'Antwerp zoekt T1: onbegonnen opdracht voor Overmars?'

door
'Antwerp zoekt T1: onbegonnen opdracht voor Overmars?'

Het doek is gevallen voor Stef Wils, wiens ontslag onafwendbaar was nu Antwerp ook tegen hekkensluiter Dender verloor. Vooral voor Paul Gheysens was het welletjes geweest, waardoor Marc Overmars op zoek moet naar een nieuwe coach. Alleen staan de kandidaten om die ondankbare taak te vervullen naar verluidt niet meteen te springen.

Wils kreeg niet toevallig lang het voordeel van de twijfel. De verzachtende omstandigheden zijn immers legio in Deurne-Noord, waar het bestuur de hand tevens in eigen boezem mag steken. Door de beperkte middelen moest Wils het doen met een jonge, dunne en kwalitatief simpelweg verzwakte selectie, die tot overmaat van ramp geteisterd werd door blessures. De voormalig assistent is dan ook niet de enige schuldige.

LEES OOK: Oosting tikt Antwerp-chouchou stevig op de vingers

Antwerp zoekt opvolger Wils

Integendeel: dat hij zijn kans kreeg na het mislopen van Ivan Leko en Rik De Mil lijkt intussen een vergiftigd geschenk. Op korte termijn moeten Faris Haroun en Robert Molenaar nu alles in goede banen leiden. Gezien het zware schema, met achtereenvolgens Club Brugge, Genk, AA Gent, Anderlecht en tussendoor STVV in de beker, staat zijn vervanger er echter liever vandaag al dan morgen. Maar wie zal dat dan zijn?

Sjotcast bevestigt dat Peter Maes het niet zal worden, Hein Vanhaezebrouck naar eigen zeggen evenmin. Gelet op de onvermijdelijke zwangenzang van Wils had de Great Old misschien toch al beter ingegrepen voor de interlandbreak, toen hij zijn vel nog redde. Op die manier had het tenminste wat extra tijd gekocht in de zoektocht naar een opvolger, al bleef Gheysens in de tussentijd alleszins niet bij de pakken zitten.

Trainerskerkhof op de Bosuil

Zo zou Joseph Oosting op de shortlist staan, al moeten de eerste concrete gesprekken volgens Het Laatste Nieuws nog plaatsvinden en zijn er ook nog andere kanshebbers in beeld. Dat wordt bevestigd door Gazet van Antwerpen, volgens wie Haroun al zeker niet permanent zal overnemen. "Welke coach met aanzien, die ook nog betaalbaar moet zijn, wil deze ploeg wél bij de hand komen nemen?", vraagt de krant zich af.

Te meer omdat hij vooraf al ten dode opgeschreven lijkt. "Vorig seizoen werd Jonas De Roeck verrassend ontslagen, nu Wils. De nieuwe man moet weten dat met deze kern en onrealistische ambities dat hem ook te wachten staat", moeten de doelstellingen op de Bosuil volgens Het Nieuwsblad worden bijgesteld. "Trainer zijn van dit Antwerp is geen cadeau", luidt het tot slot in koor bij Sporza en Het Laatste Nieuws.

Gelooft u dat de trainerswissel veel zoden aan de dijk zal brengen bij RAFC?

Meest recent

Pro League in paniek: vlammend statement AA Gent

Dinsdag stond tijdens de Algemene Vergadering van de Pro League opnieuw de discussie omtrent het ...

11
11
'Zorgenkind bij Anderlecht: zware gevolgen voor bekerfinale'

RSC Anderlecht bereidt zich momenteel voor een cruciaal tweeluik. Aanstaande zondag staat in de ...

15
15
"Competitievervalsing" - Club drastisch bevoordeeld in titelstrijd?

Met nog vier speeldagen te gaan is het momentum in de titelstrijd volledig gekanteld in het voordeel ...

208
208
'Superaanwinst Kompany: Bayern presenteert vijfjarig contract'

Bayern München bereidt zich momenteel voor op de gehypete terugmatch tegen Paris Saint-Germain ...

53
53
Paniek bij Union SG: “Nonchalance en onderschatting”

De titelstrijd heeft een wending gekregen afgelopen speeldag. Union SG ging onderuit tegen STVV en ...

108
108
Goots geeft Antwerp gouden transferraad: “Hem halen”

Royal Antwerp FC leek weer volop mee te doen voor winst in de Europe Play-Offs, maar afgelopen ...

139
139
Zeno Debast gaat viraal met ongeziene own-goal

Zeno Debast stond de afgelopen weken weer in de basis bij Sporting CP. Ook tegen Vitoria Guimaraes ...

62
62
Makelaar Lukaku dropt grote hint over toekomst

Waar ligt de toekomst van Romelu Lukaku? De aanvaller kampt dit seizoen met veel blessureleed en ook ...

121
121
‘Wéér jackpot Union SG: smaakmaker flirt met knaller’

Union SG heeft de leiding afgelopen speeldag afgegeven aan Club Brugge. De Brusselse club mist al ...

78
78
Nozawa slaat ferm op tafel bij Antwerp: “Mag nooit!”

Royal Antwerp FC ging afgelopen speeldag met de billen bloot tegen Standard Luik. Op de Bosuil werd ...

132
132
Doku briest ondanks glansrol: Rode Duivel in zak en as

Manchester City kreeg een uppercut in de Premier League. The Cityzens speelden 3-3 gelijk tegen ...

57
57
Noa Lang baart opzien met Lil Kleine: grote verrassing

Noa Lang heeft een verleden bij Club Brugge, maar nu maakt de aanvaller het mooie weer bij ...

37
37
KV Mechelen schiet recht in de roos: toptransfer

KV Mechelen boekte afgelopen speeldag een eerste overwinning in de Champions Play-Offs. Malinwa mag ...

216
216
Rudi Garcia opgelet: Real komt met Courtois-statement

Thibaut Courtois ligt in de lappenmand bij Real Madrid, maar de doelman lijkt op de weg terug. Ook ...

89
89
Klacht tegen DAZN: misleidende advertentie voor fans

DAZN is al een tijdje gespreksonderwerp nummer 1 in België. De streamingdienst kwam afgelopen ...

330
330
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht strijdt met rivaal, Club incasseert’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

351
351
Ronny Deila in vieze papieren: seksuele intimidatie

Ronny Deila zit in vieze papieren. De voormalige trainer van Standard Luik en Club Brugge nam in ...

98
98
Oosting krimpt ineen bij Antwerp: fans zijn het beu

Royal Antwerp FC kreeg afgelopen speeldag een pak slaag van jewelste tegen rechtstreekse concurrent ...

192
192
‘Club Brugge gaat vol voor knaltransfer van 15 miljoen euro’

De zomertransfer komt dichterbij en de clubs zijn al op zoek naar opportuniteiten op de ...

384
384
'Anderlecht gaat transferstrijd aan met Standard'

RSC Anderlecht gaat wellicht een linksachter aantrekken. De Brusselaars worden steeds vaker in ...

182
182
'Bommetje bij Antwerp: vertrekken twee sterke mannen?'

Royal Antwerp FC is een club op drift. Eigenaar Paul Gheysens zal dringend knopen moeten doorhakken ...

374
374
Butera verlaat Ajax: hapt één van deze drie JPL-clubs?

Bij RSC Anderlecht lieten ze de afgelopen jaren enkel talenten vertrekken. Dat pakte soms verkeerd ...

157
157
'Rigaux grijpt in: intens gesprek met Club-sterkhouder'

Club Brugge heeft de titelstrijd in de Champions' Play-Offs helemaal naar zich toe getrokken. Dat ...

384
384
'Consequenties bij Genk: transferrevolutie in de maak'

Mathematisch gezien blijft nog alles mogelijk, maar KRC Genk heeft het zichzelf knap lastig gemaakt ...

368
368
Club zoekt flankaanvaller: buitenkansje bij landgenoot?

Club Brugge zal tijdens de zomerse transferperiode verschillende aanwinsten aantrekken. Op het ...

319
319

Meer sportnieuws