AA Gent moest zondag in eigen huis genoegen nemen met een 1-1 gelijkspel tegen KRC Genk. Er zat misschien echter meer in voor de nochtans gehavende Buffalo's, voor wie er achteraf nog meer slecht nieuws te rapen viel uit de stilaan overvolle ziekenboeg.
Met zowel Abdelkahar Kadri als Wilfried Kanga recupereerde Ivan Leko weliswaar twee sterkhouders. Die eerste verscheen tegen Genk zelfs al aan de aftrap, terwijl Kanga reeds voldoende fit bleek om in te vallen. Wellicht zullen zij na de interlandbreak allebei dus opnieuw helemaal klaar zijn voor de strijd. Voor het overige houdt Leko zijn adem in.
LEES OOK: AA Gent baalt: sterkhouder drie maanden out
Blessuregolf in GentVooral achterin dreigt het puzzelen te worden. Door de afwezigheid van Siebe Van der Heyden, Hatim Es-Saoubi én Jean-Kévin Duverne zag Leko zich zondag genoodzaakt een wel erg experimentele verdediging de wei in te sturen, met onder andere Samuel Kotto en debutant Matties Volckaert. Matisse Samoise zat licht geblesseerd op de bank.
De adempauze komt zo dus niet ongelegen in de Planet Group arena, al valt het nog af te wachten in welke mate die soelaas zal brengen voor de geteisterde defensie. "Van Der Heyden zal kort na de interlandbreak alleszins terugkeren, in tegenstelling tot Es-Saoubi", aldus Het Nieuwsblad. Hoe het precies zit met Duverne is niet volledig duidelijk.
Leko moet puzzelen
Tot overmaat van ramp moesten Hyllarion Goore en vooral Maksim Paskotsi de strijd staken. Die eerste leek louter te sukkelen met krampen, maar in het geval van Paskotsi valt het nog af te wachten hoe ernstig het met hem gesteld is. Het Laatste Nieuws vreest dat de defensieleider alvast een kruis mag maken over zijn interlandverplichtingen.
Of hoe het straks wellicht nog steeds puzzelen geblazen wordt achterin voor Leko, die iets hoger op het veld ook de fysieke toestand van Mathias Delorge maar beter in de gaten houdt. "Ik zat er volledig door. Ik sukkel met een beetje pijn, omdat ik wat met overbelasting zit", gaf de draaischijf op het middenveld na de match namelijk toe aan HNB.
Arne Decraene