Na het afgelopen interlandluik zijn 42 van de 48 deelnemers aan het WK van volgende zomer bekend. De laatste zes tickets worden in maart nog uitgedeeld. Congo is één van de landen die dan de kwalificatie over de streep hopen te trekken.
Nadat in de Afrikaanse barrages Kameroen en Nigeria geklopt werden, mag Congo in maart aan de bak in de intercontinentale play-offs, waarin zes teams nog om twee tickets strijden. Dat zullen ze wellicht opnieuw doen met de nodige Belgen.
LEES OOK: Mannaert, opgelet: Congo aast wéér op jonge Duivel
Congo wordt steeds 'Belgischer'Tijdens de voorbije interlands zaten maar liefst acht spelers in de Congolese selectie die in België geboren werden. Daarbij ook drie nieuwe namen, waaronder Matthieu Epolo en Mario Stroeykens. Zij waren tot voor kort nog sterkhouders bij de Jonge Duivels.
Congo lijkt een opmars te beleven. In Het Nieuwsblad waarschuwt bondscoach Sébastien Desabre dat er in de toekomst weleens enkele Belgische toppers voor het Afrikaanse land zouden kunnen gaan kiezen.
Verliezen Rode Duivels straks kleppers?
"Zouden spelers als Vincent Kompany of Romelu Lukaku vandaag een andere keuze maken? Dat zou anders kunnen zijn, ja", klinkt het. "Onze internationals spelen bij de beste clubs en in de beste competities van Europa."
"We praten met jonge jongens, laten hen kennismaken met hoe wij functioneren, wat ons potentieel is", geeft Desabre nog een inzicht in het proces. "Mukau van Lille, Epolo, Stroeykens, nog enkelen die ons gebeld hebben: het is normaal dat ze twijfelen, want ze zijn evenveel Belg als Congolees. Je mag hen niet onder druk zetten. We vragen alleen totale motivatie, discipline en engagement."
Jannick Lanckriet