Kompany geeft zeldzame inkijk: "Geen 'Kompany Ball'"

door
Kompany geeft zeldzame inkijk:

Vincent Kompany doet het uitstekend bij Bayern München. Hij won er al een titel en supercup en ook dit seizoen zal Bayern zonder ongelukken de titel winnen. Daarnaast doen ze het ook goed in de Champions League. De 39-jarige Belgische trainer sprak met de clubmedia van de Duitse topclub.

Er wordt al regelmatig gesproken over ‘Kompany Ball’, maar daar wil de ex-trainer van Anderlecht niet van weten. “Zo denk ik er niet over. Ik wil geen ‘Kompany Ball’ zien, ik wil Bayern München zien. Tegen PSG verdedigden we aanvankelijk extreem hoog, daarna diep terug en toch hielden we stand”, vertelde hij.

LEES OOK: 'Kompany schrikt op: Bayern laat grote naam beschikken'

Geen ‘Kompany Ball’

"Maar om te zeggen: ‘dat was mijn speelstijl’ – zo zou ik het niet formuleren. Ik wil een team dat in elke fase van de wedstrijd gevaarlijk is. Zelfs als we diep in ons eigen strafschopgebied verdedigen, moet de tegenstander weten: met drie passes kan Bayern toeslaan, zoals in Frankfurt. En als Manuel Neuer aan de bal is, moeten we overbrengen: Bayern kan altijd gevaarlijk zijn, of het nu na tien passes is of na één”, aldus de coach.

"Zelfs tegen tegenstanders die zeer georganiseerd spelen, willen we laten zien dat we gaten kunnen vinden en gevaarlijk kunnen blijven. Inworp, corner, voor of tegen ons – we hebben altijd een plan om van elke situatie iets te maken. Dat gevoel is voor mij veel belangrijker dan statistieken over loopacties of balbezit”, vertelt Kompany.

Kompany is een coach die de bal wil. Een verademing in een tijd waarin ‘reactievoetbal’ steeds meer de norm begint te worden. “We hebben meestal tussen de 60 en 75 procent balbezit. De spelers willen immers de bal. Ze zijn niet begonnen met voetballen om erachteraan te lopen."

Actief balbezit

"Cruciaal is dat het balbezit actief is, dat we ruimte creëren en constant gevaarlijk zijn voor het doel, zoals de afgelopen maanden vaak het geval is geweest. We geven de bal of de ruimte niet zomaar weg. En als we zelf moeten verdedigen, dan moet de tegenstander dat verdienen en dan moeten we er plezier in hebben om te verdedigen.”

Kompany denkt altijd aanvallend. “Eigenlijk moet elke balcontact ons in een betere positie brengen om het doel te bereiken, of dat nu vijf, vijftien of dertig passes kost. Wat we willen vermijden, zijn situaties waarin we vastlopen terwijl we in ondertal staan. Als we hoog onder druk staan, zoeken we een uitweg en vallen we aan. Als de tegenstander diep achteraan staat, vinden we oplossingen in krappe ruimtes, met passes, loopacties en acties. Dat is voor mij de essentie van balbezit."

Serveert Kompany met Bayern leuk voetbal?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Club shopt in 1B, Arsenal haalt zwaar uit'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

22
22
Jonge Duivel geeft WK niet op: “Het kan snel gaan”

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel in de Verenigde Staten op stage met de Rode Duivels. Het is een ...

16
16
Grote vrees WK 2026: cijfers spreken ‘grote drie’ tegen

De Rode Duivels werken een stage af in de Verenigde Staten, maar bondscoach Rudi Garcia zit nu al ...

39
39
‘Rode Duivels landen in VS: één pion haakt af op training'

De Rode Duivels werken een stage af in de Verenigde Staten. Er staan oefenwedstrijden tegen ...

124
124
Terugkeer Rode Duivel dichterbij? Anderlecht droomt

De Rode Duivels zijn deze week naar de Verenigde Staten vertrokken voor hun laatste bijeenkomst voor ...

160
160
BIZAR: KV Mechelen zet opvallende constructie op

KV Mechelen beleeft een sportief topseizoen en wist zich in de allerlaatste editie eindelijk voor de ...

87
87
Dreigt WK-drama voor Lukaku? Mannaert spreekt

De Rode Duivels zijn woensdag aangekomen in de Verenigde Staten, waar ze in de komende week twee ...

63
63
Van Gucht verrast met opvallende naam als peter

Ruben Van Gucht heeft voor een opvallend moment gezorgd tijdens een uitzending van Wielerclub ...

23
23
'Strijd om Tresoldi barst los: 2 clubs schieten in actie'

Club Brugge heeft na de interlandbreak maar één doel: in de play-offs zijn 20ste ...

232
232
Marokko schakelt meteen: Bounida staat voor debuut

Het werd deze week duidelijk dat de Rode Duivels in de toekomst opnieuw niet moeten rekenen op een ...

46
46
'Anderlecht schrapt volgende bekende naam als TD'

Bij Anderlecht is de zoektocht naar een sportief directeur nog altijd volop aan de gang. Paars-Wit ...

149
149
Club-fan Julie Vanloo in ongemakkelijke situatie

Wat begon als een luchtig gesprek, kreeg gisterenavond plots een heel intieme wending voor Julie ...

372
372
‘Bom onder Rode Duivels: publiekslieveling botst met Garcia’

Rudi Garcia heeft met zijn eerste selectie bij de Rode Duivels meteen een gevoelig dossier ...

286
286
'Europa verliest volgende ster: verrassende club Casemiro'

Het Europees voetbal zal na het seizoen afscheid nemen van enkele grote namen. Antoine Griezmann ...

109
109
Met extra boost naar VS: Doku kondigt heuglijk nieuws aan

De Rode Duivels hebben woensdag de vlucht genomen richting Atlanta, waar ze de komende dagen een ...

93
93
Fans in de wolken: grote Play-Off-joker voor Antwerp

Antwerp FC heeft woensdag extra vertrouwen getankt met oog op de Europe Play-Offs. In een oefenmatch ...

249
249
Bizar 'Elftal van Seizoen': zeven Club-spelers, géén Union

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League zit er op. Om de protagonisten van de voorbije 30 ...

408
408
'Arsenal doet Engeland beven met komst PSG-superster'

Arsenal FC lijkt goed op weg naar zijn eerste landstitel sinds 2024 en hoort bij de topfavorieten ...

172
172
"Karikatuur van zichzelf" - Anderlecht-duo doet alarm afgaan

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

390
390
'Kompany schrikt op: Bayern laat grote naam beschikken'

Ook bij Bayern München maakt men handig gebruik van de interland-break om al plannen te smeden ...

143
143
Ito of Miras: Winnaar Gouden Croc bekend gemaakt

Hoewel er na de interland-break nog heel wat moois op het programma staat, werd woensdag al een ...

193
193
Notoir klimaatactivist slaat weer toe: De Vlieger haalt fors uit

De beruchte klimaatactivist Wouter Mouton veroorzaakte eerder al de nodige ophef in de voetballerij. ...

187
187
Garcia smult van Rode Duivel: "Ongelooflijke speler"

De Rode Duivels vertrekken deze week naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage richting ...

251
251
Anderlecht gaat ver: De Cat-stunt die niemand zag aankomen

Nathan De Cat blijft verbazen bij Anderlecht, maar intussen draait het almaar vaker om zijn ...

694
694
Rode Duivels verliezen naast Bounida nog een talent

De voorbije dagen werd duidelijk dat de Rode Duivels opnieuw een groot talent verliezen. Nadat ons ...

174
174

Meer sportnieuws