Pro League pleegt topoverleg over competitieformat

door
Pro League pleegt topoverleg over competitieformat

Het was de voorbije weken geen moment rustig in de Pro League, waar zowel de démarche van DAZN als de discussie omtrent het competitieformat heel wat stof deden opwaaien. Woensdag stond er een Algemene Vergadering op het programma om de koppen nog eens bij mekaar te steken en de hete hangijzers te bespreken.

De profclubs bliezen voor het eerst verzamelen sinds Anderlecht, AA Gent, Union en Standard de voorziene competitiehervorming aan de kaak stelden. Zij verzochten in een brief om een opschorting van de plannen om terug te keren naar een klassieke eerste klasse met 18 ploegen en vier U23-teams te verankeren in de tweede afdeling, waarvoor eerder nipt een tweederdemeerderheid werd gevonden.

LEES OOK: Anderlecht dropt bommetje in JPL: spraakmakend plan op tafel

Brief verscheurt Pro League

In principe vormde de bewuste mail volgens Het Laatste Nieuws geen agendapunt, net zomin als het format op zich. Van een nieuwe stemming was er dan ook nog geen sprake, al grepen de bovengenoemde clubs de kans wel aan om het debat aan te zwengelen. Dat bevestigt Union-CEO Philippe Bormans. "Het is een van de punten die werd aangeraakt en we hebben de brief ook nog eens toegelicht."

"Over de inhoud moeten we in de pers niet te veel uitweiden, maar we vonden het belangrijk om ons punt te maken. Iedereen heeft zijn bezorgdheden over de toekomst van het Belgische voetbal. Het is nu aan de clubs om daar verder aan te werken. Het is een heel moeilijke context. Er liggen diverse complexe dossiers op tafel. We laten het nu bij het management en zien wel waar het naartoe gaat."

Brussel versus Club Brugge

"We hebben er belang bij om alles intern te bespreken, maar ik denk dat iedereen nu beseft waar we voor staan en er voldoende draagkracht is", besluit Bormans, die bijgetreden wordt door zijn Anderlecht-collega Kenneth Bornauw. "Deze vergadering diende om het bewustzijn te verhogen, de urgentie uit te spreken en op te roepen tot overleg. Maar het debat ten gronde moet later nog gevoerd worden."

"Dat zal waarschijnlijk gebeuren als er een juridische uitspraak is of de omstandigheden veranderen", klinkt het. Bob Madou weigerde dan weer om een woordje uitleg te geven. Was de CEO van Club Brugge gepikeerd door het verloop van de vergadering, of hebben de spanningen met AA Gent er iets mee te maken? Over de soap omtrent DAZN tot slot had Lorin Parys voorlopig weinig nieuws te melden.

Bent u voorstander van de play-offs?

Meest recent

'Barça start gesprekken: international eerste aanwinst 2026'

FC Barcelona staat momenteel in de leiding in La Liga en is in de Champions League op koers om door ...

17
17
'Vijf voor twaalf: smaakmaker gratis weg bij Antwerp?'

De trainerswissel en nieuwe tribune hebben ongetwijfeld eveneens een handje geholpen, maar de ...

75
75
Pro League pleegt topoverleg over competitieformat

Het was de voorbije weken geen moment rustig in de Pro League, waar zowel de démarche van ...

281
281
Lardot glundert: tóch Belgische scheidsrechter naar WK?

Het niveau van de Belgische arbitrage vormt geregeld het mikpunt van kritiek. Ook op internationaal ...

49
49
'Club lanceert winteroffensief: 4 toptargets voor Leko'

Club Brugge verbaasde vorige week vriend en vijand door Nicky Hayen in te ruilen voor Ivan Leko. In ...

658
658
KBVB maakt aanduidingen refs speeldag 19 én 20 bekend

In de Jupiler Pro League staat komend weekend speeldag 19 op het programma, een week later worden de ...

92
92
Olivier Deschacht breekt: "Annelien doe zoveel moeite..."

Olivier Deschacht kent het leven op en naast het voetbalveld als geen ander. Jarenlang stond hij ...

169
169
Antwerp jubelt: Kindermans en vier piepjonge supertalenten

Royal Antwerp FC is een nieuwe weg ingeslagen onder Joseph Oosting. De Nederlander geeft ook veel ...

238
238
Gillet behoedt Standard-fiasco: “Anders bliksemtransfer”

Matthieu Epolo kende een woelige start in zijn nog prille carrière bij Standard Luik. De ...

105
105
Beerschot trekt aan alarmbellen na rampreeks

Beerschot wil zo snel mogelijk weer promoveren naar de Jupiler Pro League. De Kielse Ratten leken in ...

307
307
Anderlecht is gewaarschuwd: Antwerp meldt unicum

Royal Antwerp FC ontvangt komende speeldag RSC Anderlecht op de Bosuil. Na de heropening van Tribune ...

310
310
'Thiago Silva (41) verbaast met sensationele terugkeer'

Thiago Silva is inmiddels 41 jaar, maar de centrale verdediger lijkt nog niet aan stoppen te denken. ...

67
67
Mokio doet openhartig relaas: "Zware periode bij Ajax"

Jorthy Mokio (17) kwam als een sneltrein op de voorgrond bij Ajax. Na zijn overstap van KAA Gent ...

38
38
‘KAA Gent verklaart oorlog: competitievervalsing door Club’

Het is oorlog tussen KAA Gent en Club Brugge. Na het vertrek van hoofdtrainer Ivan Leko en assistent ...

862
862
Schrijnende situatie Broos: “Vrouw en kinderen afgezien”

Hugo Broos zit in het oog van de storm vlak voor de Afrika Cup. De Belgische keuzeheer van ...

93
93
Mario Stroeykens incasseert mokerslag van jewelste

De Afrika Cup staat voor de deur en verschillende Belgische clubs zagen spelers vertrekken richting ...

161
161
Gouden Schoen: vijf grote favorieten, drie outsiders

De Gouden Schoen komt dichterbij en dan komende kranten en analisten met voorspellingen naar buiten. ...

691
691
‘Club op ramkoers met Gent: ook Antwerp-pion in beeld’

Club Brugge is bezig aan een nieuw tijdperk onder Ivan Leko. Nicky Hayen en consorten werden ...

365
365
‘Anderlecht vreest vertrek: Belgische clubs op vinkenslag’

De wintermercato staat voor de deur en de geruchtenmolen begint op volle toeren te draaien. De ...

263
263
‘Club Brugge all-in voor stunttransfer van 10 miljoen euro’

Club Brugge heeft de afgelopen seizoenen op financieel vlak zéér goed geboerd. De ...

631
631
KV Kortrijk snauwt naar Anderlecht: “Dat is pure diefstal”

Het competitieformat en de perikelen met DAZN blijven de gemoederen bezighouden. Inmiddels hebben ...

436
436
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht-plan met De Cat, Genk wil stunten’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

387
387
Tom Waes terug in de spotlights: ‘Het loopt behoorlijk fout’

Het moment dat alles verandert, komt soms onverwacht en onverbiddelijk. Dat mocht Tom Waes eind ...

93
93
‘Grof wild: ook Kompany wil shoppen bij Club Brugge’

Club Brugge haalde de afgelopen jaren heel wat miljoenen binnen met uitgaande transfers. Blauw-Zwart ...

824
824
‘Knaltransfer van formaat? Toekomst Tielemans is bekend’

Youri Tielemans is de afgelopen jaren uitgegroeid tot een smaakmaker van de Premier League. Bij ...

283
283

Meer sportnieuws