Competitiehervorming: Pro League hakt knoop definitief door

1102
Competitiehervorming: Pro League hakt knoop definitief door

Volgend seizoen zullen er in de Belgische eerste klasse geen play-offs meer te zien zijn. Op de Algemene Vergadering van woensdag werd beslist dat de geplande hervormingen voor de komende jaargang niet zullen aangepast worden. Maar de PO's zouden wel eens snel hun comeback kunnen maken.

Na maanden van onderhandelen en lobbywerk achter de schermen, werd in februari van dit kalenderjaar een akkoord gevonden over de competitiehervorming. Vanaf het seizoen 2026-27 zouden de play-offs afgeschaft worden en keert men terug naar een reguliere competitie met 18 clubs. Bij die beslissing werden meteen de nodige vraagtekens geplaatst. Er werden zelfs juridische procedures aangespannen tegen de verankering van beloften-ploegen in de Challenger Pro League, een onderdeel van het akkoord.

LEES OOK: Scheidsrechters JPL én CPL bekendgemaakt

Hervormingen behouden

Naarmate de tijd vorderde, begonnen echter ook steeds meer clubs hun twijfels te hebben bij de afschaffing van de play-offs. De JPL zou zo immers een grote aantrekkingfactor verliezen, en dat voor een competitie die het al niet moet hebben van de pure kwaliteit. Niet echt handig indien straks een nieuwe koper voor de mediarechten gezocht moet worden in nasleep van de DAZN-soap. Bovendien maakten de clubs ook hun eigen rekening. Het wegvallen van de PO's zou onvermijdelijk tot inkomstenverlies leiden.

Dus besloten vier topploegen de krachten te bundelen. Zo lanceerden AA Gent, RSC Anderlecht, Standard en Union SG een gezamenlijk statement waarin ze opriepen om de geplande hervormingen opnieuw te herzien. Dat statement werd woensdag ook besproken op de Algemene Vergadering. Maar uiteindelijk werd besloten dat het niet opportuun is om de hervormingen voor komend seizoen terug te draaien. Er komt wel degelijk één reguliere competitie met 18 ploegen, zonder play-offs.

PO's snel weer terug?

Pro League-voorzitter Lorin Parys had eerder al laten verstaan dat de competitie van 18 clubs een 'verworven recht' is. Bovendien is het juridisch quasi onmogelijk om midden in het seizoen nog de promotie/degradatie-regels te aan te passen. De vier genoemde clubs toonden daar begrip voor en legden zich neer bij de gepande hervorming. Maar dat betekent niet de PO's dood en begraven zijn. Volgens De Standaard broeden de vier ploegen al op een nieuwe hervorming in het seizoen 2027-2029.

Daar proberen ze andere clubs nu al voor warm te maken. En in aanloop naar de volgende Algemene Vergadering, zal ongetwijfeld nog meer gelobby volgen. Tegen dan zou ook een uitspraak moeten volgen in de DAZN-soap én rond de verankering van de beloften-ploegen in de CPL. Die twee zaken zullen ook een grote invloed hebben op de standpunten van verschillende clubs.

Bent u voor of tegen een systeem met PO's?

Meest recent

Antwerp verbaast en plukt pion weg bij Beerschot

Antwerp kende een zeer moeilijke zomer, maar is het seizoen wel uitstekend begonnen. De Great Old ...

13
13
Ongewijzigd Club tegen OHL, sterkhouder terug bij Genk

Zaterdag gaat de tweede speeldag in de Jupiler Pro League verder en met Club Brugge en KRC Genk ...

23
23
Vernieuwd Antwerp legt ook tweede promovendus over de knie

Een sterk vernieuwd Antwerp heeft voorlopig de perfecte start te pakken. The Great Old koos zijn ...

56
56
‘Club Brugge dumpt Adedeji: pijnlijke waarheid komt boven’

Club Brugge haakt definitief af voor Noah Adedeji-Sternberg. Opvallend, want blauw-zwart had al een ...

460
460
'Anderlecht legt bod neer voor smaakmaker uit Duitsland'

RSC Anderlecht duwt heel hard door om zo snel mogelijk aanvallende versterking voor te stellen. ...

276
276
Amy Sonck doet vader Wesley zweten: bloedheet spektakel

Wie dacht dat Wesley Sonck als vader van Amy wel wat gewoon was, kreeg op Instagram een verrassende ...

76
76
Hubert en Schoofs scherp na zwakke prestatie Union SG

Union SG is niet heel overtuigend aan het seizoen begonnen. De Brusselaars speelden vandaag een zeer ...

62
62
Zulte Waregem bekocht? "Ik weet niet waarom"

Zulte Waregem pakt een oververdiend punt tegen een ronduit zwak Union SG. Essevee mocht zich ook ...

185
185
Sibierski krijgt duidelijkheid : extra aanwinst voor Anderlecht

RSC Anderlecht kan dit seizoen bekoren. Velen spreken vooral over de drive en dergelijke, toch is ...

433
433
Spektakel in CPL: Patro met remontada, statement Mazzu

Spektakel troef deze namiddag in de Challenger Pro League. Patro Eisden Maasmechelen leek lange tijd ...

85
85
Essevee vat vol frustratie na knappe prestatie tegen Union

Een paar dagen na een Europese deceptie, volgde een nieuwe ontgoocheling voor Union. De manschappen ...

195
195
Beerschot: nieuwe aanvaller én nieuw contract

Beerschot heeft nog een nieuwe aanvaller aan de kern toegevoegd. Daarnaast wisten ze een jonge ...

54
54
Verschaeren verklaart transfer: "Hadden goede band bij RSCA"

Yari Verschaeren tekende voor drie jaar bij Sampdoria. Een grote club die is afgegleden, maar terug ...

192
192
Standard en Henry woedend na bizar 'transferspelletje'

Wat is er precies gebeurd met Thomas Henry? De 32-jarige Franse aanvaller van Standard leek deze ...

97
97
Boskamp ziet zorgelijke situatie bij Belgische topclub

Johan Boskamp volgt het Belgische voetbal nog op de voet. 'Bossie' doet dit als analist bij Het ...

212
212
“Burgess? Ik ben niet meteen de grootste fan"

Union SG heeft het achteraan knap lastig sinds Christian Burgess vertrok. De nul houden is plots een ...

72
72
'Lommel SK stunt met transfer bij Ajax'

Lommel SK opende het seizoen met een gelijkspel tegen STVV en dat was dus een zeer goed begin. De ...

77
77
Jonckheere telt af: "De man die we zochten"

KV Kortrijk speelde vorige week verdienstelijk, maar verloor kansloos van Club Brugge. De Kerels ...

213
213
Boskamp over ‘megatransfer': "Natte droom van elke RSCA-fan"

Romelu Lukaku is officieel een speler van Fenerbahçe. Johan Boskamp hoopt dat de 33-jarige ...

389
389
Patro Eisden casht én broedt op plannetje

Patro Eisden verkocht Leandro Rousseau aan La Louvière. Een zeer goede transfer voor beide ...

38
38
Thorup verandert Genkse koers: "Interesseert me geen zier"

Bij KRC Genk weten ze dat het héél wat beter moet dan vorig jaar. De Limburgers waren ...

378
378
'Pocognoli verrast compleet met absolute topjob'

Sebastien Pocognoli is een vrije trainer nadat hij werd ontslagen bij AS Monaco. De Belgische ...

191
191
STVV laat verdediger vertrekken naar Belgische club

STVV is van plan zich nog te versterken, maar de Kanaries maken ook werk van uitgaande transfers. De ...

80
80
Nieuw speeltje Enrique: PSG kondigt wereldkampioen aan

Met de Europese supercup op zak, heeft Paris Saint-Germain zijn eerste prijs van het seizoen al ...

62
62
Peter Vandenbempt perplex: Verheyen doet het licht uit

Zowel Verheyen als Vandenbempt kunnen de voetbalfans al meerdere jaren bekoren met op en top ...

197
197

Meer sportnieuws