Stats voorspellen: déze Belgische club overleeft in UCL

door
Stats voorspellen: déze Belgische club overleeft in UCL

De League Phase van de Champions League is inmiddels alweer vijf speeldagen ver. De twee Belgische deelnemers, Union SG en Club Brugge, zijn momenteel virtueel uitgeschakeld. Ze hebben nog drie matchen om daar verandering in te brengen, maar de statistieken spreken in het nadeel van één ploeg.

Union maakte dit seizoen zijn grote debuut in het hoofdtoernooi van de Champions League. En de Belgische kampioen zorgde een straffe entree. Zo werd op de eerste speeldag meteen gewonnen op het veld van PSV. Vervolgens lieten de Brusselaars bij momenten wel goede dingen zien, maar verloren ze achtereenvolgens van Newcastle United, Internazionale en Atlético Madrid.

LEES OOK: 'Genk krijgt meteen domper in volgende ronde EL'

Momenteel uit de top 24

Een vroegtijdige uitschakeling loerde dan ook om de hoek. Maar deze week zorgde Union voor een straffe prestatie door te gaan winnen op het veld van Galatasaray. Hierdoor wist het zijn puntentotaal in één klap te verdubbelen. Met zes punten staat Union momenteel 25ste vanwege een minder doelsaldo. Een plek in top 24 is nodig om door te stoten naar de knock out-fases.

Ook Club begon uitstekend en veegde AS Monaco meteen van de mat. Daarnaast hield het ook FC Barcelona in bedwang op Jan Breydel. Maar buitenshuis gingen de Bruggelingen tot dusver telkens onderuit. De huidige balans is dus 4 op 15. Daarmee doet de Belgische vicekampioen zelfs nog een plekje minder dan Union in het League Phase-klassement.

Enkel Union naar tussenronde?

De twee Belgische deelnemers staan er momenteel dus niet al te goed voor. Maar ze zijn zeker nog niet kansloos om door te stoten. Union krijgt nog het bezoek van Olympique Marseille en Atalanta en waagt zich aan de trip naar Bayern München. Club speelt op eigen veld nog tegen Arsenal en eveneens Marseille, daarnaast wacht een verre verplaatsing naar Kairat Almaty.

Beide teams zullen dus nog vol aan de bak komen. Volgens de statistieken van het gerenomeerde 'Opta' zal echter slechts één Belgische club het halen. Zo voorspelt men dat Union op de 22ste plaats zal eindigen. De kans om door te stoten naar de tussenronde wordt op 57.8% geschat. Voor Club verwacht men dan weer een 26ste plaats en slechts 45.23% om door te gaan. Aan Nicky Hayen dus om het ongelijk van de statistieken aan te tonen.

Wie denkt u dat het hoogste zal eindigen in de League Phase?

Meest recent

'Napoli kan Cercle Brugge nog aardige duit opleveren'

Cercle Brugge verdiende dit seizoen al 16,80 miljoen euro aan transfers. Zelf spendeerden ze net ...

12
12
De Zerbi: "Of ik vertrek na Club Brugge-debacle?"

Roberto De Zerbi verloor met Olympique Marseille met 3-0 van Club Brugge. Een blamage voor de fiere ...

26
26
Patro plots internationaal bekend: "Zelfs in Italië nieuws"

Patro Eisden haalde Radja Nainggolan voor 75.000 euro weg bij Sporting Lokeren. Hij gaat daar ...

37
37
De Mil huivert: AA Gent verspeelt dure punten in PO1-strijd

AA Gent leek vanavond lange tijd een geweldige zaak te doen in de strijd om de top-6. De Buffalo's ...

84
84
De Roeck vindt net op tijd juiste recept bij Club NXT

In de Challenger Pro League heeft Jonas De Roeck eindelijk het juiste recept gevonden voor Club NXT. ...

122
122
Man City geeft cruciale update over blessure Doku

Manchester City won afgelopen week in de Champions League van Galatasaray. Jérémy Doku ...

38
38
Hasi geeft update over Augustinsson, De Cat & co

RSC Anderlecht kampt ook dit seizoen met het nodige blessureleed. Toch wel zeer opvallend, aangezien ...

148
148
Euvrard in ‘Hasi-situatie’: "Of ik vrees voor een ontslag?"

Besnik Hasi moet vrezen voor zijn job als RSC Anderlecht verliest van Standard, maar andersom is dat ...

51
51
'Ajax gaat voor gigantische stunttransfer'

Ajax zet alles op alles om tweede te worden in de Eredivisie en zich zo te verzekeren van een ticket ...

68
68
Hubert lyrisch en noemt vier spelers van Club Brugge

Club Brugge doet het al jaren uitstekend in Europa, maar in België zullen ze in de Jupiler Pro ...

368
368
'Renard zorgt voor dure miskleun bij Anderlecht'

Olivier Renard maakte tot op heden nog geen indruk als sportieve baas van RSC Anderlecht. De ...

337
337
‘Club Brugge in shock: stunttransfer is pure blamage’

Club Brugge dacht dat het dé beoogde stunttransfer van de wintermercato beet had. Maar ...

777
777
Lichtpunt bij KRC Genk: Hayen vindt nieuwe smaakmaker

De kans dat KRC Genk de top zes gaat halen, wordt met de week kleiner. Het speelde 1-1 tegen Cercle ...

252
252
Westerlo pakt uit met volgende ingaande transfer

KVC Westerlo is zeer actief deze mercato. De Kemphanen hebben alweer een buitenlandse transfer ...

39
39
Hasi: "Dat gaat mogelijk nog gebeuren op de transfermarkt"

RSC Anderlecht haalde tot op heden drie spelers en liet er vijf gaan. Mogen we nog wat verwachten in ...

424
424
'Leegloop bij Union: 5 sterkhouders richting exit'

Union greep in de Champions League net naast de knock-outfase, maar in eigen land doet de ...

242
242
'Totale uitverkoop bij Club Brugge: trio mag beschikken'

Hoewel enkele sterkhouders nog steeds aan de mouw worden getrokken lijkt Club Brugge tijdens de ...

951
951
Hoogspanning in Sclessin: RSCA-fans maken statement

Net nu er weer bezoekende fans  toegestaan zijn in de immer beladen Clasico balanceren zowel ...

320
320
'Club Brugge strikt winger, goudhaantjes vertrekken'

Om de torenhoge ambities waar te moeten zoekt Club Brugge in het slot van de wintermercato vooral ...

379
379
'De Mil drukt stempel: AA Gent polst oude bekende'

AA Gent trapt straks speeldag 23 op gang op het veld van La Louvière, maar achter de schermen ...

215
215
Ruben Van Gucht draait door: Nieuw leven verrast iedereen

Dat Ruben Van Gucht moeilijk stil kan zitten, is intussen geen geheim meer. De bekende journalist en ...

104
104
'Club Brugge all-in: Mourinho stuurt bestuur wandelen'

In de late uurtjes van de wintermercato was Club Brugge sowieso nog op zoek naar versterking, maar ...

650
650
'Hasi buiten': Anderlecht-trainer bijt van zich af

Uitgerekend nu de crisis om de hoek loert na een schamele twee op 12 gaat RSC Anderlecht zondag op ...

269
269
Louis Van Gaal breekt: Nederland tot tranen toe bewogen

Eind december stond Nederland even collectief stil bij een actie die emoties losmaakte en mensen in ...

125
125
Leko doet boekje open over toptransfer Schjelderup

Club Brugge wil zich op de wintermercato nog flink versterken. Andreas Schjelderup is hét ...

570
570

Meer sportnieuws