadion van ongeveer 16.000 plaatsen bouwen. "De club wil een nieuw ecologisch en modern stadion bouwen op de Bemptsite in Vorst, langs de Brits Tweedelegerlaan. Het is al sinds 2019 in overleg met de lokale overheden om het huidige braakliggende terrein, ingekleurd als sport- en recreatiezone, te verwerven om het te ontwikkelen."

"Voor de verdere ontwikkeling als professionele club heeft Union nood aan een modern nieuw stadion van bijna 16.000 plaatsen dat voldoet aan Belgische en Europese veiligheidsnormen. Union Saint-Gilloise wacht momenteel op verdere onderhandelingen met de gemeente Vorst en het Brussels Gewest om het beoogde terrein aan te kopen en aan de werkzaamheden te beginnen", klinkt het via de clubkanalen.

Véél twijfels bij de bewoners

De club zat gisteren samen met de bewoners van die omgeving voor een infoavond. Daar liet CEO Philippe Bormans het volgende noteren. "We willen een stadion dat onze waarden, onze ambities en onze stad weerspiegelt. Dit stadion zal 100 miljoen euro kosten. Een bedrag dat volledig door de club wordt gedragen, niet door de gemeente", tekende La Capitale de woorden van Bormans op.

Bij de bewoners waren er echter veel bedenkingen. Over het extra verkeer en ook over de impact op mogelijke overstromingen, aangezien de site ligt aan een moerassig gebied. Union SG heeft nog veel werk vooraleer het écht de volgende stap in het stadiondossier kan zetten.

Zal Union zijn slag thuis weten te halen?

Meest recent

Punten van VN: drie buizen bij Duivels, zondebok krijgt 3 op 10

De Rode Duivels zijn vrij tegenvallend aan het WK begonnen. Tijdens hun openingsduel mochten ze ...

165
165
Tielemans onthult woorden tijdens de rust: sfeer bekend

De Rode Duivels hebben de eerste WK-wedstrijd in de Verenigde Staten gelijkgespeeld tegen Egypte. ...

42
42
Één Rode Duivel de redder: “Zo iemand heb je nodig!”

De Rode Duivels hebben 1-1 gespeeld tegen Egypte. De eerste helft was het zweten voor de Belgen en ...

47
47
Povere start België: invalbeurt Lukaku voorkomt WK-drama

De Rode Duivels hebben niet de beste start van hun WK genomen. Tegen een sterk en stug Egypte leek ...

58
58
Garcia laat wenkbrauwen fronsen: “Wat heeft hij misdaan?”

De Rode Duivels hebben het moeilijk tegen Egypte. Bij de rust keken de Belgen tegen een 0-1 ...

186
186
Nainggolan snoeihard voor Duivels na 'kinderlijke' helft

De Rode Duivels kijken bij de rust tegen een 0-1 achterstand aan. Een afstandsschot was buiten het ...

83
83
"Rampzalig" - Duivel afgemaakt na zorgwekkende eerste helft

De Rode Duivels hebben maandagavond hun WK 2026 op gang getrapt. Maar de eerste helft tegen Egypte ...

276
276
Commotie op WK: bondscoach vliegt buiten na één match

Het wereldkampioenschap is nog geen volledige speeldag ver, toch is het bij bepaalde landen al code ...

23
23
Aanwinst nummer vier: Union haalt revelatie uit eigen land

Union SG laat er tijdens de zomerse transferperiode geen gras over groeien. Nog voor de ...

74
74
Basiself Duivels: voetbalfans nemen één naam onder vuur

De Rode Duivels trappen om 21u hun WK-campagne op gang met een verraderlijk duel tegen Egypte. ...

71
71
'Sibierski vloekt: Anderlecht slikt koude douche op mercato'

RSC Anderlecht wil eerstdaags zijn nieuwe hoofdtrainer presenteren. In afwachting daarvan zit de ...

260
260
Dé stunt van het WK?! Kaapverdië houdt Spanje in bedwang

Op dag vijf van het wereldkampioenschap is de grootste stunt tot dusver een feit. Vooraf werd een ...

65
65
Opstelling Duivels bekend! Garcia hakt knoop in defensie door

Het wachten is voorbij: de Rode Duivels beginnen eindelijk aan hun campagne op het WK. In Seattle ...

180
180
"Hele wereld weet het" - Egyptenaren vrezen vier Duivels

De WK-stress bereikt stilaan een hoogtepunt, het aftellen is nu ook echt begonnen. Maandagavond ...

179
179
Rode Duivels verrast: 'Drastische ingreep voor WK-match'

Egypte lijkt net voor de WK-match tegen België een drastische beslissing te nemen. De speler ...

233
233
'Club Brugge tast in buidel: drie toptargets onderweg'

Club Brugge dreigt deze zomer een pak steunpilaren te verliezen, en dus is er op inkomend vlak werk ...

645
645
'KRC Genk vangt jackpot: Kompany laat kassa rinkelen'

Na een teleurstellend seizoen heeft KRC Genk heel wat werk aan de winkel. Op inkomend vlak plukten ...

257
257
'Arsenal shopt bij Club Brugge: plottwist rond Tzolis'

Club Brugge gaat een bijzonder lucratieve zomer tegemoet, want tal van smaakmakers komen in ...

494
494
Lokeren rondt verrassende deal af met JPL-club

Sporting Lokeren heeft vandaag een volgende aanwinst aangekondigd. De Waaslanders gingen shoppen in ...

39
39
Rode Duivels beschikken plots over ‘nieuwe Kompany’

De Rode Duivels hebben achteraan niet meer de weelde van pakweg tien jaar geleden. Dat is ook geen ...

98
98
'Schalke 04 weigert aangeboden Belgische middenvelder'

Schalke 04 speelt komend seizoen weer in de Bundesliga. De club heeft altijd een verleden gehad met ...

130
130
'Westerlo weigert eerste miljoenenbod'

Bij KVC Westerlo gaat er heel wat volk de club verlaten. De Kemphanen merken dat er heel veel ...

29
29
Rode Duivels, opgelet: Egyptenaar wil revanche tegen België

Egypte is vooral Omar Marmoush en Mohamed Salah. Toch staat er nog een aanvallende pion om in de ...

80
80
'Anderlecht drukt door: nieuwe coach én verdediger'

RSC Anderlecht begint binnen een week aan de fysieke proeven. De Brusselaars maken achter de ...

619
619
Geen Gouden Generatie, wel enorme goudklomp bij Rode Duivels

De Rode Duivels beginnen aan hun WK. Ze openen met een match tegen Egypte, de zwaarste tegenstander ...

94
94

Meer sportnieuws