Vanaken reageert: opvallende woorden over De Bruyne

297 stemmen
Vanaken reageert: opvallende woorden over De Bruyne

De Rode Duivels willen zich in de komende dagen verzekeren van hun WK-ticket, een zege tegen Kazachstand óf Liechtenstein is daarvoor altijd voldoende. Ze zullen daarvoor wel niet kunnen rekenen op de geblesseerde Kevin De Bruyne. Hierdoor krijgt Hans Vanaken allicht nog meer de regie in handen.

Hoewel hij nooit in een buitenlandse topcompetitie voetbalde, kan Vanaken nu al terugblikken op een weergaloze carrière. Bij Club Brugge groeide de spelmaker inmiddels uit tot een waar icoon. Hij won er onder meer zes landstitels en is op weg verschillende clubrecords op zijn naam te zetten. Op individueel vlak pakte hij drie Gouden Schoen en tal van andere onderscheidingen.

Die verdiensten op clubniveau worden echter niet helemaal weerspiegeld bij de nationale ploeg. Zijn officiële debuut volgde pas na het WK van 2018, toen hij al 26 jaar oud was en toch al behoorlijk wat bereikt had bij Club Brugge. Vervolgens werd hij door Roberto Martinez doorgaans wel bij de selectie gehaald. Maar een vaste basisplaats zat er allerminst in voor de spelmaker.

LEES OOK: WK-selectie België: 'Duivel na 136 caps níét mee naar WK'

Slachtoffer van concurrentie

Toen Domenico Tedesco het roer overnam als bondscoach, verdween Vanaken zelfs weer helemaal uit beeld. Uiteindelijk werd hij weer opgevist door huidige selectieheer Rudi Garcia. Die maakte van de 33-jarige middenvelder wel een vaste basispion. Toch zit nog altijd 'maar' aan een 30-tal caps. Geen onaardig aantal, maar voor een speler met zijn verwezenlijkingen op clubniveau, is dat toch aan de lage kant.

Vanaken was dus deels het slachtoffer van keuzes van de bondscoaches. Maar ook van de concurrentie op zijn positie. Op de piek van de zogenaamde 'Gouden Generatie' liepen er gewoonweg betere middenvelders rond. Kevin De Bruyne bijvoorbeeld. "Hans heeft pech dat hij in het tijdperk van De Bruyne speelde, anders had hij meer dan 100 interlands", zei Philippe Clement onlangs nog.

Niets dan respect

Bij 'DAZN' werd de spelmaker geconfronteerd met die uitspraak van zijn ex-trainer. "Dat gaan we nooit weten", maakt Vanaken er zich niet druk om. "Ik ben blij dat ik in hetzelfde tijdperk als De Bruyne ben geboren en opgegroeid, met alles wat we van hem hebben mogen zien. Ik heb bij de nationale ploeg ook met hem kunnen spelen en trainen. Van zo'n spelers is het gewoon genieten. Onder de periode van Martinez besefte ik ook heel goed dat die jongens speelden en ik slechts back-up was. Alle respect voor hen."

Vanaken is nu al een zekerheid voor de WK-selectie ...

Meest recent

Ruud Vormer verrast met nieuwe uitdaging als T1

Ruud Vormer is een publiekslieveling bij Club Brugge en de voormalige middenvelder was jarenlang een ...

6
6
‘Leandro Trossard maakt persoonlijk drama mee’

De geruchten over het privéleven van Leandro Trossard komen uitgebreid in de Britse pers. ...

20
20
Sardella ziet grote oorzaak van Anderlecht-deceptie

RSC Anderlecht verloor de bekerfinale van rivaal Union SG. Paars-Wit ging in de verlengingen kopje ...

74
74
'Transfer bij Club Brugge in stroomversnelling: deal nabij'

Club Brugge is nog volop verwikkeld in de strijd om de landstitel, maar maakt achter de schermen ook ...

132
132
Vandenbempt voorspelt nóg enorme verrassing in WK-selectie

Om 13u20 is het eindelijk zover: dan kondigt Rudi Garcia aan welke 26 Rode Duivels hij zal meenemen ...

182
182
Anderlecht krijgt factuur: fans richten ravage aan

Voor Anderlecht is de bekerfinale uiteindelijk een ontgoocheling gewonnen. Het ging na verlengingen ...

163
163
'KV Mechelen kan cashen met recorddeal Van Brederode'

KV Mechelen hoopt in de laatste drie wedstrijden van het seizoen nog een Europees ticket uit de ...

80
80
FIFA geeft Rudi Garcia plots enorme WK-opsteker

Om 13u20 maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK bekend. Er wordt nog druk ...

199
199
WK-selectie Japan: 2 Kanaries, een Genkie, vedette ontbreekt

Minder dan een maand voor de start van het WK druppelen er alsmaar meer selecties binnen van ...

35
35
Nieuw akkoord DAZN: weer opsteker voor Belgische fans

Er is de voorbije maanden heel wat drama geweest rond de uitzendrechten van het Belgische voetbal. ...

182
182
‘Club Brugge steelt transfershow: 14M voor toptarget’

Club Brugge zet deze zomer stevig in op versterking en kijkt naar een flankaanvaller die vooral ...

624
624
Vandenbempt ziet kop rollen bij Anderlecht na bekerdeceptie

Bij Anderlecht was het geloof donderdag groot in een eerste prijs in negen jaar tijd, maar ...

587
587
Mbappé ontketent oorlog bij Real: “Hij zei me dat ik vierde keuze ben”

Real Madrid won donderdagavond wel met 2-0 van degradant Real Oviedo, maar daarmee is de rust in het ...

101
101
Anderlecht bidt voor De Cat: Taravel brengt update

Anderlecht is donderdag weer met lege handen achtergebleven. Voor de tweede keer op rij verloor het ...

187
187
Overmars aan zet: "Ik wil graag bij Antwerp blijven"

De Europe Play-Off winnen zal moeilijk worden, maar Antwerp hoopt het seizoen de komende weken nog ...

269
269
"Als hij uitvalt..." - Verschueren trekt keiharde conclusie

Anderlecht viert volgend seizoen een pijnlijk jubileum, want dan zal het tien jaar geleden zijn dat ...

382
382
"Union niet beter" - Taravel geeft oorzaak verloren finale

Jérémy Taravel zal voor altijd de man blijven die RSC Anderlecht naar de bekerfinale ...

212
212
Real klopt rode lantaarn: Pérez zorgt voor ongezien tafereel

Real Madrid heeft enkele dagen na de blamage in Barcelona aangeknoopt met een simpele zege. Op eigen ...

89
89
Gigantisch sprookje: "Dé reden om naar Union te komen"

Vijf jaar geleden speelde het nog in de tweede divisie, nu staat Union SG te pronken bovenaan de ...

83
83
'Zware gevolgen na bekerfiasco: nieuwe trainer Anderlecht'

RSC Anderlecht zal ook dit seizoen afsluiten met lege handen. De Brusselaars moeten na het verlies ...

740
740
Deschamps maakt WK-selectie live bekend: grote naam afwezig

Binnen minder dan een maand is het zover, dan gaat het wereldkampioenschap officieel van start. ...

153
153
Stad Brussel walgt: enorme ravage aan stadion na bekerfinale

De bekerfinale heeft voor aanzienlijke schade gezorgd aan het Koning Boudewijn-stadion. Vooral de ...

1389
1389
Grote honger Union: Club Brugge krijgt pittige waarschuwing

Union SG heeft voor het derde jaar op rij een grote prijs gepakt. De Brusselaars wonnen donderdag de ...

337
337
Transfergevecht Bayern: 'Kompany wil hém er wanhopig bij'

Bayern München werkt momenteel naar de Duitse bekerfinale van binnen anderhalve week. Achter de ...

131
131
Europese tickets: waarom STVV en co meevieren met Union

Union SG is een nieuw sportief succes rijker. De regerende landskampioen won donderdagnamiddag ...

473
473

Meer sportnieuws